moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Zimnar” w Lublińcu i znów rekord

Na starcie drugiego etapu Zimowego Maratonu na Raty rozgrywanego w Lublińcu stawiło się aż 102 zawodników. Na dystansie siedmiu kilometrów najszybszy był Piotr Pałka, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie. W „Zimnarach” rozegranych w ostatni weekend w Polsce i Afganistanie najwięcej żołnierzy biegało w bazie wojskowej w Ghazni.

„Zimnar” w Afganistanie. Fot. st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ

Piotr Pałka, maratończyk z klubu Piętka Katowice, postanowił uatrakcyjnić swoje przygotowania do nowego sezonu i wpadł do Lublińca na zawody organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. Na trasie o długości siedmiu kilometrów nie dał się wyprzedzić żadnemu z konkurentów. Na mecie zameldował się po 23 min i 51 s biegu. Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Mety: Krzysztof Skiba (do zwycięzcy stracił 1 min 4 s) i Mariusz Zembroń (1:05). Czwarty był Jarosław Kołodziejczak z Zabieganych Częstochowa (1:14), piąty – zwycięzca pierwszego etapu Zenon Nowak z Woźnik (1:23), a szósty przybiegł Tomasz Sosnowski z Mety (2:09). W rywalizacji pań triumfowała Anna Bryś przed Anną Springwald (obie z Lublińca) i Dorotą Kubisz (WKB Meta). W biegu dla młodzieży na dystansie dwóch kilometrów najlepsza była Monika Lis z Mety.

REKLAMA

Oblodzona trasa w bazie wojskowej w Ghazni sprawiła, że większość zawodników uzyskała dużo gorsze czasy niż podczas pierwszego etapu. Bieg ukończyło 58 żołnierzy, ale nie wszyscy, którzy pokonali pierwszy odcinek „Zimnara”. Do udziału w imprezie zgłosili się natomiast nowi i w sumie przynajmniej jeden etap Zimowego Maratonu na Raty ukończyło w Afganistanie 74 zawodników. Na trasie o długości 7,5 km po raz drugi najszybszy był ppłk Bogdan Rycerski z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Trzeci na pierwszym etapie Krzysztof Szmajda tym razem był drugi (z wynikiem 32 min 32 s). Natomiast po tygodniowej przerwie aż z 25. pozycji awansował na trzecią Dawid Streng (32:45). Czwarty był Robert Rutkowski (33:55), piąty – Paweł Stefański (33:58), a szósty – Marcin Telus (34:30). Po dwóch etapach w rywalizacji mężczyzn prowadzi ppłk Bogdan Rycerski (z czasem 1 godz. 2 min 11 s), a wśród pań Dominika Krysiak (1:28:24).

Drugi etap „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie ukończyło 18 panów i trzy panie. – Tym razem szeregowy Kamil Przyworski zrewanżował się bratu Krzysztofowi za porażkę na pierwszym etapie. Bracia do ostatnich 200 metrów biegli razem. W końcówce Kamil wyprzedził brata o 8 sekund – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator biegu w Sulechowie. Na trasie o długości sześciu kilometrów szer. Kamil Przyworski uzyskał czas 22 min 12 s. Trzecie miejsce zajął szer. Marcin Nowakowski (24:20), czwarte – Krzysztof Antończak (24:29), piąte – st. sierż. Marcin Matusiak (24:29), a szóste najszybsza z pań – szer. Anna Pogorzelska (25:03). Po dwóch etapach liderem „Zimnara” jest Krzysztof Przyworski, który 12 km pokonał w 44 min 51 s. Trzy sekundy traci do niego brat Kamil, a trzeci ze stratą 3 min 29 s jest szer. Marcin Nowakowski.

Biegacze na trasie III Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu. Fot. kpt. Wojciech Winnicki.

W III Zimowym Maratonie na Raty w Przasnyszu, organizowanym przez kpt. Wojciecha Winnickiego z 2 Ośrodka Radioelektronicznego, drugi etap wygrał Daniel Mocek. Biegacz Promyka Ciechanów ponownie był najszybszy na trasie o długości sześciu kilometrów. Wynik sprzed tygodnia – 23 min 13 s – poprawił o 23 s. Miejsca od drugiego do czwartego zajęli ci sami zawodnicy co na pierwszym etapie: drugie – Piotr Goś z miejscowości Przejmy (z czasem 24:22), trzecie – Michał Popławski z Przasnysza (26:55), czwarte – ppłk Włodzimierz Puchała z Przasnysza (27:15). Piąty był Waldemar Zaręba z Ciechanowa (27:40), a szósty – Arkadiusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego (28:16). Bieg ukończyło 26 panów i dwie panie. Najlepsza z zawodniczek – Katarzyna Dembińska – w rywalizacji open zajęła 23. miejsce (33:16).

Na drugim etapie Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach Rafał Tyburek zrewanżował się Grzegorzowi Kiełczewskiemu za porażkę na pierwszym odcinku zawodów. Zawodnik z grupy Biegaj z SCA Oława wyprzedził rywala o 25 s, a ponieważ na pierwszym etapie Kiełczewski wygrał z nim różnicą siedmiu sekund, nowym liderem imprezy został Rafał Tyburek. Zwycięzca drugiego biegu na dystansie sześciu kilometrów, rozgrywanego w ramach maratonu na raty, uzyskał czas 20 min 52 s. Trzeci był Piotr Spaliński z ULKS Bystrzyca Oławska (21:30), czwarty – Łukasz Pańkowski z Kotwicy Brzeg (22:00), piąty – Daniel Danielecki z Jelcza-Laskowic (22:12), a szósty – Bartosz Roskosz z Miłoszyc (22:18). Drugi etap ukończyło 237 zawodników, w tym 18. w konkurencji nordic walking. Po raz drugi najlepszym z piechurów był Bogdan Grygorowicz z Lubina, który dystans sześciu kilometrów pokonał w 40 min 41 s.

Tydzień po „Zimnarze” w Afganistanie, Lublińcu, Sulechowie, Przasnyszu, Oławie i Jelczu-Laskowicach wystartował Zimowy Maraton na Raty w Warszawie. Pierwszy etap ósmej edycji imprezy ukończyło 33 zawodników. Na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej jako pierwszy zameldował się Marek Oszmański. Sześciokilometrową trasę pokonał w 21 min 46 s. Drugie miejsce zajął Paweł Olszewski (22:44), trzecie – Filip Babik (23:20), czwarte – Jakub Horosz (23:21), piąte – Adrian Lewicki (23:35), a szóste Sławomir Świderski (24:29). W rywalizacji dziewięciu pań najlepszy wynik – 28 min 34 s – uzyskała Katarzyna Stefańska. Druga była Agnieszka Andrejew (33:09), a trzecia biegnąca z plecakiem (w ramach treningu przed Półmaratonem Komandosa) mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (33:41).

szus

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ, kpt. Wojciech Winnicki

dodaj komentarz

komentarze


F-16 kończą misję w Estonii
 
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Prezydent Duda jedzie do USA
Laserowa artyleria US Army
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
„Defender” – pracowity poligon saperów
Testament Polski Walczącej
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Kraby w Bolesławcu
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Powstaną kolejne strzelnice
Ogromne zainteresowanie Soną
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Na misjach święta inne niż zwykle
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Ofensywa Tuchaczewskiego
Kajmany na gąsienicach
Online z mistrzami sportu
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Współzawodnictwo rozwija
Informacja Prasowa
Brawurowe zagony motorowe
Polskie porty bardziej otwarte
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Wojsko przeciw wirusowi
Amerykanie odmładzają F-16
Most do współpracy
16 sekund Liberatora
Groty z granatnikiem
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Fordy, a nie Nissany
Z menażką na wakacje
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Terytorialsi nie stracą dodatku
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Zbiegowie z innego świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO