Trzecie zwycięstwo kawalerzystów

Zespół tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria odniósł trzecie zwycięstwo w rundzie jesiennej piotrkowskiej klasy okręgowej. W 14. kolejce kawalerzyści wygrali na wyjeździe 1:0 z drużyna Klubu Sportowego Mniszków. Zwycięskiego gola zdobył w 60. minucie szer. Tomasz Stańczyk.

Spotkanie w Mniszkowie kawalerzyści rozegrali w eksperymentalnym składzie. Kilku zawodników zagrało z konieczności nie na swoich stałych pozycjach. Choćby tomaszowski „Lewy” – Łukasz Lewandowski tym razem został ustawiony przez trenera w ataku. – Dobrze się spisywał w nowej roli – chwali piłkarza prezes tomaszowskiego WKS sierż. Piotr Mostowski. Natomiast z powodu kontuzji i kar za kartki na boisku w Mniszkowie pojawili się rezerwowi zawodnicy. Poobijanego w poprzednim meczu bramkarza Łukasza Dominiczaka musiał zmienić Tomasz Płocki, a kpr. Paweł Brysiak zagrał na obronie, zresztą po raz pierwszy w tym sezonie bronił barw Kawalerii.

– To był typowy mecz walki. Obie drużyny prezentowały w miarę wyrównany poziom. W pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę, ale nie udało nam się pokonać bramkarza gospodarzy – relacjonuje prezes Kawalerii. – Akcję, po której zdobyliśmy zwycięskiego gola, przeprowadzili Olek Wojewódzki i szer. Tomasz Stańczyk. Olek zagrał piękną prostopadłą piłkę w pole karne do Tomka, który pięć minut wcześniej wszedł na boisko. „Stańcu” mocno strzelił pod poprzeczkę i bramkarz gospodarzy mógł wyjmować piłkę z siatki – dodaje sierżant Mostowski.

Końcówka pojedynku w Mniszkowie była bardzo nerwowa. W 84. min za drugą żółta kartę boisko musiał opuścić Aleksandr Wojewódzki. Kawalerzyści w osłabieniu ambitnie bronili korzystnego wyniku. Na szczęście gospodarzom w czterech doliczonych minutach do podstawowego czasu gry nie udało się wykorzystać kilku okazji z rzutów wolnych egzekwowanych z okolic pola karnego.

* * * * *
W meczu w Mniszkowie kawalerzyści wystąpili w składzie: Tomasz Płocki – Bartłomiej Goździk, Krzysztof Krawczyk, kpr. Paweł Brysiak, Bartłomiej Sęk – Łukasz Fangrat, Dominik Grabowski (od 70. min Krystian Bożyk), Jakub Bogusz, Aleksander Wojewódzki – Wojciech Bogusz (od 55. min szer. Tomasz Stańczyk), Łukasz Lewandowski.