moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie logistyków w Inspektoracie Wsparcia

Z podziękowaniem za sumienną i wzorową służbę wojskową, za lata nienagannej pracy pożegnano odchodzących do cywila oficerów Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, w tym zastępcę szefa Sztabu płk. Janusza Górskiego.

Odchodzących do rezerwy żegnali pracownicy wojska oraz kierownicza kadra z szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. broni Edwardem Gruszką na czele.

– Dzień pożegnania z bronią jest wielkim przeżyciem, budzi wspomnienia i refleksje – mówił szef Inspektoratu. – Poświęciliście wiele lat życia, służąc Ojczyźnie i jej Siłom Zbrojnym na różnych stanowiskach służbowych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami – kontynuował generał.  Generał Gruszka podziękował żołnierzom za owocną i efektywna współpracę. W imieniu swoim i całej kadry Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych życzył odchodzącym zdrowia i pomyślnej realizacji dalszych życiowych planów.

W imieniu odchodzących oficerów głos zabrał płk Janusz Górski, zastępca szefa Sztabu, który z kolei podziękował przełożonym i współpracownikom za wspólne lata pracy w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych. – Środowisko, w którym przyszło nam służyć, a które opuszczamy z żalem, stanowi doskonały zespół zgranych i oddanych sprawie ludzi. Satysfakcją było stanowienie jego części – zakończył płk Górski.

***
Płk Janusz Górski służbę wojskową rozpoczął w 1977 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Po jej ukończeniu przechodził kolejne szczeble dowodzenia od dowódcy plutonu do dowódcy batalionu. W 1992 r. ukończył AON. W 2004 r. został skierowany na trzy lata do struktur międzynarodowych w Hiszpanii. Przez wiele lat pełnił służbę w Generalnym Zarządzie Operacyjnym P3 Sztabu Generalnego. W 2011 r. objął obowiązki zastępcy szefa Sztabu IWspSZ. Wielokrotnie odznaczany medalami resortowymi i państwowymi. 

Płk Alojzy Pokojski zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1977 roku jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Obowiązki służbowe wykonywał na wielu kierowniczych stanowiskach w infrastrukturze wojskowej. W trakcie służby wyróżnił się szczególnym zaangażowaniem, sumiennością i inicjatywą, na najwyższym poziomie. W 2007roku w uznaniu zasług, posiadanych kompetencji oraz wiedzy praktycznej i teoretycznej pułkownik Pokojski został wyznaczony na stanowisko szefa Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Olsztynie. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany medalami resortowymi i państwowymi.

Płk Adam Bagiński służbę wojskową rozpoczął w 1981 roku w Wojskowej Akademii Technicznej. Przez wszystkie lata związany ze służbą inżynieryjno-lotniczą. Zajmował stanowiska służbowe w 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile, w Dowództwie 3 Korpusu Obrony Powietrznej we Wrocławiu, w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie. Od stycznia 2007 roku pełnił obowiązki w IWspSz na stanowisku szefa Szefostwa Techniki Lotniczej – Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych.

Płk Zbigniew Ciekot absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile, którą ukończył w 1982 roku.  Służbę wojskową pełnił w 26 i 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, następnie w 2000 r. przeniesiony do Dowództwa Wojsk Lądowych skąd w 2007 r. przybył do IWspSZ, służbę ukończył na stanowisku szefa oddziału w Szefostwie Służby Czołgowo-Samochodowej.
Płk Krzysztof Gołofit służbę wojskową zakończył na stanowisku szefa Oddziału Szefostwa Planowania Logistycznego po przesłużeniu 31 lat. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w 1988 r. Służbę wojskową pełnił na wielu odpowiedzialnych stanowiskach od zastępcy dowódcy batalionu poprzez szefa służby czołg.sam. w 10 Pułku Zmech. Do IWspSZ wyznaczony w kwietniu 2008 r.

Płk Zbigniew Merski od początku służby związany ze służbą inżynieryjno-lotniczą. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w 1988 r. Służbę zawodową rozpoczął w 8 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Mirosławcu, następnie pełnił służbę w 2 Bazie Lotniczej w Bydgoszczy na stanowisku dowódcy dywizjonu, skąd w styczniu 2007 roku został wyznaczony w IWspSZ na stanowisko starszego specjalisty, a później szefa oddziału Szefostwa Techniki Lotniczej.
Płk Janusz Szner służbę wojskową rozpoczął w 1977 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, po jej ukończeniu został skierowany do jednostek liniowych, gdzie służył w 12 Pułku Radioliniowo-Kablowym i w Dowództwie 16 Dywizji Zmechanizowanej. W IWspSZ służy od stycznia 2007r. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany.

Ppłk Piotr Ćwikliński zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1987 roku jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. Od początku służby związany z Pomorskim Okręgiem Wojskowym. Miejsca pełnienia służby to m.in. 2 Brygada Łączności w Wałczu, Dowództwo POW, 2 Rejonowa Baza Materiałowa w Wałczu. W kwietniu 2007 roku został wyznaczony na stanowisko specjalisty w Szefostwie Infrastruktury IWspSZ.

Ppłk Adam Duroł absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w 1993 roku. Służba wojskowa związana z infrastrukturą w wielu jednostkach wojskowych w Pile i Bydgoszczy. Uczestnik w PKW Libanie, uczestniczył w drugiej zmianie w PKW w Iraku oraz dwukrotny uczestnik w misji w PKW w Afganistanie. Zdobyte doświadczenie bez przeszkód pozwoliło mu od grudnia 2009 roku wykonywać obowiązki służbowe w Szefostwie Infrastruktury IWspSZ na stanowisku starszego specjalisty.

Ppłk Wiesław Giżycki służbę wojskową rozpoczął w 1981 roku w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku służb inżynieryjno-lotniczych. Po ukończeniu WAT obowiązki służbowe wykonywał w 40 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Świdwinie, następnie w 1 Brygadzie Lotnictwa Taktycznego oraz w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie. W IWspSZ wyznaczony od czerwca 2007 roku w Szefostwie Techniki Lotniczej.

Ppłk Leszek Gruchot służbę wojskową rozpoczął w 1982 roku w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Służba zawodowa związana z Bydgoszczą w 5 Pułku Zabezpieczenia Dowództwa POW i Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy. Uczestnik misji w PKW w Syrii. Dzięki zdobytemu na kolejnych stanowiskach służbowych doświadczeniu w 2008 r. został wyznaczony na stanowisko szefa wydziału w Oddziale Uzupełnień IWspSZ.

Mjr Artur Woźniak służbę wojskową pełnił na stanowisku specjalisty Oddziału Uzupełnień IWspSZ od grudnia 2007 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu. Obowiązki wykonywał w 79 Samodzielnym Pułku Rakietowym Obrony Powietrznej, następnie w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Poznaniu. Był dwukrotnie uczestnikiem misji w PKW w Islamskiej Republice Afganistanu. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mu w sposób wzorowy, na najwyższym poziomie wykonywać swoje obowiązki służbowe, za co był wielokrotnie wyróżniany.   

Tekst: Justyna Kędra

red. PZ

autor zdjęć: IWspSZ

dodaj komentarz

komentarze


Defense Without Politics
 
Wojskowi i cywilni medycy we Włoszech
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Sukcesy sportowców w mundurach
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Granice pod kontrolą podhalańczyków
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Sześć dekad pod wirnikiem
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Poprad w kolejnej jednostce
Obradowała Rada Gabinetowa
„Gwiezdne wojny” Reagana
Bomby w Odrze
Trzy cele na ścieżce
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Szkoły zainteresowane szkoleniem wojskowym
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Żandarmi z Oddziału Specjalnego wspierają lekarzy
Logistycy transportują środki ochronne
Nowy wiceminister w MON
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Certyfikacja na „Tarczowni”
Edukacja na platformie
Dwa oblicza agenta wywiadu
USA nie zacznie wojny z Iranem
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Rakiety w celu
Aplikacja WIM w walce z koranowirusem
Starcie hubalczyków pod Huciskiem
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Ochotnik do Polski
Następca RPG-7
Gracze rywalizują o puchar dowódcy 56 BL
Iran uderza w USA
PKW Orlik na półmetku
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Polka będzie pracować nad reformą NATO
SP-GIL, czyli polski pionier na niebie
Rekrutacyjna cyberinfolinia
Terytorialsi nie stracą dodatku
Policja i wojsko kontra COVID-19
Nowa misja polskich żołnierzy
Początek katyńskiej zbrodni
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Lekarze dostaną wsparcie od wojskowych medyków
Zgrupowanie „Wschód” na granicy
Wojskowi medycy w gotowości
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Dziennik „Staszka”, żołnierza „Ponurego”
Bądź jak żołnierze – oddaj krew!
PGZ pomaga w walce z epidemią
Kolejne zadania dla 11 Dywizji
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Medycy WOT kontra COVID-19
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Żadnej kapitulacji
Flaga Macedonii Północnej przed kwaterą NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO