moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczne spotkanie wojskowych

2016 będzie rokiem wysiłku, dużych zmian i wielkiej pracy dla ojczyzny. Będzie dobrym rokiem – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas dzisiejszego spotkania z żołnierzami. Szef resortu obrony złożył wojskowym życzenia i podzielił się z nimi opłatkiem. Uroczystość poprzedził koncert, podczas którego artyści wykonali kolędy i pastorałki.


Świąteczne spotkanie z żołnierzami i ich rodzinami odbyło się w województwie lubuskim – w Gorzowie Wielkopolskim. Gospodarzem uroczystości była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Wśród gości byli żołnierze z całego kraju, a także przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa, parlamentarzyści oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

– Boże Narodzenie to niezwykły moment, który wywołuje w każdym człowieku, a szczególnie w Polaku, najgłębsze i najbardziej poruszające myśli. I zachęca do składania życzeń, przede wszystkim rodzinom – powiedział szef MON Antoni Macierewicz. – Życzenia dla najbliższych, dla tych, wśród których się wychowywaliśmy, z którymi jesteśmy, którzy nam dają na co dzień siłę. Ale także dla ojczyzny, bo jak mówił kardynał Stefan Wyszyński, ojczyzna to jest po prostu rodzina rodzin. I dlatego my, wojsko, tak zdecydowanie gotowi jesteśmy bronić naszej ojczyzny – podkreślał.

Szef resortu obrony podziękował też za pamięć o polskich bohaterach. Mówił też o politykach – Chcę dziś przywołać dwóch wielkich synów polskiej ziemi, dwóch wielkich polityków. Pierwszego premiera wybranego w wolnych wyborach Jana Olszewskiego i wielkiego twórcę współczesnej polskiej myśli niepodległościowej premiera Jarosława Kaczyńskiego – stwierdził Antoni Macierewicz. – Oni są dzisiaj wśród nas, duchem, pamięcią i najlepszymi dla was wszystkich życzeniami – zaznaczył.

Świąteczne życzenia żołnierzom i ich rodzinom złożyli także duchowni i parlamentarzyści. Generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z PAP podkreślił, że sobotnia uroczystość ma dla niego szczególny wymiar, bowiem mieszka właśnie w Lubuskiem, w Międzyrzeczu. – Odbieram to szczególnie dlatego, że wszyscy żołnierze, wszystkich rodzajów sił zbrojnych, wszyscy dostojnicy wojskowi są tutaj w Gorzowie. Jest z nami również minister obrony narodowej, czyli nasz najwyższy przełożony. Myślę, że to dobry akcent, wskazuje, że województwo lubuskie zostało zauważone. Na tym terenie stacjonuje największa jednostka lubuska – Dywizja Kawalerii Pancernej, często mówimy, że to najlepsza dywizja pancerna w Wojsku Polskim – powiedział Różański.

Podczas uroczystości harcerze wręczyli szefowi MON „Betlejemskie Światło Pokoju”, które pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Ideą tej akcji charytatywnej jest przekazywanie płomienia kolejnym osobom, aby każdy mógł umieścić światełko na wigilijnym stole. Betlejemski ogień ma skłaniać do refleksji oraz symbolizować braterstwo i pracę dla dobra człowieka.

Jeszcze przed uroczystym spotkaniem wojskowych, w Filharmonii Gorzowskiej odbył się uroczysty koncert zatytułowany ,,Miłość, święta i nieświęta”. Kolędy i pastorałki wykonali podczas niego m. in. Bożena i Lech Makowieccy, Dominika Świątek, Jerzy Zelnik oraz zespoły Zayazd i Why Not. Artystom towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

MM / PAP

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/DKS MON

dodaj komentarz

komentarze


Podziemna potęga
 
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Iran uderza w USA
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Noc deportacji
Klasy wojskowe po nowemu
Umowa na Harpie podpisana!
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Sowieci w lodowej pułapce
O Patriotach na WAT
Nauka zimowego pływania
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Krwawe walki o Monte Cassino
Chciałem walczyć z Niemcami
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
USA nie zacznie wojny z Iranem
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Szturmani na Lipie
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
We Are All Darfur
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
„Strategia Bezpieczeństwa Morskiego” konieczna do rozwoju marynarki wojennej
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Czerwoni w odwrocie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Arsenał Iranu
Własne interesy Europy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
F-35 – polska Harpia
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Defense Without Politics
Żyj zdrowiej
They Train Together, They Fight Together
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Nowy wiceminister w MON
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Obradowała Rada Gabinetowa
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Double Eagle po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO