moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mecz Niemcy-Polska nie tylko na Euro

W czerwcu reprezentacje Polski, Niemiec, Litwy i Holandii rywalizować będą o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej. Drużyna polskiej armii przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. Z nich selekcjonerzy wybiorą około 30-40 piłkarzy.


W prestiżowym II Wojskowym Pucharze Świata w Piłce Nożnej, który odbędzie się w 2017 roku w Omanie, Europę będą reprezentować trzy drużyny. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. O trzecią przepustkę powalczą drużyny, które w eliminacjach zajmą drugie pozycje.

Turniej kwalifikacyjny w Niemczech odbędzie się 21-27 czerwca br. Wcześniej, od 2 do 8 maja, rywalizować będą w Irlandii drużyny z grupy A. Oprócz gospodarzy o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej w Omanie walczyć będą reprezentacje Grecji, Francji i Azerbejdżanu. Pojedynek barażowy pomiędzy drużynami, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca ma zostać rozegrany do końca października br. Turniej w Omanie odbędzie się w styczniu 2017 roku w stolicy tego kraju – mieście Maskat.

Z losowania grup eliminacyjnych zadowolony jest mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. To właśnie jemu przełożeni z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powierzyli misję koordynowania przygotowań piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego do turnieju kwalifikacyjnego w Niemczech. – Dobrze, że nie trafiliśmy na Francuzów, którzy jako jedyni reprezentowali Europę na ostatnich wojskowych igrzyskach w Korei Południowej. Trójkolorowi wypadli też najlepiej z europejskich drużyn na I Pucharze Świata w Baku, gdzie zremisowali dwa spotkania – mówi major. – Dwie pozostałe drużyny z Europy – Holandia i Niemcy – w stolicy Azerbejdżanu przegrały wszystkie mecze. To niewielkie pocieszenie dla nas, bo prawdę mówiąc nie wiemy, jak mocne są te zespoły. Nie wiadomo też, jak groźni są Litwini. Ale przecież rywale także nie wiedzą, na co stać Polaków – dodaje oficer.


Reprezentacja Wojska Polskiego, do której tworzenia włączył się portal polska-zbrojna.pl, przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. – Zamierzamy sprawdzić umiejętności wszystkich kandydatów i wyselekcjonować z nich 30-40 piłkarzy. Z tej grupy utworzymy drużynę reprezentacyjną – twierdzi st. chor. Tomasz Mucha, jeden z trenerów reprezentacji. – W najbliższych dniach zapadną decyzje, gdzie i kiedy przeprowadzone zostaną pierwsze krótkie zgrupowania – dodaje szkoleniowiec, który z zadowoleniem przyjął datę turnieju kwalifikacyjnego. – Po 20 czerwca kandydaci do gry w naszej reprezentacji będą tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych. To powinno nam sprzyjać – przyznaje trener.

Na turnieju kwalifikacyjnym do II Wojskowego Pucharu Świata dojdzie do drugiego w tym roku meczu Niemcy-Polska. Pierwszy rozegrany zostanie oczywiście podczas XV Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, do których otwarcia pozostało już mniej niż sto dni. Euro rozpocznie się na Stadionie Narodowym Francji w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, 10 czerwca. Reprezentacja Polski inauguracyjny mecz w turnieju rozegra dwa dni później w Nicei z Irlandią Północną. Kolejnym rywalem podopiecznych Adama Nawałki będą właśnie Niemcy. Mecz Niemcy-Polska rozegrany zostanie 16 czerwca na Stade de France w Paryżu. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwoni zagrają 21 czerwca w Marsylii z Ukrainą.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


For the Right Cause
 
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Klasy wojskowe po nowemu
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Krwawe walki o Monte Cassino
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
They Train Together, They Fight Together
USA nie zacznie wojny z Iranem
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Nowy wiceminister w MON
Symulatory strzelań Rosomaków
Czerwoni w odwrocie
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Double Eagle po nowemu
O Patriotach na WAT
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Iran uderza w USA
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Rywalizacja strzelców wyborowych
Defense Without Politics
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Arsenał Iranu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Chciałem walczyć z Niemcami
Własne interesy Europy
Szturmani na Lipie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Podziemna potęga
We Are All Darfur
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Ważka bliżej
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Darłowo czeka na śmigłowce
Nauka zimowego pływania
Żyj zdrowiej
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Umowa na Harpie podpisana!
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Obradowała Rada Gabinetowa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO