moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy dywizjonu w Choszcznie

Major Jarosław Chojnacki objął obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady i z dniem ich objęcia mianowany został na stopień podpułkownika.


Uroczystość z udziałem dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej generała brygady Dariusza Górniaka odbyła się 2 sierpnia br. w choszczeńskich koszarach. Punktualnie o 14.00 meldunek dla generała Górniaka o gotowości pododdziałów do uroczystości złożył dotychczasowy dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu Flagi Państwowej na maszt zostały odczytane rozkazy personalne i decyzja Ministra Obrony Narodowej.

Nastąpiła ceremonia przekazania i przyjęcia obowiązków, w tym symboliczne przekazanie proporca rozpoznawczego dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej. Potem obaj oficerowie złożyli dowódcy Błękitnej Brygady meldunek o zdaniu i objęciu obowiązków dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej i komendanta garnizonu Choszczno.

– Dobrze się stało, że to podpułkownik Chojnacki obejmuje obowiązki dowódcy dywizjonu. Jest to żołnierz , którego Wy bardzo dobrze znacie i który jako dotychczasowy zastępca dowódcy dywizjonu dał się poznać z bardzo dobrej strony. Pan pułkownik Wojtkowiak przez ostatnie lata dowodzenia bardzo dobrze przygotował dywizjon do realizacji zadań służbowych i za to serdecznie Panu Dziękuję – powiedział generał brygady Dariusz Górniak, który jednocześnie złożył wszystkim artylerzystom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego. – Dowodziłem wspaniałą kadrą i żołnierzami – profesjonalistami w każdym calu - podkreślił ustępujący dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. – Zdaję sobie sprawę z tego, że żaden dowódca nie osiągnie sukcesu bez wsparcia podwładnych i z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim żołnierzom dywizjonu - dodał.

Z kolei nowy dowódca podpułkownik Jarosław Chojnacki podziękował przełożonym za możliwość dowodzenia najlepszym dywizjonem artylerii samobieżnej w Wojskach Lądowych, przedstawił zadania, jakie czekają artylerzystów w nadchodzących miesiącach i obiecał, że: – Przyjmując z dumą zaszczytne miano Waszego dowódcy zobowiązuje się do jak najlepszego wykonywania powierzonych mi obowiązków, dla dobra naszego choszczeńskiego dywizjonu jak i dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej.

Przekazanie dowodzenia zakończyła defilada kompanii honorowej i pozostałych pododdziałów dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady. Następnie w Izbie Pamięci dowódca Błękitnej Brygady wraz z zaproszonymi gośćmi i dowódcami pododdziałów uroczyście pożegnał podpułkownika Dariusza Wojtkowiaka, który obejmie nowe stanowisko służbowe w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

We wtorkowej ceremonii uczestniczyli również licznie zaproszeni goście: starosta powiatu choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i burmistrz Recza Wiesław Łoński oraz przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych regionu, szkół, duchowieństwa i instytucji cywilnych miasta.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
 
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Pamięć o tragedii
Irańskie szachy
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Chorwacki test polskich kadetów
„Górale” zdobywają miasto
Selekcja w pigułce
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Iranian Chess Game
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Stalin czekał i kalkulował
Agresja sowieckiego kolosa
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Groźny jak Tallboy
Wojsko wraca do Łomży
Sprawdzają Brutusa
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Rozpoczynamy nową erę
Polscy weterani i książę Harry
Polska nie pozostanie osamotniona
A Torn Subcontinent
Umowa na Feniksy
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
W Indiach mieli swój drugi dom
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Skok na lotnisko
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Jedna misja, jeden zespół
Modernizacja Sokołów
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Klasy wojskowe po nowemu
Dead to the World
Zadanie: przywrócić ład na Bałtyku
Nowa misja i nowy sprzęt
Cienka niebieska linia
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Brawurowa ucieczka „Orła”
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Nowy wiceminister w MON
Moje serce należy też do Indii
Walka i dyplomacja
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Thin Blue Line
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Głos (z) płonącej Warszawy
Polscy nurkowie na Islandii
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Modernizacja starów 266

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO