moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Koncert dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Natalia Kukulska, DJ Wika, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego grali w finałowym koncercie Szlachetnej Paczki 2015. Gala, która odbyła się w warszawskim Klubie Stodoła, była podziękowaniem dla wolontariuszy, osób wspierających akcję oraz darczyńców. Wojskowi muzycy na koncercie zagrali trzy marsze.


– Mamy z wojskiem wiele wspólnego. Po pierwsze, nasze zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to służba. Po drugie, nie zostawiamy ludzi, którym w życiu powinęła się noga, tak jak żołnierze nie zostawiają rannych na polu walki. Pewnie dlatego tak dobrze współpracuje nam się z armią – mówi Aleksandra Lągawa, rzecznik prasowy Szlachetnej Paczki, projektu którego celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej. – Na koncercie finałowym Szlachetnej Paczki nie mogło więc zabraknąć orkiestry wojskowej – dodaje Lągawa.

W warszawskim Klubie Stodoła zagrało 20 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego: flecista, klarneciści, saksofoniści, trębacze, puzoniści, perkusiści oraz muzyk grający na waltorni. Dyrygentem był por. Łukasz Kukulski, na co dzień zastępca kapelmistrza orkiestry, mjr. Mirosława Rytela. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. – Muzycy zagrali trzy marsze – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Pierwszy to „Consider yourself”, oparty na melodii do utworu o tym samym tytule z broadwayowskiego musicalu „Olivier!”, którego kompozytorem jest Lionel Bart. Drugi to „Wizja Szyldwacha” Juliana Kwiatkowskiego, opracowana w oparciu o melodię znanej pieśni legionowej o tym samym tytule. Jako trzeci zabrzmiał „Pancerniak” – tradycyjny wojskowy marsz, skomponowany przez Stanisława Gajdeczkę.

Na gali można było też posłuchać m.in. Natalii Kukulskiej. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz i DJ Wika. Wstęp na koncert mały jedynie osoby zaangażowane w pomoc przy Szlachetnej Paczce. – Wysłaliśmy im specjalne kody, które musieli wpisać na naszej stronie – wyjaśnia Aleksandra Lągawa.

W tym roku po raz kolejny w Szlachetną Paczkę zaangażowali się m.in. żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej. Samotnej matce trójki dzieci podarowali sprzęt AGD, zabawki, koce oraz żywność. Udało się także zebrać pieniądze i kupić kabinę prysznicową oraz kuchenkę gazową i zlewozmywak. Paczkę zawieźli Rosomakiem. Do akcji włączyła się również „Polska Zbrojna”. Wspólnie z firmą WB Electronics, Fundacją Dorastaj z Nami oraz Stowarzyszeniem FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią przygotowaliśmy paczkę dla żołnierza, który spędził dziewięć miesięcy na misji w Iraku.


Akcja „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. Wówczas dotarła do 30 rodzin. W ubiegłym roku pomoc otrzymało już 19 580 rodzin, a przez lata dzięki akcji wsparcie dotarło do 90 tysięcy polskich domów. W tegorocznej XV edycji Paczka dotarła do około 20 000 rodzin.

Zgodnie z ideą projektu, pomoc charytatywną otrzymują będący w trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie są to osoby starsze i samotne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, samotni rodzice.

REKLAMA

KE

autor zdjęć: arch. 17 BZ, Małgorzata Schwarzgruber

dodaj komentarz

komentarze


Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
 
Wojsko przeciw wirusowi
Terytorialsi nie stracą dodatku
Gotowi na „Defendera”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Pilot F-16 oślepiony laserem
Nowy wiceminister w MON
Widzieć i nie być widzianym
NATO walczy z koronawirusem
F-16 kończą misję w Estonii
Woda z Odry zdatna do picia
Zwiadowcy trenują na Mazurach
Armia medyków
Army of Medics
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Partyzanci rozgromili ubeków
ORP „Orzeł”. Jak zaginął?
MBDA w walce o „Narew”
Polskie porty bardziej otwarte
Patrioty z polskimi przyczepami
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Specjalsi świętują
Rozbicie obozu NKWD w Rembertowie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Amerykanie odmładzają F-16
Pomnik gen. Andersa stanął w Międzyzdrojach
Nowy tor przeszkód zawiszaków
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Płk Górka zadba o piątą domenę operacyjną
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Poszukiwania Magneto
Rubiny w walce z epidemią
Obradowała Rada Gabinetowa
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Na zakupy do sklepu AMW
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Podchorążowie za sterami Bielików
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Sukcesy sportowców w mundurach
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Pracowity tydzień flotylli
Online z mistrzami sportu
Co z tegorocznym MSPO?
Na misjach święta inne niż zwykle

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO