moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kapral Krystyna Pałka i spółka gotowi do startów

Kadra narodowa biatlonistów wyjechała na ostatnie zgrupowanie przed nowym sezonem. Do zaplanowanego na 23 listopada początku rywalizacji, zawodnicy będą się przygotowywać w Szwecji. Najważniejsze starty czekają ich w lutym, na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W siedmioosobowym składzie znalazło się pięcioro żołnierzy z kapral Krystyną Pałką na czele.


Z podkrakowskiego lotniska w Balicach z trenerem kadry narodowej Adamem Kołodziejczykiem odlecieli: kpr. Krystyna Pałka, st. szer. Magdalena Gwizdoń, st. szer. Paulina Bobak, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, st. szer. Krzysztof Pływaczyk i st. szer. Łukasz Szczurek. Do tej siódemki dołączy jeszcze utalentowana juniorka z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko Kinga Mitoraj. Zgrupowanie w szwedzkim Idre jest dla kadrowiczów ostatnim etapem przygotowań do sezonu 2013/2014, w którym imprezą numer jeden będą XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Zawodniczki oraz trener kadry narodowej nie chcieli mówić o medalowych szansach na docelowej imprezie czterolecia. – Mamy dobrą drużynę, kilka zawodniczek mogących rywalizować na wysokim poziomie, ale nie wiemy, jak zaprezentują się rywalki. Czy te nasze przygotowania pozwolą na to, aby w sezonie zajmować czołowe miejsca? Na te pytania odpowiedź otrzymamy już podczas pierwszych startów w Pucharze Świata – stwierdził trener Adamem Kołodziejczyk.

– Swoje cele związane z występem na igrzyskach wolę zostawić dla siebie – podkreśliła kpr. Krystyna Pałka. – Bardzo lubię bieg masowy. Chciałabym pokazać się w nim z dobrej strony. Gdybym zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce, byłoby świetnie. W naszej dyscyplinie ciężko jest odpowiadać przed zawodami na pytanie dotyczące miejsc. Biatlon to wielka loteria – dodała.

Niedawno awansowana do stopnia kaprala wicemistrzyni świata w biegu pościgowym we wrześniu nie uczestniczyła w pierwszym zagranicznym zgrupowaniu przygotowawczym do nowego sezonu. W tym czasie uczyła się w Szkole Podoficerskiej w Poznaniu. – Nie zaniedbywałam jednak treningów. Po zajęciach chodziłam na strzelnicę. Chciałam podziękować Siłom Powietrznym za umożliwienie mi treningów i fachową pomoc trenera strzelectwa – mówi kpr. Krystyna Pałka. – W Poznaniu również dużo biegałam – dodaje biatlonistka.

Od czerwca nowym trenerem strzelectwa polskich reprezentacji biatlonowych jest Krzysztof Rymski, który przez 20 lat pracował z naszymi najlepszymi strzelcami. Kapral Krystyna Pałka przyznaje, że choć strzelanie w biatlonie sporo różni się od tego „zwykłego”, to dobrze jest skorzystać z doświadczeń szkoleniowca, który pracował tylko ze strzelcami. – Fajnie mieć dodatkową parę oczu, która z zupełnie innej strony patrzy na nasz trening. Bardzo dobrze jest popracować z doświadczonym, dobrym trenerem. A czy ta praca przyniesie efekty? Po samych treningach trudno powiedzieć, gdyż na zawodach zupełnie inaczej się strzela – twierdzi wicemistrzyni świata.

Biatloniści olimpijski sezon otworzą 23 listopada zawodami o Puchar IBU (International Biathlon Union – Międzynarodowa Federacja Biatlonu). Natomiast dzień później zainaugurują starty w Pucharze Świata. W lutym odbędą się natomiast najważniejsze zawody tego sezonu – w Soczi biatloniści walczyć będą o medale igrzysk olimpijskich. Zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie będą mieli jeszcze jedną kluczową imprezę – wystąpią na wojskowych mistrzostwach świata.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
 
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
We Are All Darfur
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Szturmani na Lipie
USA nie zacznie wojny z Iranem
O Patriotach na WAT
Nauka zimowego pływania
Żyj zdrowiej
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Własne interesy Europy
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Czerwoni w odwrocie
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Umowa na Harpie podpisana!
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Krwawe walki o Monte Cassino
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Iskra – dama polskiego lotnictwa
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Darłowo czeka na śmigłowce
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Obradowała Rada Gabinetowa
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Podziemna potęga
Nowy wiceminister w MON
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Double Eagle po nowemu
Symulatory strzelań Rosomaków
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Chciałem walczyć z Niemcami
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
For the Right Cause
Arsenał Iranu
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
They Train Together, They Fight Together
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Iran uderza w USA
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Rywalizacja strzelców wyborowych
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Ważka bliżej
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Klasy wojskowe po nowemu
Defense Without Politics

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO