moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Limit miejsc na Bieg Katorżnika wyczerpany

Tylko w pierwszą minutę zapisów do X Biegu Katorżnika na listę wpisało się 280 zawodników. Po pięciu minutach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną organizatorzy imprezy – Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec – musieli zablokować możliwość rejestracji dla mężczyzn. Limit miejsc został już bowiem przekroczony.


Jubileuszowy Katorżnik, pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma się odbyć 16 sierpnia, a już nie ma miejsc na liście startowej dla panów w biegach głównych. Wczoraj o godzinie 19.00 ruszyły zapisy drogą elektroniczną do X Biegu Katorżnika. Po pięciu minutach do udziału w imprezie w biegu indywidualnym już nie mogli się zgłaszać panowie poniżej 65 roku życia. – W porę udało nam się zablokować rejestrację. Po pięciu minutach od jej rozpoczęcia otrzymaliśmy 520 zgłoszeń od mężczyzn, o dziesięć więcej od zakładanego limitu. Po 20 minutach pełna była również lista chętnych do startu w „Ucieczce skazańców” – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB Meta. – Zostało tylko 50 wolnych miejsc dla kobiet, dla 20 drużyn w konkurencji „Galernik Team” oraz dla setki dzieciaków. Do tej pory zapisał się tylko jeden zawodnik do „Katorżnika Dziadka” – dodaje chorąży.

Działacze Mety są zaskoczeni tak olbrzymią popularnością ich imprezy. – Przed rokiem listę zapisów na pierwszy bieg panów o godzinie 11 zamknęliśmy po ośmiu minutach, a całą po dwóch godzinach. To było jeszcze do opanowania. Teraz będziemy musieli przesuwać, według kolejności zgłoszeń, tych, którzy ponad limit zapisali się na pierwszy bieg na inne godziny – informuje wiceprezes Rosiński. – Organizując pierwszego Katorżnika, nawet nam przez myśl nie przeszło, że ludzie tak bardzo będą chcieli wystartować w tym biegu. Już byliśmy w szoku w ubiegłych latach. Najpierw w kilka dni, potem w kilka godzin, a teraz w kilka minut zapełniła się lista chętnych do startu panów. To mimo wszystko jest dla nas wielkim zaskoczeniem – twierdzi chorąży.

Podobną wielką popularnością cieszy się chyba jeszcze tylko jeden bieg w Polsce – Bieg Rzeźnika. W tym roku, 20 czerwca, odbędzie się jego jedenasta edycja. Organizatorzy tego biegu parami w Bieszczadach ustalili limit startujących na 900 osób. 12 stycznia rozpoczęli zapisy drogą internetową i po minucie już mieli tysiące zgłoszeń do startu na 80-kilometrowej trasie, wiodącej bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną do Ustrzyk Górnych. – Rzeźnik i Katorżnik są najstarszymi takimi ekstremalnymi imprezami w Polsce. Mają już swoją renomę i obrosły legendą. Jednak te zawody nie byłyby tak popularne, gdyby nie ich wysoki poziom organizacyjny – przyznaje chor. Zbigniew Rosiński.

Do startu w X Biegu Katorżnika szybko zapełnia się też lista rezerwowa. Rezerwowi mają szansę znaleźć się na liście głównej w miejsce zgłoszonych zawodników, którzy w ciągu pięciu dni nie zapłacą startowego za udział w biegu. – Wiele osób wpisujących się na listę rezerwowych prosiło nas, abyśmy zrobili jeszcze jeden dodatkowy bieg. Nie chcemy jednak przesadzać z frekwencją. Nie zależy nam na ilości, bo straciłaby przy tym jakość. Nie może być zbyt ciasno na trasie – mówi chorąży Rosiński. – Musimy zachować poziom organizacyjny. Zawodnikom musimy zapewnić komfort poruszania się po trasie – dodaje wiceprezes Mety.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
 
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Mroczne serce okupowanej Europy
Korpus podoficerów – tu zajdą zmiany
Wołyńskie lwie serca
Muzeum w Żaganiu pomaga Spielbergowi
Ludzie niebezpiecznej profesji
Tyraliera terytorialsów
Wojsko wchodzi w kadr
ORP „Ślązak” gotowy do służby
Thin Blue Line
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Unwanted Treaty
T-72 strzelają na poligonie
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Klasy wojskowe po nowemu
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Ministrowie obrony NATO o sytuacji w Syrii
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Polscy lekkoatleci pokazali moc
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Sojusznicza współpraca terytorialsów
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Nowa spółka lotnicza PGZ
Razem się szkolą, razem walczą
Szanse i zagrożenia rodzimej radiolokacji
Wyzwania polskiej fotoniki
Doktorant WAT stypendystą Fulbrighta
Geopolityka i nowoczesne technologie dla armii
Obrona bez polityki
Symbol zaklęty w dacie
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Plan modernizacji technicznej – lotnictwo
Złoto i srebro maratończyków na zakończenie igrzysk
„Niepodległą mamy we krwi” – czas na podsumowanie
Weterani w Żelaznej Dywizji
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Czwarty rozbiór
Trudna droga
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
GROM na kursie działań specjalnych
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Reserves Win Wars
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Wielonarodowy Korpus ćwiczył dowodzenie
Plan modernizacji marynarki wojennej
Polska pomoże Ukrainie walczyć z PTSD
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Studenci w kryzysie
Jak Polacy wyzwalali Bredę
Awanse generalskie dla dziewięciu oficerów
PESCO z polskim projektem
Spielberg’s Stars

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO