moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojsko dla najmłodszych

Dla małych sportowców – zawody, dla artystów – warsztaty plastyczne. Miłośnicy wojska i historii też będą mieli w czym wybierać. Będzie można zasiąść za kierownicą Rosomaka, przymierzyć hełm czy spróbować fechtunku. W niedzielę podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera o małych gości zadbają przedstawiciele wszystkich resortów oraz żołnierze.

– Zapraszam was na wspaniałą zabawę – mówiła premier Beata Szydło, składając życzenia w Dniu Dziecka. – Zapewniamy, że będzie wiele atrakcji, które nie pozwolą się nudzić ani dzieciom, ani dorosłym – zapowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W organizację pikniku w ogrodach Kancelarii Premiera zaangażowało się także wojsko. Do Warszawy przyjedzie między innymi drużyna z 17 Brygady Zmechanizowanej, która zaprezentuje kołowy transporter opancerzony Rosomak. Porucznik Dorota Kuś, p.o. oficer prasowy brygady, zapewnia, że dzieci będą mogły usiąść w pojeździe, przymierzyć hełmy i kamizelki oraz obejrzeć broń, jaką posługują się żołnierze. – Dla naszych gości przygotowaliśmy też słodkości i proporczyki z logo Brygady. Zapraszamy serdecznie – mówi oficer.

Najmłodsi będą też mieli okazję poznać tajniki służby pilota. Na pikniku będzie bowiem niepowtarzalna okazja do spotkania z pilotami Tiger Demo Team – jedynego w Polsce zespołu akrobacyjnego, który podczas pokazów używa wielozadaniowych samolotów F-16. Wojsko przywiezie też sprzęt wysokościowo-ratowniczy, czyli fotel katapultowy z F-16 oraz myśliwca MiG-29.

Uczestnicy pikniku będą też mogli przekonać się, jak ważne jest bezpieczeństwo ruchu drogowego. Żandarmeria Wojskowa udostępni symulator zderzeń, który pozwala przekonać się, jakie siły oddziałują na organizm człowieka podczas kolizji samochodowej, aby uświadomić rodzicom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w przeznaczonych do tego celu fotelikach. Kierowcy będą również mogli sprawdzić, jak trudne może być prowadzenie pojazdu w zmiennej pogodzie lub pod wpływem alkoholu.

Na wspólnym stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwiedzający uzyskają informacje o zbliżającym się szczycie NATO. Tym wydarzeniem politycy chcą zainteresować także najmłodszych. Dzieci będą mogły pomalować twarz w barwy moro lub natowskie, a w konkursach wygrać upominki związane ze spotkaniem przywódców Sojuszu.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników historii. Muzeum Wojska Polskiego zaprezentuje repliki różnej broni. Uczestnicy będą mogli przymierzyć m.in. hełm garnczkowy, misiurkę, morion, a także zobaczyć miecz jednoręczny i średniowieczne tarcze. Ba, będzie można nawet spróbować swoich sił w fechtunku mieczem. – Oczywiście z użyciem bezpiecznej, gumowej broni – uspokaja rzecznik prasowy Muzeum. Za to co dwie godziny swoje umiejętności władania szablą będą prezentować uczniowie Wszechnicy Szermierczej. O historii i symbolach narodowych opowiedzą pracownicy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stoisku Centrum odbędą się konkursy. Będzie można także ułożyć ogromne puzzle, pokolorować obrazki związane z wojskiem, a przy stendach postaci żołnierzy – zrobić sobie zdjęcie.

O oprawę muzyczną zadba m.in. Dowództwo Garnizonu Warszawa. O godzinie 15.00 odbędzie się koncert Studia Piosenki Klubu DGW.

Rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 5 czerwca w ogrodach Kancelarii Premiera w Alejach Ujazdowskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 16.00. O bezpieczeństwo uczestników zadba Biuro Ochrony Rządu, które przygotuje punkty sprawdzające przy wejściu na teren imprezy.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko na Biegu Niepodległości
 
ORP „Ślązak” gotowy do służby
Black Jack ściąga do Polski
Logistycy w akcji
Sukces wojskowych lekarzy z Wrocławia
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Jak Polacy wyzwalali Bredę
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
O służbach specjalnych na ASzWoj
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Złoto i srebro maratończyków na zakończenie igrzysk
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Awanse na 11 listopada
Ministrowie obrony NATO o sytuacji w Syrii
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Plan modernizacji technicznej – lotnictwo
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Thin Blue Line
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Wierny Polsce
Razem się szkolą, razem walczą
Polacy świętowali niepodległość
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Plany modernizacji wojsk lądowych, część III
Polscy lekkoatleci pokazali moc
Nowi generałowie Wojska Polskiego
Plan modernizacji marynarki wojennej
Najwyższy skok w tandemie
Tyraliera terytorialsów
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Codziennie składamy legunom raport
Polscy weterani pobiegli w Maratonie Piechoty Morskiej
Nowy wiceminister w MON
Wielonarodowy Korpus ćwiczył dowodzenie
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Niechciany traktat
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Mroczne serce okupowanej Europy
Pogrzeb generała Ścibiora
Cybersec’19
Wołyńskie lwie serca
Jani, Miraculously Saved
Nowa spółka lotnicza PGZ
101 lat Niepodległej!
Klasy wojskowe po nowemu
Wojny wygrywa rezerwa
Symbol zaklęty w dacie
68W Means Lifesaver
Spotkajmy się na piknikach „Służymy Niepodległej”
GROM na kursie działań specjalnych
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
LITPOLUKRBRIG na Rapid Trident

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO