moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zapaśnik na podium igrzysk w Baku

Szeregowy Radosław Marcinkiewicz wywalczył brązowy medal na I Igrzyskach Europejskich w Baku. Zapaśnik stylu wolnego z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wygrał 5:3 z Azerem Nurmaqomedem Qadjiyevem. Oprócz Marcinkiewicza w szóstym dniu igrzysk medal dla Polski – srebrny – wywalczył jeszcze zapaśnik Magomedmurad Gadżijew.

Szer. Radosław Marcinkiewicz (w niebieskim kostiumie) w walce o brązowy medal.

Szeregowy Marcinkiewicz w pierwszej walce w Baku udaną akcją w ostatnich sekundach pojedynku z Halilem Zubairovem z Macedonii zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonał 8:1 Akhmeda Aibueva z Francji. Natomiast w półfinale przegrał z mistrzem świata Abdulrashidem Sadulajewem. Rosjanin wypunktował Polaka 10:0 tuż przed zakończeniem pierwszej rundy. W finale Sadulajew po minucie i 38 sekundach walki sięgnął po złoto pokonując 11:0 Rumuna Piotra Ianulova.

W boju o brąz Marcinkiewicz szalę zwycięstwa przechylił na swoją stronę sześć sekund przed zakończeniem walki. Polak remisował 3:3, ale ponieważ wcześniej otrzymał ostrzeżenie od sędziego przy remisie zwycięzcą walki był jego rywal. Zapaśnik z poznańskiego WZS jednak ambitnie walczył o zwycięstwo. Za tzw. obejście rywala otrzymał dwa punkty i w ostatnich sekundach nie pozwolił aktualnemu wicemistrzowi Europy młodzieżowców wydrzeć sobie medalu.  

Na I Igrzyskach Europejskich startował dzisiaj również kolega Marcinkiewicza z poznańskiego WZS – podporucznik Dawid Migała. Nasz strzelec w kwalifikacjach konkurencji karabin 50 m zajął z 609,7 pkt. 30. miejsce i nie zakwalifikował się do ośmioosobowego finału.

St. szer. Radosław Baran (z prawej) w walce o brąz.

Wczoraj w Baku bardzo blisko medalu był starszy szeregowy Radosław Baran. W walce o brąz w kategorii 97 kg po zaciętym boju przegrał z Rosjaninem Abdusalamem Gadisovem. 25-letni reprezentant poznańskiego WZS uznał wyższość aktualnego mistrza świata i Europy. Drugi z naszych zapaśników, który wczoraj startował w Baku – szer. Krystian Brzozowski – w pierwszej walce w kategorii 74 kg wygrał przez „tusz techniczny” z Albańczykiem Osmanem Hajdarim. Natomiast w ćwierćfinale, po bardzo zaciętym pojedynku, przegrał 2:3 z reprezentantem Gruzji. Polak stracił dwa punkty w ostatnich sekundach walki. Gruzin Jumber Kvelashvili jednak uległ w półfinale Rosjaninowi Aniuaremu Gedujewowi i tym samym nie otworzył Brzozowskiemu drogi do walki o brąz w repasażach.

Na I Igrzyskach Europejskich rywalizowali wczoraj również nasi strzelcy w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Z trojga Polaków do ośmioosobowego finału zakwalifikował się tylko bosman Piotr Daniluk z gdyńskiego WZS. W finałowej rozgrywce zajął siódmą pozycję. Taka samą, z wynikiem 580 punktów, wywalczył w kwalifikacjach. Drugi z Polaków – st. szer. Wojciech Knapik z WZS Bydgoszcz – z 571 punktami został sklasyfikowany na 23. pozycji. Natomiast szer. Klaudia Breś (WZS Bydgoszcz), laureatka plebiscytu portalu polska-zbrojna.pl w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego 2013”, z dorobkiem 383 pkt. zajęła 10. miejsce i nie zakwalifikowała się do finału.

Wczoraj w Baku stoczył swoją pierwszą walkę w turnieju bokserskim, i niestety ostatnią, szer. Mateusz Kostecki. Reprezentant Wojskowego Klubu Sportowego Desant Kraków przegrał w wadze 69 kg 0:3 z Ukraińcem Jarosławem Samofalowem. W każdej z trzech rund wszyscy sędziowie punktowali zwycięstwo 10:9 rywala żołnierza z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Dzisiejszymi finałami zakończyła się rywalizacja zapaśników w Baku. Biało-czerwoni zanotowali na igrzyskach udany występ. Wywalczyli pięć medali: trzy srebrne i dwa brązowe.

Reprezentanci Polski po sześciu dniach rywalizacji o medale wywalczyli w Baku dziesięć krążków: złoty, cztery srebrne i pięć brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęła kajakarka Marta Walczykiewicz (zwyciężyła w wyścigu jedynek na 200 m). Srebro zdobyli szer. Katarzyna Krawczyk w zapasach w kategorii 55 kg, Roksana Zasina (zapasy, kat. 53 kg), Magomedmurad Gadżijew (zapasy styl wolny, kat. 70 kg) i Karol Robak (taekwondo, kat. 68 kg). Natomiast na trzecim stopniu podium stanęli: szer. Radosław Marcinkiewicz (zapasy styl wolny, kat. 86 kg), st. szer. Iwona Matkowska (zapasy, kat. 48 kg), Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), czwórka kajakarek (Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Ewelina Wojnarowska i Beata Mikołajczyk) w wyścigu na 500 m oraz Ewelina Wojnarowska (kajakarstwo, K-1 na 500 m). 

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski / telefoto

dodaj komentarz

komentarze


Moje serce należy też do Indii
 
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Polscy nurkowie na Islandii
Terytorialsi na wysokościach
Umowa na Feniksy
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Stalin czekał i kalkulował
Cienka niebieska linia
Modernizacja Sokołów
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polska nie pozostanie osamotniona
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Iranian Chess Game
Oko na Europę
„Górale” zdobywają miasto
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Z maratonu programowania do wojska
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Skok na lotnisko
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Thin Blue Line
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Brawurowa ucieczka „Orła”
Klasy wojskowe po nowemu
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Głos (z) płonącej Warszawy
Samochód do desantowania
Nowa misja i nowy sprzęt
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Groźny jak Tallboy
Agresja sowieckiego kolosa
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Rozpoczynamy nową erę
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Nowy wiceminister w MON
Irańskie szachy
Walka i dyplomacja
Selekcja w pigułce
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Wojsko wraca do Łomży
Chorwacki test polskich kadetów
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
W Indiach mieli swój drugi dom
Dead to the World
Polscy weterani i książę Harry
Pamięć o tragedii
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
A Torn Subcontinent
GROM Challenge
Modernizacja starów 266

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO