moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Legioniści u weteranów

Czterech piłkarzy Legii Warszawa odwiedziło Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Nie sądziłem, że nasi żołnierze brali udział w tylu ważnych i niebezpiecznych operacjach. Odważne z nich chłopaki. Należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Tomasz Jodłowiec, obrońca Legii po spotkaniu z żołnierzami.


Do Centrum Weterana przyjechali Tomasz Jodłowiec – obrońca, Marek Saganowski –napastnik, Michał Kucharczyk – pomocnik oraz Tomasz Brzyski – pomocnik. Ich wizyta była związana z kampanią „Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. W ramach tej akcji w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz Legia Warszawa-Zawisza Bydgoszcz. Część dochodów ze spotkania zostanie przekazana dla organizacji pomagającym byłym żołnierzom i ich rodzinom. Chodzi o Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Piłkarze Legii byli w Centrum Weterana po raz pierwszy. Po Centrum oprowadzali ich żołnierze i weterani misji. Andrzej Korus, pracownik Centrum Weterana mówił, że polskie wojsko bierze udział w zagranicznych misjach od 50 lat. – Nie sądziliśmy, że to jest tak bogata historia – mówili piłkarze.


Film: Legia Warszawa

Sportowcy zwiedzili salę tradycji, oglądali pamiątki, misyjne odznaczenia oraz zdjęcia z misji. Legioniści mieli też okazję przymierzyć mundury i porozmawiać z uczestnikami misji o ich przeżyciach. – Usłyszałem wiele ciekawych historii. Spotkanie poszerzyło moją wiedzę o misjach naszych żołnierzy. Odważne z nich chłopaki, należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Jodłowiec.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia z wizyty piłkarzy. – Spełnia się idea Centrum jako miejsca, w którym każdy może dowiedzieć się czegoś o misjach i ich bohaterach – zapewniał płk Leszek Stępień.

Kilka dni wcześniej to Legia gościła u siebie weteranów. – Mieliśmy okazję rzucić okiem na boisko z wysokości trybuny prasowej, skąd roztacza się imponujący widok zarówno na stadion, jak i Warszawę – mówił wówczas starszy chorąży Marek Łyczkowski. – Stadion  stadionem, ale dopiero jak na to wszystko spojrzy się od środka, widać jak wielkim przedsięwzięciem biznesowym jest Legia Warszawa – dodał.


W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do spotkania pierwszej w tabeli Legii i zespołu Zawisza Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Charytatywna wiosna Legii Warszawa” . – Każdy z pięciu meczów zaplanowanych na rundę wiosenną ma partnera charytatywnego. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na stadion, bo dzięki temu fundacje otrzymają od nas wsparcie finansowe – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa.

O tym, jaka kwota zostanie przekazana danej organizacji, zdecyduje frekwencja. Jeśli bilety na mecz kupi 20 tysięcy kibiców, z każdej sprzedanej wejściówki Legia Warszawa przekaże złotówkę. Gdy na mecz przyjedzie 25 tysięcy widzów, organizacja dostanie 2 zł z każdego biletu, przy 29 tysiącach sprzedanych biletów suma ta wzrośnie do 5 złotych.

– Wszystkich czytelników polska-zbrojna.pl serdecznie zapraszam na niedzielny mecz! Od tego, ilu z Was zobaczy sportowe zmagania, będzie zależała kwota, którą przekaże Legia – zachęca płk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Jacek Prondzyński

dodaj komentarz

komentarze


NATO pozostaje w Iraku, Polska także
 
Krwawe walki o Monte Cassino
Arsenał Iranu
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy
Śmierć bohatera
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Palmiry – miejsce kaźni
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Militaria na Zamku Królewskim
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Awanse generalskie dla ośmiu oficerów
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
They Train Together, They Fight Together
Security Game
Symulatory strzelań Rosomaków
Stulatka hydrografia
Defense Without Politics
Znamy projekt pomnika Bitwy Warszawskiej
Legia na ASzWoj po raz trzeci
We Are All Darfur
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
„Bolko” w służbie
Iran uderza w USA
Pretorianie na Mazurach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
JWK z odznaką pamiątkową
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Ważka bliżej
Rywalizacja strzelców wyborowych
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Polowy „Brave Band”
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Polacy najlepsi w Hackathonie
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Darłowo czeka na śmigłowce
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Własne interesy Europy
Obradowała Rada Gabinetowa
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Trzydniowe obchody stulecia zwycięstwa nad bolszewikami
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Klasy wojskowe po nowemu
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Leopardy strzelały w dzień i w nocy
USA nie zacznie wojny z Iranem
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Nowy wiceminister w MON

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO