moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ostatnie zwycięstwa w 2013 i pierwsze w nowym roku

Zwycięstwem st. szer. Agnieszki Jerzyk zakończył się 29. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Natomiast wśród pierwszych zwycięzców zawodów w 2014 roku znaleźli się Karolina Pilarska i Zenon Nowak, którzy wygrali XII Bieg Noworoczny w Lublińcu.

St. szer. Agnieszka Jerzyk miała bardzo udany koniec 2013 roku – wygrała biegi w Lesznie i Trzebnicy. Fot. archiwum Jacka Szustakowskiego

Na sportowo żegnało stary rok i witało nowy tysiące biegaczy w całej Polsce. Wśród nich było wielu żołnierzy. Najlepiej z nich spisała się st. szer. Agnieszka Jerzyk, która wygrała najliczniej obsadzony bieg na dystansie 10 km spośród organizowanych ostatniego dnia 2013 roku. 29. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy ukończyło aż 1476 zawodników. Triatlonistka z poznańskiego WZS w rywalizacji open zajęła 21. miejsce z czasem 36 min 34 s. W biegu pań wyprzedziła o 28 s szer. Katarzynę Kowalską, która wcześniej osiem razy triumfowała w trzebnickim biegu, oraz o 31 s Dominikę Napieraj. Dwa dni wcześniej st. szer. Agnieszka Jerzyk triumfowała na 3,6 km trasie XXIX Biegu Sylwestrowego w Lesznie. Koniec roku triatlonistka z poznańskiego WZS miała więc bardzo udany.

Przed rokiem sylwestrową imprezę w Trzebnicy wygrał st. szer. Arkadiusz Gardzielewski z wrocławskiego WZS. Tym razem musiał się zadowolić trzecią lokatą. Z czasem 33 min 20 s wbiegł na metę 23 s za Arturem Kozłowskim z Sieradza oraz 32 s za Kenijczykiem Joelem Mwangi. Piątą lokatę zajął Marcin Błaziński z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec (czas: 33 min 31 s), dziewiątą st. sierż. Wojciech Kowalski, biegacz na orientację z wrocławskiego WZS (34,54), a szesnastą kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa (35,45).

W XII Biegu Noworocznym w Lublińcu wystartowało 107 zawodników. Fot. Barbara Rosińska

Natomiast szer. Michał Olejnik z poznańskiego WZS i Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald zajął trzecie miejsce w XXIX Biegu Sylwestrowym w Łodzi. Trasę o długości 10 km pokonało 763 zawodników. Triumfował Tomasz Osmólski przed Maciejem Nitką (obaj RKS Łódź). Trzecią lokatę zajął również szer. Damian Kabat z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz w VII Biegu Sylwestrowym w Brzozie. Bieg na 10 km w podbydgoskiej miejscowości ukończyło 454 zawodników. Triumfował Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) przed Krzysztofem Żebrowskim (UOLKA Ostrów Mazowiecka). Czwarte miejsce zajął st. kpr. Patryk Domińczak, szóste szer. Bartosz Pawlak, a dziewiąte chor. Waldemar Dudek, który w kategorii wiekowej M-40 zajął drugą lokatę.

W jednej z pierwszych imprez sportowych zorganizowanych w Polsce w 2014 roku – XII Biegu Noworocznym w Lublińcu – trasę o długości 2600 m najszybciej pokonali: Zenon Nowak z Woźnik i Karolina Pilarska z WKB Meta. Zwycięzca rywalizacji mężczyzn wygrał z czasem 9 min 2 s i o 3 s wyprzedził Krzysztofa Skibę oraz o 12 s Mariusza Zembronia (obaj WKB Meta). Natomiast Karolina Pilarska biegła 9 min 47 s. Drugie miejsce zajęła Monika Lis z WKB Meta (czas: 11,05), a trzecie Anna Bryś z Lublińca (11,29).

Wiceprezes lublinieckiej Mety st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński był zaskoczony frekwencją pierwszej imprezy zorganizowanej przez Metę w 2014 roku. Ukończyło ją 107 zawodników. – Przed rokiem w naszej kameralnej imprezie startowało 50 osób. Tym razem frekwencja skoczyła o ponad 100 procent. Sądzę, że wielu nowych biegaczy odważyło się na start w zawodach dlatego, iż w porównaniu do ubiegłego roku skróciliśmy trasę – mówi chorąży. – Poprzednio zawodnicy rywalizowali na dystansie 4 km – przypomina wiceprezes.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego, Barbara Rosińska

dodaj komentarz

komentarze


Jakie podwyżki dla żołnierzy?
 
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Arsenał Iranu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Rywalizacja strzelców wyborowych
Umowa na Harpie podpisana!
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Chciałem walczyć z Niemcami
For the Right Cause
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Nauka zimowego pływania
We Are All Darfur
Ważka bliżej
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Czerwoni w odwrocie
USA nie zacznie wojny z Iranem
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Nowy wiceminister w MON
O Patriotach na WAT
Szturmani na Lipie
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
They Train Together, They Fight Together
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Double Eagle po nowemu
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Obradowała Rada Gabinetowa
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Podziemna potęga
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Klasy wojskowe po nowemu
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Darłowo czeka na śmigłowce
Żyj zdrowiej
Krwawe walki o Monte Cassino
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Własne interesy Europy
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Defense Without Politics
Iran uderza w USA
Symulatory strzelań Rosomaków
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO