moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie i powitanie żołnierzy w 12 Dywizji

W 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej 5 stycznia pożegnano podoficera skierowanego na kurs oficerski do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz powitano oficerów zasilających szeregi „Dwunastki”.

Początek 2015 roku zaowocował sporymi zmianami kadrowymi w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. W sali ceremonialnej kadra i pracownicy wojska pożegnali długoletniego żołnierza dowództwa.

Wyrażając szacunek i uznanie dowódca „Dwunastki” generał dywizji Marek Mecherzyński podziękował odchodzącemu żołnierzowi za wzorową służbę: – Szanowni Państwo! Żegnamy dzisiaj starszego chorążego Michała Klimczaka, który został zakwalifikowany do studium oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych. Gratuluję Panu skierowania do studium. Życzę, aby udało się je ukończyć z jak najlepszymi wynikami oraz mam nadzieję, że jako oficer wróci Pan w szeregi 12 Dywizji. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez przedstawicieli korpusu podoficerskiego st. chor. Michałowi Klimczakowi Pierścienia Podoficerów 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Żegnając się z kadrą i pracownikami wojska, st. chor. Michał Klimczak podziękował za wspólny okres służby w sztabie, jednocześnie podkreślając, że zdobyte bogate doświadczenie zawodowe zaprocentuje w przyszłości na nowym stanowisku służbowym.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do oficjalnego powitania w dowództwie nowych oficerów: pułkownika Tomasza Piotrowskiego, pułkownika Andrzeja Lorenca, podpułkownika Artura Standio, kapitana Przemysława Koźmińskiego, kapitana Łukasza Szlesińskiego i kapitana Tomasza Świderskiego.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie gratulacji oraz życzeń podpułkownikowi Andrzejowi Mentlowi z okazji awansu na stopień pułkownika i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy 8 Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie.

Na zakończenie licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej podziękowali żegnającemu się z „Dwunastką” za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

Starszy chorąży Michał Klimczak swoją służbę wojskową rozpoczął w 1994 r. jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. W 1996 r. rozpoczął służbę w 3 Pułku Przeciwlotniczym w Koszalinie, gdzie zajmował stanowiska: starszego operatora, chorążego ewidencyjnego oraz kierownika klubu. Dnia 1 lipca 2004 r. został przeniesiony do dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisko podoficera specjalisty w sekcji uzupełnień. Od 7 stycznia br. rozpocznie szkolenie w studium oficerskim Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W dotychczasowej służbie został odznaczony: srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Pułkownik Andrzej Lorenc służbę wojskową rozpoczął w 1979 r. Dowodził 23 Pułkiem Artylerii w Bolesławcu. Z dniem 1 stycznia 2015 r. został wyznaczony na stanowisko szefa wojsk rakietowych i artylerii w Pionie Szkolenia.

Podpułkownik Artur Standio służbę wojskową rozpoczął w 1987 r. Do służby w dowództwie dywizji przybył z 2 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowisko szefa sztabu brygady. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Operacyjnego G-3.

Kapitan Przemysław Koźmiński służbę wojskową rozpoczął w 1997 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Do dowództwa dywizji przybył z 5 Pułku Artylerii, gdzie był dowódcą baterii artylerii rakietowej. Z dniem 8 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji w sekcji oficerów kierunkowych i tłumaczy w Wydziale Operacyjnym G-3.

Kapitan Łukasz Szlesiński służbę wojskową rozpoczął w 1997 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Stefana Czarneckiego w Poznaniu. Do dowództwa dywizji przybył z 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie pełnił służbę na stanowisku oficera sekcji rozpoznawczej. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji planowania w Wydziale Rozpoznania i Walki Elektronicznej G-2.

Kapitan Tomasz Świderski służbę wojskową rozpoczął w 1986 r. jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Do dowództwa dywizji przybył z 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowisko dowódcy baterii przeciwlotniczej. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji operacyjnej w Wydziale Operacyjnym G-3.

Tekst: por. Błażej Łukaszewski

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Artur Walento

dodaj komentarz

komentarze


Sześć dekad pod wirnikiem
 
Iran uderza w USA
Sukcesy sportowców w mundurach
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Szkoły zainteresowane szkoleniem wojskowym
Żadnej kapitulacji
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Bądź jak żołnierze – oddaj krew!
Starcie hubalczyków pod Huciskiem
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Edukacja na platformie
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„Gwiezdne wojny” Reagana
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Gracze rywalizują o puchar dowódcy 56 BL
Aplikacja WIM w walce z koranowirusem
PGZ pomaga w walce z epidemią
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Certyfikacja na „Tarczowni”
Bomby w Odrze
Wojskowi medycy w gotowości
Lekarze dostaną wsparcie od wojskowych medyków
Logistycy transportują środki ochronne
Medycy WOT kontra COVID-19
Kolejne zadania dla 11 Dywizji
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Trzy cele na ścieżce
PKW Orlik na półmetku
Rakiety w celu
Żandarmi z Oddziału Specjalnego wspierają lekarzy
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Początek katyńskiej zbrodni
Obradowała Rada Gabinetowa
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Granice pod kontrolą podhalańczyków
Ochotnik do Polski
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Zgrupowanie „Wschód” na granicy
SP-GIL, czyli polski pionier na niebie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Terytorialsi nie stracą dodatku
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Dwa oblicza agenta wywiadu
Rekrutacyjna cyberinfolinia
Polka będzie pracować nad reformą NATO
USA nie zacznie wojny z Iranem
Dziennik „Staszka”, żołnierza „Ponurego”
Flaga Macedonii Północnej przed kwaterą NATO
Następca RPG-7
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Poprad w kolejnej jednostce
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Nowy wiceminister w MON
Wojskowi i cywilni medycy we Włoszech
Defense Without Politics
Policja i wojsko kontra COVID-19
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Nowa misja polskich żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO