moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ostatnie zwycięstwa w 2013 i pierwsze w nowym roku

Zwycięstwem st. szer. Agnieszki Jerzyk zakończył się 29. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Natomiast wśród pierwszych zwycięzców zawodów w 2014 roku znaleźli się Karolina Pilarska i Zenon Nowak, którzy wygrali XII Bieg Noworoczny w Lublińcu.

St. szer. Agnieszka Jerzyk miała bardzo udany koniec 2013 roku – wygrała biegi w Lesznie i Trzebnicy. Fot. archiwum Jacka Szustakowskiego

Na sportowo żegnało stary rok i witało nowy tysiące biegaczy w całej Polsce. Wśród nich było wielu żołnierzy. Najlepiej z nich spisała się st. szer. Agnieszka Jerzyk, która wygrała najliczniej obsadzony bieg na dystansie 10 km spośród organizowanych ostatniego dnia 2013 roku. 29. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy ukończyło aż 1476 zawodników. Triatlonistka z poznańskiego WZS w rywalizacji open zajęła 21. miejsce z czasem 36 min 34 s. W biegu pań wyprzedziła o 28 s szer. Katarzynę Kowalską, która wcześniej osiem razy triumfowała w trzebnickim biegu, oraz o 31 s Dominikę Napieraj. Dwa dni wcześniej st. szer. Agnieszka Jerzyk triumfowała na 3,6 km trasie XXIX Biegu Sylwestrowego w Lesznie. Koniec roku triatlonistka z poznańskiego WZS miała więc bardzo udany.

Przed rokiem sylwestrową imprezę w Trzebnicy wygrał st. szer. Arkadiusz Gardzielewski z wrocławskiego WZS. Tym razem musiał się zadowolić trzecią lokatą. Z czasem 33 min 20 s wbiegł na metę 23 s za Arturem Kozłowskim z Sieradza oraz 32 s za Kenijczykiem Joelem Mwangi. Piątą lokatę zajął Marcin Błaziński z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec (czas: 33 min 31 s), dziewiątą st. sierż. Wojciech Kowalski, biegacz na orientację z wrocławskiego WZS (34,54), a szesnastą kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa (35,45).

W XII Biegu Noworocznym w Lublińcu wystartowało 107 zawodników. Fot. Barbara Rosińska

Natomiast szer. Michał Olejnik z poznańskiego WZS i Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald zajął trzecie miejsce w XXIX Biegu Sylwestrowym w Łodzi. Trasę o długości 10 km pokonało 763 zawodników. Triumfował Tomasz Osmólski przed Maciejem Nitką (obaj RKS Łódź). Trzecią lokatę zajął również szer. Damian Kabat z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz w VII Biegu Sylwestrowym w Brzozie. Bieg na 10 km w podbydgoskiej miejscowości ukończyło 454 zawodników. Triumfował Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) przed Krzysztofem Żebrowskim (UOLKA Ostrów Mazowiecka). Czwarte miejsce zajął st. kpr. Patryk Domińczak, szóste szer. Bartosz Pawlak, a dziewiąte chor. Waldemar Dudek, który w kategorii wiekowej M-40 zajął drugą lokatę.

W jednej z pierwszych imprez sportowych zorganizowanych w Polsce w 2014 roku – XII Biegu Noworocznym w Lublińcu – trasę o długości 2600 m najszybciej pokonali: Zenon Nowak z Woźnik i Karolina Pilarska z WKB Meta. Zwycięzca rywalizacji mężczyzn wygrał z czasem 9 min 2 s i o 3 s wyprzedził Krzysztofa Skibę oraz o 12 s Mariusza Zembronia (obaj WKB Meta). Natomiast Karolina Pilarska biegła 9 min 47 s. Drugie miejsce zajęła Monika Lis z WKB Meta (czas: 11,05), a trzecie Anna Bryś z Lublińca (11,29).

Wiceprezes lublinieckiej Mety st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński był zaskoczony frekwencją pierwszej imprezy zorganizowanej przez Metę w 2014 roku. Ukończyło ją 107 zawodników. – Przed rokiem w naszej kameralnej imprezie startowało 50 osób. Tym razem frekwencja skoczyła o ponad 100 procent. Sądzę, że wielu nowych biegaczy odważyło się na start w zawodach dlatego, iż w porównaniu do ubiegłego roku skróciliśmy trasę – mówi chorąży. – Poprzednio zawodnicy rywalizowali na dystansie 4 km – przypomina wiceprezes.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego, Barbara Rosińska

dodaj komentarz

komentarze


Oko na Europę
 
Modernizacja starów 266
Walka i dyplomacja
Defendery 2019 – część 3
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Sprawdzają Brutusa
Agresja sowieckiego kolosa
Nowy wiceminister w MON
Thin Blue Line
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Pamięć o tragedii
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Cienka niebieska linia
GROM Challenge
Chorwacki test polskich kadetów
Z maratonu programowania do wojska
Modernizacja Sokołów
Jedna misja, jeden zespół
Rozpoczynamy nową erę
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Głos (z) płonącej Warszawy
Śląskie sceny z życia
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Rok Żelaznej Dywizji
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Terytorialsi na wysokościach
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Samochód do desantowania
Defendery 2019 – część 4
Umarły dla świata
W Indiach mieli swój drugi dom
Polskie firmy na targach w Londynie
Polska nie pozostanie osamotniona
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Klasy wojskowe po nowemu
A Torn Subcontinent
Historia Liberatora wyjaśniona
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Wojsko wraca do Łomży
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Dead to the World
Irańskie szachy
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Iranian Chess Game
Selekcja w pigułce
Stalin czekał i kalkulował

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO