moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Małachowski: pomóżmy Olkowi pokonać nowotwór

Powalczmy razem o coś, co jest cenniejsze niż olimpijskie srebro – apeluje plut. Piotr Małachowski, który przekazał na aukcję charytatywną srebrny medal z igrzysk w Rio de Janeiro. Dyskobol wsparł w ten sposób leczenie chłopca, który walczy z chorobą nowotworową. Za olimpijski krążek już teraz trzeba zapłacić 75 tys. zł. Licytacja zakończy się w piątek.

Plutonowy Piotr Małachowski, mistrz świata w rzucie dyskiem z 2015 roku, podczas igrzysk olimpijskich w Rio wywalczył srebrny medal. I choć – jak mówił – „dla sportowca to spełnienie życiowych marzeń”, postanowił przekazać cenny krążek na aukcję charytatywną. Dyskobol chce pomóc trzyletniemu Olkowi, który walczy z nowotworem oka, tzw. siatkówczakiem. Chłopiec przeszedł już sześć cykli chemioterapii ogólnej i siedem chemioterapii dotętniczych. Dostał też cztery dawki chemioterapii w zastrzyku. Mimo tego, choroba nie ustępuje. Jeśli stan chłopca nie poprawi się, lekarze będą musieli usunąć mu oko. Być może udałoby się tego uniknąć, gdyby Olek poddał się specjalistycznemu leczeniu w Stanach Zjednoczonych. Jednak koszt innowacyjnej terapii to ponad milion złotych. Dużą część tej sumy, bo aż 700 tysięcy zł, zebrała jedna z polonijnych fundacji. Zbiórka na leczenie Olka trwa także w kraju. Prowadzi ją Fundacja Siepomaga. Na jej koncie, dzięki darowiznom, licytacjom i charytatywnym SMS-om, udało się już zebrać prawie 300 tysięcy złotych. Brakuje jeszcze 191 tysięcy zł.

Aby pomóc w zebraniu tej kwoty, Małachowski przekazał na aukcję srebrny medal z igrzysk w Brazylii. „W Rio walczyłem o złoto. Dziś apeluję do wszystkich: powalczmy razem o coś, co jest jeszcze cenniejsze. Jeśli mi pomożecie, moje srebro może być dla Olka cenniejsze niż złoto” – napisał na swoim profilu na Facebooku Małachowski.

REKLAMA

W licytacji, która odbywa się na portalu allegro wzięło udział kilkadziesiąt osób. We wtorek, najwyższa oferta wynosiła ponad 75 tysięcy złotych. – Cieszy mnie, że aukcja budzi takie zainteresowanie. Mam nadzieję, że uda się nam uzbierać całą potrzebną kwotę. Już niewiele brakuje – mówił portalowi polska-zbrojna.pl plutonowy Małachowski.

Czy sportowcowi nie jest szkoda rozstawać się z olimpijskim trofeum? Małachowski mówi, że kiedy napisała do niego mama Olka z prośbą o przekazanie gadżetu na licytację charytatywną, nie wahał się ani chwili. – Nie było się nad czym zastanawiać. Wszyscy jesteśmy nauczeni brać, trzeba też nauczyć się dawać – podkreśla. – Poza tym mam już jeden srebrny medal w domu, dwa to byłaby przesada – żartuje.

Nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w której Małachowski bierze udział. W ubiegłym roku oddał statuetkę zdobytą podczas Diamentowej Ligi, by wesprzeć leczenie Tymka, który urodził się z wrodzoną wadą serca. – Wielu sportowców robi podobnie – zauważa Małachowski. I rzeczywiście, do akcji zbierania pieniędzy na leczenie Olka przyłączył się także Marcin Gortat. Jedyny polski koszykarz w NBA przekazał na aukcję dwie piłki, w tym jedną z autografem. Na licytacje trafiły też koszulka z autografem Zbigniewa Bońka oraz zdjęcie z podpisem aktora Pawła Małaszyńskiego.

Olkowi można również pomóc, wysyłając SMS-y lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji Siepomaga. Zbiórka trwa do 1 października.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
 
Brawurowe zagony motorowe
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Rakiety z Mesko w F-35
Online z mistrzami sportu
Oficer jak biała karta...
Most do współpracy
Krwawy Wołyń
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Szkolenie wodne podhalańczyków
16 sekund Liberatora
Weterani znów staną na macie
Prezydent Duda jedzie do USA
Ułańska szarża
Powstaną kolejne strzelnice
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Współzawodnictwo rozwija
Polskie porty bardziej otwarte
Wojsko ma ofertę dla cywili
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Ogromne zainteresowanie Soną
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Ochotnicy na ratunek
Kraby w Bolesławcu
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Amerykanie odmładzają F-16
Zbiegowie z innego świata
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Na misjach święta inne niż zwykle
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Ofensywa Tuchaczewskiego
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Wojsko przeciw wirusowi
Groty z granatnikiem
F-16 kończą misję w Estonii
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Laserowa artyleria US Army
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
PGZ będzie obecna na MSPO
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Kolejne Groty dla wojska
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Defender” – pracowity poligon saperów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO