moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojsko dla najmłodszych

Dla małych sportowców – zawody, dla artystów – warsztaty plastyczne. Miłośnicy wojska i historii też będą mieli w czym wybierać. Będzie można zasiąść za kierownicą Rosomaka, przymierzyć hełm czy spróbować fechtunku. W niedzielę podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera o małych gości zadbają przedstawiciele wszystkich resortów oraz żołnierze.

– Zapraszam was na wspaniałą zabawę – mówiła premier Beata Szydło, składając życzenia w Dniu Dziecka. – Zapewniamy, że będzie wiele atrakcji, które nie pozwolą się nudzić ani dzieciom, ani dorosłym – zapowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W organizację pikniku w ogrodach Kancelarii Premiera zaangażowało się także wojsko. Do Warszawy przyjedzie między innymi drużyna z 17 Brygady Zmechanizowanej, która zaprezentuje kołowy transporter opancerzony Rosomak. Porucznik Dorota Kuś, p.o. oficer prasowy brygady, zapewnia, że dzieci będą mogły usiąść w pojeździe, przymierzyć hełmy i kamizelki oraz obejrzeć broń, jaką posługują się żołnierze. – Dla naszych gości przygotowaliśmy też słodkości i proporczyki z logo Brygady. Zapraszamy serdecznie – mówi oficer.

REKLAMA

Najmłodsi będą też mieli okazję poznać tajniki służby pilota. Na pikniku będzie bowiem niepowtarzalna okazja do spotkania z pilotami Tiger Demo Team – jedynego w Polsce zespołu akrobacyjnego, który podczas pokazów używa wielozadaniowych samolotów F-16. Wojsko przywiezie też sprzęt wysokościowo-ratowniczy, czyli fotel katapultowy z F-16 oraz myśliwca MiG-29.

Uczestnicy pikniku będą też mogli przekonać się, jak ważne jest bezpieczeństwo ruchu drogowego. Żandarmeria Wojskowa udostępni symulator zderzeń, który pozwala przekonać się, jakie siły oddziałują na organizm człowieka podczas kolizji samochodowej, aby uświadomić rodzicom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w przeznaczonych do tego celu fotelikach. Kierowcy będą również mogli sprawdzić, jak trudne może być prowadzenie pojazdu w zmiennej pogodzie lub pod wpływem alkoholu.

Na wspólnym stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwiedzający uzyskają informacje o zbliżającym się szczycie NATO. Tym wydarzeniem politycy chcą zainteresować także najmłodszych. Dzieci będą mogły pomalować twarz w barwy moro lub natowskie, a w konkursach wygrać upominki związane ze spotkaniem przywódców Sojuszu.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników historii. Muzeum Wojska Polskiego zaprezentuje repliki różnej broni. Uczestnicy będą mogli przymierzyć m.in. hełm garnczkowy, misiurkę, morion, a także zobaczyć miecz jednoręczny i średniowieczne tarcze. Ba, będzie można nawet spróbować swoich sił w fechtunku mieczem. – Oczywiście z użyciem bezpiecznej, gumowej broni – uspokaja rzecznik prasowy Muzeum. Za to co dwie godziny swoje umiejętności władania szablą będą prezentować uczniowie Wszechnicy Szermierczej. O historii i symbolach narodowych opowiedzą pracownicy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stoisku Centrum odbędą się konkursy. Będzie można także ułożyć ogromne puzzle, pokolorować obrazki związane z wojskiem, a przy stendach postaci żołnierzy – zrobić sobie zdjęcie.

O oprawę muzyczną zadba m.in. Dowództwo Garnizonu Warszawa. O godzinie 15.00 odbędzie się koncert Studia Piosenki Klubu DGW.

Rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 5 czerwca w ogrodach Kancelarii Premiera w Alejach Ujazdowskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 16.00. O bezpieczeństwo uczestników zadba Biuro Ochrony Rządu, które przygotuje punkty sprawdzające przy wejściu na teren imprezy.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
 
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Prezydent Duda jedzie do USA
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Prezydent z wizytą w Drawsku
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Online z mistrzami sportu
Groty z granatnikiem
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Terytorialsi nie stracą dodatku
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Żołnierze usuwają skutki powodzi
Ogromne zainteresowanie Soną
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Laserowa artyleria US Army
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Fordy, a nie Nissany
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Współzawodnictwo rozwija
Polskie porty bardziej otwarte
Wyzwania polskiej prezydencji
Testament Polski Walczącej
F-16 kończą misję w Estonii
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
16 sekund Liberatora
Wyjątkowy CWIX
Poprady dla zawiszaków
Most do współpracy
„Defender” – pracowity poligon saperów
Podchorążowie szkolą się na ORP „Iskra”
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Ofensywa Tuchaczewskiego
Response to Emergency
Kim przekracza granice
Wojsko przeciw wirusowi
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Na misjach święta inne niż zwykle
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Amerykanie odmładzają F-16
Powstaną kolejne strzelnice
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Kajmany na gąsienicach
Nowe karabinki dla specjalsów
Z menażką na wakacje
Informacja Prasowa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Ubiory ochronne z Maskpolu
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Weterani w pasiece

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO