moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Runmageddon – będzie piekło!

Błoto, woda, ogień, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, a także zasieki i okopy – takie przeszkody będą musieli pokonać uczestnicy kolejnych imprez z cyklu Runmageddon. Tegoroczną edycję tych ekstremalnych biegów będzie wspierać wojsko. Pierwsza z cyklu imprez startuje 23 stycznia na terenie Akademii Obrony Narodowej.


Uczestnicy pierwszego biegu będą mieli do pokonania sześciokilometrową trasę oraz 30 przeszkód. – Tereny wokół naszej uczelni są bardzo ciekawe: jest na nich dużo nieużytków, a także pola i lasy. To fantastyczne miejsce do organizowania tego typu przedsięwzięć – mówi Karolina Barszczyńska z AON. Dzień później, 24 stycznia, śmiałkowie wystartują w półmaratonie. Na dystansie 21 kilometrów będzie na nich czekało prawie 70 utrudnień. 


Zawodnicy będą musieli pokonać przeszkody wodne, ogniowe, a także skośne i pionowe ściany. Ale kilka standardowych elementów zostało przystosowanych do wojskowych realiów. – Start naszego biegu zawsze rozpoczynał strzał z pistoletu. Tym razem będzie to karabin maszynowy – mówi Krzysztof „Kosa” Kosicki, dyrektor Runmageddonu Warszawa. Zmianie uległa też ostatnia przeszkoda na trasie. – Dotąd uczestnicy dobiegający do mety na ostatnich metrach musieli przebić się przez drużynę rugbistów. Tym razem do pokonania będzie improwizowany posterunek żandarmerii – dodaje organizator. Dodatkowo na trasie znajdą się wypełnione dymem wojskowe namioty, przez które uczestnicy będą musieli przebiec. Napięcie zwiększą wystrzały z broni, których dźwięk będzie towarzyszył zawodnikom podczas biegu.

Na trasie nie zabraknie też zadań specjalnych, nad którymi pieczę będą sprawowali przedstawiciele podległej AON Jednostki Strzeleckiej 1313. Biegacze będą musieli złożyć karabin maszynowy oraz ubrać kombinezon, w którym na co dzień pracują chemicy. – To zadania o typowo wojskowym charakterze, ich prawidłowe wykonanie będzie dodatkowo punktowane – mówi Kosa.

Ekstremalne biegi pod szyldem Rumaggedonu będą się odbywały przez cały rok. W Poznaniu w biegu na 12 kilometrów wystartuje 14 maja między innymi drużyna za Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. – Zapraszamy do naszej ekipy nie tylko mundurowych. Na trasie będziemy sobie pomagać, udowodnimy, że żołnierze nie zostawiają nikogo – mówi chorąży Marcin Szubert, rzecznik prasowy poznańskiej uczelni.

Trwają jeszcze zapisy na pierwszą imprezę w tej edycji Runmageddonu. Ale na 2016 rok organizatorzy zaplanowali aż 20 biegów. Odbędą się one między innymi w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, a także na Śląsku, Mazurach oraz w Beskidach. W tym roku zawodnicy będą mogli po raz pierwszy pobiec również w Anglii oraz w Czechach. W sumie od 2014 roku, od kiedy odbywają się imprezy pod szyldem Runmageddonu, zorganizowano 17 ekstremalnych biegów, w których uczestniczyło 21 tysięcy zawodników.

Od początku swego istnienia Runmageddon prowadzi program charytatywny, w którym biorą udział m.in. były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta, czołowy polski lekkoatleta Paweł Czapiewski, czy gwiazda boksu Dariusz Michalczewski. Organizatorzy imprez przekazali na konta organizacji charytatywnych ponad 30 tysięcy złotych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska

dodaj komentarz

komentarze


Debiuty MSPO: Mistrz misji
 
Moje serce należy też do Indii
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Thin Blue Line
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Groźny jak Tallboy
Jedna misja, jeden zespół
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Brawurowa ucieczka „Orła”
Pamięć o tragedii
Nowy wiceminister w MON
Iranian Chess Game
Polska nie pozostanie osamotniona
Cienka niebieska linia
A Torn Subcontinent
Sprawdzają Brutusa
Polscy nurkowie na Islandii
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Umowa na Feniksy
Zadanie: przywrócić ład na Bałtyku
Agresja sowieckiego kolosa
Chorwacki test polskich kadetów
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
„Górale” zdobywają miasto
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Głos (z) płonącej Warszawy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Klasy wojskowe po nowemu
Modernizacja starów 266
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Rozpoczynamy nową erę
Selekcja w pigułce
Modernizacja Sokołów
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Stalin czekał i kalkulował
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Dead to the World
W Indiach mieli swój drugi dom
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Polscy weterani i książę Harry
Walka i dyplomacja
Nowa misja i nowy sprzęt
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Wojsko wraca do Łomży
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Irańskie szachy
Skok na lotnisko

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO