Przerwana seria Kawalerii

Drużyna Kawalerii po siedmiu spotkaniach bez porażki znalazła pogromcę. W 17. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej wojskowi przegrali w Drzewicy 2:5 z Gerlachem. Bramki dla drużyny z tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego strzelili: Kamil Węgliński i szer. Tomasz Stańczyk.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W 20. min bramkę strzelił Paweł Wrzosek, a w 31. Radosław Kaczmarek. Po zmianie stron hat-tricka zaliczył pomocnik Gerlacha Damian Nowicki. Bramkarza wojskowych Tomasza Płockiego pokonał w 57., 65. i 80. minucie. Kawalerzyści celnie trafiali dopiero w końcówce spotkania. Najpierw – w 85. min – Kamil Węgliński, a dwie minuty później szer. Tomasz Stańczyk.

– Po przerwie stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji. Niestety, znów zabrakło nam skuteczności. Za to bezbłędny był pomocnik gości i na 10 minut przed zakończeniem meczu przegrywaliśmy już 5:0 – mówi prezes Kawalerii sierżant Piotr Mostowski. – Rozmiary porażki zmniejszył grający po raz pierwszy po przerwie spowodowanej karą za otrzymaną czerwoną kartkę Kamil Węgliński. Strzelił pierwszą bramkę, a przy drugiej zaliczył asystę – dodaje prezes.