moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kapral Krystyna Pałka i spółka gotowi do startów

Kadra narodowa biatlonistów wyjechała na ostatnie zgrupowanie przed nowym sezonem. Do zaplanowanego na 23 listopada początku rywalizacji, zawodnicy będą się przygotowywać w Szwecji. Najważniejsze starty czekają ich w lutym, na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W siedmioosobowym składzie znalazło się pięcioro żołnierzy z kapral Krystyną Pałką na czele.


Z podkrakowskiego lotniska w Balicach z trenerem kadry narodowej Adamem Kołodziejczykiem odlecieli: kpr. Krystyna Pałka, st. szer. Magdalena Gwizdoń, st. szer. Paulina Bobak, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, st. szer. Krzysztof Pływaczyk i st. szer. Łukasz Szczurek. Do tej siódemki dołączy jeszcze utalentowana juniorka z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko Kinga Mitoraj. Zgrupowanie w szwedzkim Idre jest dla kadrowiczów ostatnim etapem przygotowań do sezonu 2013/2014, w którym imprezą numer jeden będą XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Zawodniczki oraz trener kadry narodowej nie chcieli mówić o medalowych szansach na docelowej imprezie czterolecia. – Mamy dobrą drużynę, kilka zawodniczek mogących rywalizować na wysokim poziomie, ale nie wiemy, jak zaprezentują się rywalki. Czy te nasze przygotowania pozwolą na to, aby w sezonie zajmować czołowe miejsca? Na te pytania odpowiedź otrzymamy już podczas pierwszych startów w Pucharze Świata – stwierdził trener Adamem Kołodziejczyk.

– Swoje cele związane z występem na igrzyskach wolę zostawić dla siebie – podkreśliła kpr. Krystyna Pałka. – Bardzo lubię bieg masowy. Chciałabym pokazać się w nim z dobrej strony. Gdybym zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce, byłoby świetnie. W naszej dyscyplinie ciężko jest odpowiadać przed zawodami na pytanie dotyczące miejsc. Biatlon to wielka loteria – dodała.

Niedawno awansowana do stopnia kaprala wicemistrzyni świata w biegu pościgowym we wrześniu nie uczestniczyła w pierwszym zagranicznym zgrupowaniu przygotowawczym do nowego sezonu. W tym czasie uczyła się w Szkole Podoficerskiej w Poznaniu. – Nie zaniedbywałam jednak treningów. Po zajęciach chodziłam na strzelnicę. Chciałam podziękować Siłom Powietrznym za umożliwienie mi treningów i fachową pomoc trenera strzelectwa – mówi kpr. Krystyna Pałka. – W Poznaniu również dużo biegałam – dodaje biatlonistka.

Od czerwca nowym trenerem strzelectwa polskich reprezentacji biatlonowych jest Krzysztof Rymski, który przez 20 lat pracował z naszymi najlepszymi strzelcami. Kapral Krystyna Pałka przyznaje, że choć strzelanie w biatlonie sporo różni się od tego „zwykłego”, to dobrze jest skorzystać z doświadczeń szkoleniowca, który pracował tylko ze strzelcami. – Fajnie mieć dodatkową parę oczu, która z zupełnie innej strony patrzy na nasz trening. Bardzo dobrze jest popracować z doświadczonym, dobrym trenerem. A czy ta praca przyniesie efekty? Po samych treningach trudno powiedzieć, gdyż na zawodach zupełnie inaczej się strzela – twierdzi wicemistrzyni świata.

Biatloniści olimpijski sezon otworzą 23 listopada zawodami o Puchar IBU (International Biathlon Union – Międzynarodowa Federacja Biatlonu). Natomiast dzień później zainaugurują starty w Pucharze Świata. W lutym odbędą się natomiast najważniejsze zawody tego sezonu – w Soczi biatloniści walczyć będą o medale igrzysk olimpijskich. Zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie będą mieli jeszcze jedną kluczową imprezę – wystąpią na wojskowych mistrzostwach świata.

REKLAMA

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Komitet Wojskowy NATO o pandemii
 
Defender 2020: Symulator Pioruna
Polak z Medalem NATO
Ukraiński kurs na Zachód
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Wybuchowa edukacja
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
„Aviation Detachment” w Łasku
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Szybciej do wojska
Wojsko przeciw wirusowi
Amerykanie odmładzają F-16
Ochotnik do Auschwitz
Nowe sanitarki dla wojska
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Wojskowe uczelnie w dobie wirusa
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Komisje sejmowe o umowie z USA
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
Kaprale po Legii Akademickiej
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
Laserowa artyleria US Army
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Szybsza droga do armii zawodowej
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
Bohaterowie na wakacjach w Ryni
Polsko-amerykańska współpraca
Zamek na poligonie
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Druga kariera byłych żołnierzy
Ogień w natarciu
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
Bohaterska obrona wzgórza 385
Dodatki dla specjalsów po nowemu
F-16 kończą misję w Estonii
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Kabina do zadań specjalnych
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Nadlecą Ważki, czyli mikrodrony dla wojska
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Sonary dla śmigłowców ZOP
16 Dywizja najlepsza!
Kraby kontra okręt
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Zaplecze dla Rosomaków
„Kaper” przeciw terrorystom
W MON o polsko-słowackiej współpracy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO