moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mecz Niemcy-Polska nie tylko na Euro

W czerwcu reprezentacje Polski, Niemiec, Litwy i Holandii rywalizować będą o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej. Drużyna polskiej armii przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. Z nich selekcjonerzy wybiorą około 30-40 piłkarzy.


W prestiżowym II Wojskowym Pucharze Świata w Piłce Nożnej, który odbędzie się w 2017 roku w Omanie, Europę będą reprezentować trzy drużyny. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. O trzecią przepustkę powalczą drużyny, które w eliminacjach zajmą drugie pozycje.

Turniej kwalifikacyjny w Niemczech odbędzie się 21-27 czerwca br. Wcześniej, od 2 do 8 maja, rywalizować będą w Irlandii drużyny z grupy A. Oprócz gospodarzy o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej w Omanie walczyć będą reprezentacje Grecji, Francji i Azerbejdżanu. Pojedynek barażowy pomiędzy drużynami, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca ma zostać rozegrany do końca października br. Turniej w Omanie odbędzie się w styczniu 2017 roku w stolicy tego kraju – mieście Maskat.

Z losowania grup eliminacyjnych zadowolony jest mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. To właśnie jemu przełożeni z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powierzyli misję koordynowania przygotowań piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego do turnieju kwalifikacyjnego w Niemczech. – Dobrze, że nie trafiliśmy na Francuzów, którzy jako jedyni reprezentowali Europę na ostatnich wojskowych igrzyskach w Korei Południowej. Trójkolorowi wypadli też najlepiej z europejskich drużyn na I Pucharze Świata w Baku, gdzie zremisowali dwa spotkania – mówi major. – Dwie pozostałe drużyny z Europy – Holandia i Niemcy – w stolicy Azerbejdżanu przegrały wszystkie mecze. To niewielkie pocieszenie dla nas, bo prawdę mówiąc nie wiemy, jak mocne są te zespoły. Nie wiadomo też, jak groźni są Litwini. Ale przecież rywale także nie wiedzą, na co stać Polaków – dodaje oficer.


Reprezentacja Wojska Polskiego, do której tworzenia włączył się portal polska-zbrojna.pl, przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. – Zamierzamy sprawdzić umiejętności wszystkich kandydatów i wyselekcjonować z nich 30-40 piłkarzy. Z tej grupy utworzymy drużynę reprezentacyjną – twierdzi st. chor. Tomasz Mucha, jeden z trenerów reprezentacji. – W najbliższych dniach zapadną decyzje, gdzie i kiedy przeprowadzone zostaną pierwsze krótkie zgrupowania – dodaje szkoleniowiec, który z zadowoleniem przyjął datę turnieju kwalifikacyjnego. – Po 20 czerwca kandydaci do gry w naszej reprezentacji będą tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych. To powinno nam sprzyjać – przyznaje trener.

Na turnieju kwalifikacyjnym do II Wojskowego Pucharu Świata dojdzie do drugiego w tym roku meczu Niemcy-Polska. Pierwszy rozegrany zostanie oczywiście podczas XV Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, do których otwarcia pozostało już mniej niż sto dni. Euro rozpocznie się na Stadionie Narodowym Francji w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, 10 czerwca. Reprezentacja Polski inauguracyjny mecz w turnieju rozegra dwa dni później w Nicei z Irlandią Północną. Kolejnym rywalem podopiecznych Adama Nawałki będą właśnie Niemcy. Mecz Niemcy-Polska rozegrany zostanie 16 czerwca na Stade de France w Paryżu. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwoni zagrają 21 czerwca w Marsylii z Ukrainą.

REKLAMA

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Rozstrzygająca bitwa o Niemen
 
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Bohaterowie na wakacjach w Ryni
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Ukraiński kurs na Zachód
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
Zamek na poligonie
Bohaterska obrona wzgórza 385
Ochotnik do Auschwitz
Defender 2020: Symulator Pioruna
Amerykanie odmładzają F-16
„Kaper” przeciw terrorystom
Nadlecą Ważki, czyli mikrodrony dla wojska
Dodatki dla specjalsów po nowemu
Druga kariera byłych żołnierzy
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Komisje sejmowe o umowie z USA
Polsko-amerykańska współpraca
Kraby kontra okręt
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Polak z Medalem NATO
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Laserowa artyleria US Army
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
Szybciej do wojska
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Ogień w natarciu
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Sonary dla śmigłowców ZOP
Kabina do zadań specjalnych
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
„Aviation Detachment” w Łasku
F-16 kończą misję w Estonii
Kaprale po Legii Akademickiej
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Wojsko przeciw wirusowi
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Wybuchowa edukacja
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Zaplecze dla Rosomaków
16 Dywizja najlepsza!
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Nowe sanitarki dla wojska
Wojskowe uczelnie w dobie wirusa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
Szybsza droga do armii zawodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO