moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Obiecuję służyć mojej Ojczyźnie…
„Jako obywatel Afganistanu, jako policjant, obiecuję służyć mojej Ojczyźnie.

 


W uroczystości, która odbyła się w bazie Ghazni, uczestniczyli między innymi: pułkownik Michael Haerr, zastępca dowódcy Polskich Sił Zadaniowych, major Allah Nazer, szef Wydziału Kryminalnego Policji w Ghazni, podpułkownik Jarosław Fortuna, szef ANSF, oraz major Mateusz Dadał, polski komendant TSS Ghazni (Troop Sustainment Site). Obecni byli także przedstawiciele władz prowincji, policji oraz polscy i afgańscy instruktorzy.

Zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Następnie odegrano trzy hymny państwowe: Afganistanu, Polski i Stanów Zjednoczonych. „Jutro rozpocznie się dla Was nowy etap w życiu i pracy. Jutro tak naprawdę jest pierwszy dzień w waszej karierze. Bez względu na to, gdzie będziecie służyć, pamiętajcie, że waszym obowiązkiem jest ochrona ludności. Wiem, że życzeniem wroga jest to, aby ludziom, których chronimy, żyło się coraz ciężej. Ale pamiętajcie, że wasza praca ma umożliwić mieszkańcom Afganistanu spokojne i bezpieczne życie na co dzień”, tymi słowami do uczestników zakończonego kursu zwrócił się pułkownik Haerr. Zastępca dowódcy Polskich Sił Zadaniowych podziękował również afgańskim policjantom za zaangażowanie, jakie każdego dnia można było dostrzec podczas ćwiczeń. Wyraził także nadzieję, że zdobyte na kursie umiejętności pozwolą na dobre wykonywanie nowych obowiązków i skuteczną ochronę mieszkańców Ghazni przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Także major Allah Nazer, szef Wydziału Kryminalnego, reprezentujący podczas uroczystości szefa policji w Ghazni, oraz afgański komendant TSS kapitan Ali Ramazan podziękowali uczestnikom kursu za ich zaangażowanie, a polskim i afgańskim instruktorom za dobre przygotowanie policjantów do nowej służby i dobrą współpracę. „Chciałbym przede wszystkim podziękować polskim żołnierzom za pomoc afgańskim instruktorom, a afgańskim instruktorom za pomoc polskim żołnierzom. Dzięki waszej dobrej współpracy 116 nowych policjantów będzie mogło pilnować bezpieczeństwa w różnych regionach naszej prowincji”.  Zwracając się do uczestników kursu, major Nazer przypomniał, że w trakcie służby muszą pamiętać, iż Afganistan jest jeden i bez względu na przynależność plemienną każdy obywatel tego państwa ma prawo czuć się bezpiecznie. A o to muszą postarać się między innymi kończący kurs policjanci. Zbiórka była także okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Kilkunastu uczestników kursu otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe.

Szczególne słowa podziękowania za pomoc udzieloną podczas trwania kursu komendant TSS major Mateusz Dadał skierował także do podpułkownika Rafała Miernika, dowódcy Zgrupowania Bojowego „Alfa”, oraz lekarzy: pułkownika Adama Olszewskiego i podpułkownika Piotra Waimana z grupy zabezpieczenia medycznego PKW.

Uroczystość w Centrum Szkolenia Policji zakończył pokaz wyszkolenia.

Zakończone 14 lipca 2011 roku tzw. szkolenie podstawowe trwało 6 tygodni. W tym czasie pod okiem afgańskich i polskich instruktorów policjanci i kandydaci na policjantów uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zdobywali wiedzę na temat obowiązującego w Afganistanie prawa, poznawali procedury prawne i techniczne niezbędne w pracy policjanta, uczyli się strzelać, działać na punktach kontrolnych i przeszukiwać zabudowania. Każdy z nich przeszedł także kurs udzielania pierwszej pomocy medycznej. W przyszłości, wykorzystując zdobyte umiejętności, 116 absolwentów kursu rozpocznie pracę na posterunkach rozlokowanych we wszystkich dystryktach prowincji Ghazni.

Za kilka dni w Centrum Szkolenia Policji rozpocznie się następny kurs podstawowy. Po raz kolejny poprowadzą go żołnierze Żandarmerii Wojskowej pod dowództwem majora Mateusza Dadała.

Fot.: mjr Szczepan Głuszczak

dodaj komentarz

komentarze


„Wilk” pojawił się w Orzyszu
 
Dwa oblicza agenta wywiadu
Koronawirus na wojskowej uczelni
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Arsenał Iranu
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Testy radarów dla Wisły
Defense Without Politics
Kremlowska gra
Certyfikacja na „Tarczowni”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Słowo oficera Armii Czerwonej…
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Rakiety w celu
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Nabór na wojskowe studia trwa
Wojskowi medycy w gotowości
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Beagle dla Polaków
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Trzy cele na ścieżce
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Studia on-line w Szkole Orląt
USA nie zacznie wojny z Iranem
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Więcej wojska do walki z pandemią
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Poprad w kolejnej jednostce
Nowy wiceminister w MON
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Poprady i Pilica z interrogatorami
Dowodzę najlepszymi
Kwarantanna na WAT
Byli komandosi szkolą terytorialsów
Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Zryw kościuszkowski
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
„Gwiezdne wojny” Reagana
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Obradowała Rada Gabinetowa
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Proobronni na froncie walki z COVID-19
Medycy WOT kontra COVID-19
Sukcesy sportowców w mundurach
We Are All Darfur
Iran uderza w USA
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy
Miliony ofiar hiszpanki
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Józef Piłsudski – twórca Niepodległej
Saperzy w walce z Covid-19
Cichociemny patronem 14 BOT
Nissany zastąpią Honkery
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO