moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Zoom na proobronność” – konkurs

Ruszyła pierwsza edycja fotograficzno-filmowego konkursu dla uczniów klas mundurowych oraz członków organizacji paramilitarnych. – Liczymy na ciekawe zdjęcia z uroczystości i wizyt młodzieży na poligonach. Poza ujęciem tematu, liczyć się będą walory estetyczne i oryginalność – mówi Waldemar Zubek, dyrektor Biura ds. Proobronnych MON, organizatora konkursu.

To pierwsza edycja konkursu „Zoom na proobronność”. – Nasze Biuro powstało w ubiegłym roku. Od tego czasu wiele się działo. Razem z uczniami i członkami różnych stowarzyszeń uczestniczyliśmy w ich szkoleniu, w zajęciach i uroczystościach. Postanowiliśmy ogłosić konkurs fotograficzno-filmowy, bo wierzymy, że młodzież ma się czym pochwalić w tych dziedzinach. Chcemy także w ten sposób kreować i promować nowoczesne formy patriotyzmu, a nowe technologie, którymi w sposób profesjonalny posługują się dziś młodzi ludzie, nadają się do tego doskonale – mówi Waldemar Zubek, dyrektor Biura do spraw Proobronnych. Dodaje, że konkurs ma być też formą kształtowania patriotycznych postaw oraz propagowania działalności osób zaangażowanych w upowszechnianie edukacji obronnej.

Przyślij zdjęcie ze szkolenia

Ogłoszony kilka dni temu konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach: zdjęcia i filmy. Prace, indywidualne lub zbiorowe, należy przesyłać do 11 kwietnia 2016 roku. – Osoba, która chce wziąć udział w konkursie, musi spełnić jeden podstawowy warunek. Każda zgłoszona praca musi poruszać tematykę proobronną, dotyczyć edukacji obronnej bądź wychowania patriotycznego – mówi Magdalena Rochnowska, zastępca dyrektora Biura. Można więc przysłać zdjęcia ze szkoleń i uroczystości patriotycznych czy też filmy nakręcone w trakcie wojskowej zielonej szkoły lub podczas wizyty na poligonie. Poza samą treścią pracy dla jurorów liczyć się będą także walory estetyczne, znajomość warsztatu i oryginalność ujęcia tematu.


Choć konkurs trwa zaledwie od tygodnia, do Biura wpłynęły już pierwsze prace. Wśród nich ta zgłoszona przez Macieja Banacha z Jednostki Strzeleckiej im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” w Tymbarku. – To mój pierwszy udział w fotokonkursie. Namówił mnie do tego dowódca Strzelca. Zdjęcie, które wysłałem, ilustruje otwarcie ścieżki edukacyjno-turystycznej szlakiem partyzanckim z czasów II wojny światowej oraz odsłonięcie pierwszej na szlaku, ulokowanej na tymbarskim rynku, tablicy informacyjnej – mówi Maciej Banach.

Fotografie na wystawie

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 9 maja. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. –Najlepsze prace zostaną wykorzystane w działalności szkoleniowej, edukacyjnej i promocyjnej ruchu proobronnego – mówi Magdalena Rochnowska. Podczas planowanych w czerwcu Targów Proobronnych „Pro Defense” w Ostródzie jedną z imprez towarzyszących ma być wystawa fotograficzna. – Liczymy, że autorami znacznej części prezentowanych prac będą właśnie uczestnicy naszego konkursu – dodaje Rochnowska.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą dostarczyć prace pocztą elektroniczną na adres: biuroproobronne@mon.gov.pl lub pocztą do Biura (ul. Nowowiejska 28a, 00-911 Warszawa). W obu przypadkach należy dołączyć informację zawierającą imię i nazwisko oraz dane teleadresowe twórcy, opatrzone dopiskiem „Zoom na proobronność”. Maksymalnie można przysłać cztery fotografie (w formatach JPG lub TIFF).

W przypadku filmów w treści e-maila należy przesłać link do strony zawierającej materiał konkursowy. Film może być nakręcony dowolną techniką i z użyciem dowolnych środków rejestrujących. Czas jego trwania nie może przekroczyć 20 min. Dozwolone formaty to DVD, MP4, AVI MKV i MOV. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz jego regulamin można znaleźć na profilu społecznościowym Facebook Biura do Spraw Proobronnych: facebook.com/proobronni.

To nie pierwszy tego rodzaju konkurs organizowany przez wojsko dla osób zaangażowanych w działalność proobronną. W pierwszej połowie ubiegłego roku Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej na jednym z portali społecznościowych zorganizowało Konkurs Fotograficzny „Wojsko? Lubię to!”. Jego celem był wybór zdjęcia prezentującego w najciekawszy sposób odpowiedź na pytania konkursowe: „Dlaczego jestem uczniem klasy o profilu wojskowym? „Bo to moja pasja”, „To szansa na rozwój”, „To wyzwanie”.

W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół z całej Polski. Ze względu na duże zainteresowanie jego druga edycja została rozszerzona. Uczestnicy poza zdjęciami mogli też zgłaszać filmy nakręcone telefonem komórkowym. Konkurs zakończył się w lutym. Zwycięzcy – to uczniowie III klasy o profilu informatycznym z innowacją wojskową z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. W nagrodę pojadą we wrześniu na wojskową zieloną szkołę.

REKLAMA

Paulina Glińska

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski, Magdalena Rochnowska

dodaj komentarz

komentarze


Na misjach święta inne niż zwykle
 
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Czarne berety biorą odwet za Warszawę
Hekatomba na Woli
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Łączność: fundament operacji specjalnej
Cud Piłsudskiego
Druga kadencja prezydenta Dudy
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Więcej celowników z PCO dla wojska
Not Contaminated With Routine
Military Doctor 2020 – z kliniki na pole walki
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Chłopiec, który przyniósł śmierć
W tym roku wojskowe święto bez defilady
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Strzelnice dla terytorialsów
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Wojsko przeciw wirusowi
Kierunek: misja
Polsko-amerykańska współpraca
Powstańcy – bohaterowie naszych czasów
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Największa bitwa kawaleryjska XX wieku
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Wysunięte dowództwo V Korpusu w Polsce
Skok na głęboką wodę
Galicyjskie przesilenie
Rusza praktyczny etap Legii Akademickiej
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
Ukraiński kurs na Zachód
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Mobility: specjaliści od pojazdów bojowych
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
F-16 kończą misję w Estonii
Wojskowy Hot450Challenge
Amerykanie odmładzają F-16
Pamięci ofiar niemieckiej zbrodni
Chwała powstańcom
Laserowa artyleria US Army
Kurs dla saperskich ekspertów
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Lato z czerwonym terrorem
Godzina „W”. Aby ojczyźnie przywrócić wolność
Online z mistrzami sportu
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Polskie porty bardziej otwarte

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO