moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Zimnar” w Lublińcu i znów rekord

Na starcie drugiego etapu Zimowego Maratonu na Raty rozgrywanego w Lublińcu stawiło się aż 102 zawodników. Na dystansie siedmiu kilometrów najszybszy był Piotr Pałka, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie. W „Zimnarach” rozegranych w ostatni weekend w Polsce i Afganistanie najwięcej żołnierzy biegało w bazie wojskowej w Ghazni.

„Zimnar” w Afganistanie. Fot. st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ

Piotr Pałka, maratończyk z klubu Piętka Katowice, postanowił uatrakcyjnić swoje przygotowania do nowego sezonu i wpadł do Lublińca na zawody organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. Na trasie o długości siedmiu kilometrów nie dał się wyprzedzić żadnemu z konkurentów. Na mecie zameldował się po 23 min i 51 s biegu. Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Mety: Krzysztof Skiba (do zwycięzcy stracił 1 min 4 s) i Mariusz Zembroń (1:05). Czwarty był Jarosław Kołodziejczak z Zabieganych Częstochowa (1:14), piąty – zwycięzca pierwszego etapu Zenon Nowak z Woźnik (1:23), a szósty przybiegł Tomasz Sosnowski z Mety (2:09). W rywalizacji pań triumfowała Anna Bryś przed Anną Springwald (obie z Lublińca) i Dorotą Kubisz (WKB Meta). W biegu dla młodzieży na dystansie dwóch kilometrów najlepsza była Monika Lis z Mety.

Oblodzona trasa w bazie wojskowej w Ghazni sprawiła, że większość zawodników uzyskała dużo gorsze czasy niż podczas pierwszego etapu. Bieg ukończyło 58 żołnierzy, ale nie wszyscy, którzy pokonali pierwszy odcinek „Zimnara”. Do udziału w imprezie zgłosili się natomiast nowi i w sumie przynajmniej jeden etap Zimowego Maratonu na Raty ukończyło w Afganistanie 74 zawodników. Na trasie o długości 7,5 km po raz drugi najszybszy był ppłk Bogdan Rycerski z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Trzeci na pierwszym etapie Krzysztof Szmajda tym razem był drugi (z wynikiem 32 min 32 s). Natomiast po tygodniowej przerwie aż z 25. pozycji awansował na trzecią Dawid Streng (32:45). Czwarty był Robert Rutkowski (33:55), piąty – Paweł Stefański (33:58), a szósty – Marcin Telus (34:30). Po dwóch etapach w rywalizacji mężczyzn prowadzi ppłk Bogdan Rycerski (z czasem 1 godz. 2 min 11 s), a wśród pań Dominika Krysiak (1:28:24).

Drugi etap „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie ukończyło 18 panów i trzy panie. – Tym razem szeregowy Kamil Przyworski zrewanżował się bratu Krzysztofowi za porażkę na pierwszym etapie. Bracia do ostatnich 200 metrów biegli razem. W końcówce Kamil wyprzedził brata o 8 sekund – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator biegu w Sulechowie. Na trasie o długości sześciu kilometrów szer. Kamil Przyworski uzyskał czas 22 min 12 s. Trzecie miejsce zajął szer. Marcin Nowakowski (24:20), czwarte – Krzysztof Antończak (24:29), piąte – st. sierż. Marcin Matusiak (24:29), a szóste najszybsza z pań – szer. Anna Pogorzelska (25:03). Po dwóch etapach liderem „Zimnara” jest Krzysztof Przyworski, który 12 km pokonał w 44 min 51 s. Trzy sekundy traci do niego brat Kamil, a trzeci ze stratą 3 min 29 s jest szer. Marcin Nowakowski.

Biegacze na trasie III Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu. Fot. kpt. Wojciech Winnicki.

W III Zimowym Maratonie na Raty w Przasnyszu, organizowanym przez kpt. Wojciecha Winnickiego z 2 Ośrodka Radioelektronicznego, drugi etap wygrał Daniel Mocek. Biegacz Promyka Ciechanów ponownie był najszybszy na trasie o długości sześciu kilometrów. Wynik sprzed tygodnia – 23 min 13 s – poprawił o 23 s. Miejsca od drugiego do czwartego zajęli ci sami zawodnicy co na pierwszym etapie: drugie – Piotr Goś z miejscowości Przejmy (z czasem 24:22), trzecie – Michał Popławski z Przasnysza (26:55), czwarte – ppłk Włodzimierz Puchała z Przasnysza (27:15). Piąty był Waldemar Zaręba z Ciechanowa (27:40), a szósty – Arkadiusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego (28:16). Bieg ukończyło 26 panów i dwie panie. Najlepsza z zawodniczek – Katarzyna Dembińska – w rywalizacji open zajęła 23. miejsce (33:16).

Na drugim etapie Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach Rafał Tyburek zrewanżował się Grzegorzowi Kiełczewskiemu za porażkę na pierwszym odcinku zawodów. Zawodnik z grupy Biegaj z SCA Oława wyprzedził rywala o 25 s, a ponieważ na pierwszym etapie Kiełczewski wygrał z nim różnicą siedmiu sekund, nowym liderem imprezy został Rafał Tyburek. Zwycięzca drugiego biegu na dystansie sześciu kilometrów, rozgrywanego w ramach maratonu na raty, uzyskał czas 20 min 52 s. Trzeci był Piotr Spaliński z ULKS Bystrzyca Oławska (21:30), czwarty – Łukasz Pańkowski z Kotwicy Brzeg (22:00), piąty – Daniel Danielecki z Jelcza-Laskowic (22:12), a szósty – Bartosz Roskosz z Miłoszyc (22:18). Drugi etap ukończyło 237 zawodników, w tym 18. w konkurencji nordic walking. Po raz drugi najlepszym z piechurów był Bogdan Grygorowicz z Lubina, który dystans sześciu kilometrów pokonał w 40 min 41 s.

Tydzień po „Zimnarze” w Afganistanie, Lublińcu, Sulechowie, Przasnyszu, Oławie i Jelczu-Laskowicach wystartował Zimowy Maraton na Raty w Warszawie. Pierwszy etap ósmej edycji imprezy ukończyło 33 zawodników. Na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej jako pierwszy zameldował się Marek Oszmański. Sześciokilometrową trasę pokonał w 21 min 46 s. Drugie miejsce zajął Paweł Olszewski (22:44), trzecie – Filip Babik (23:20), czwarte – Jakub Horosz (23:21), piąte – Adrian Lewicki (23:35), a szóste Sławomir Świderski (24:29). W rywalizacji dziewięciu pań najlepszy wynik – 28 min 34 s – uzyskała Katarzyna Stefańska. Druga była Agnieszka Andrejew (33:09), a trzecia biegnąca z plecakiem (w ramach treningu przed Półmaratonem Komandosa) mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (33:41).

szus

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ, kpt. Wojciech Winnicki

dodaj komentarz

komentarze


Agresja sowieckiego kolosa
 
Brawurowa ucieczka „Orła”
Sprawdzają Brutusa
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Głos (z) płonącej Warszawy
Pamięć o tragedii
„Górale” zdobywają miasto
Selekcja w pigułce
W Indiach mieli swój drugi dom
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Modernizacja Sokołów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Klasy wojskowe po nowemu
A Torn Subcontinent
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Thin Blue Line
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Wojsko wraca do Łomży
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Zadanie: przywrócić ład na Bałtyku
Nowa misja i nowy sprzęt
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Walka i dyplomacja
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Jedna misja, jeden zespół
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Stalin czekał i kalkulował
Dead to the World
Chorwacki test polskich kadetów
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Modernizacja starów 266
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Korpus NATO w Szczecinie świętował 20 urodziny
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Umowa na Feniksy
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Skok na lotnisko
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Groźny jak Tallboy
Polscy nurkowie na Islandii
Polska nie pozostanie osamotniona
Irańskie szachy
Nowy wiceminister w MON
Rozpoczynamy nową erę
Cienka niebieska linia
Polscy weterani i książę Harry
Iranian Chess Game
Moje serce należy też do Indii
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO