moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Najlepszy Sportowiec Polski 2016 roku. Głosujmy na żołnierzy!

To właśnie oni stali na olimpijskim podium podczas igrzysk w Rio de Janeiro. Reprezentowali Wojsko Polskie i swą postawą promowali naszą armię. Plut. Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem, st. szer. Monika Michalik wywalczyła brąz w turnieju zapaśniczek w kategorii 63 kg, a st. szer. Oktawia Nowacka była trzecia w rywalizacji pięcioboistek nowoczesnych. Teraz możemy podziękować im za sportową walkę i zagłosować na nich w 82. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

Od kilku dni można głosować na 20 zawodników nominowanych do tytułu Najlepszy Sportowiec Polski 2016 roku. W wyróżnionej dwudziestce znaleźli się wszyscy medaliści Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro oraz popularni sportowcy z innych dyscyplin. Kupony uprawniające do udziału w głosowaniu wydrukowane w „Przeglądzie Sportowym” można wysyłać do 3 stycznia. Do 6 stycznia natomiast można głosować w internecie (na stronie dziennika). Każdego dnia wolno oddać jeden głos. Końcowe rozstrzygnięcia w plebiscytowym „wyścigu” zapadną 7 stycznia, kiedy to w dniu Gali Sportu liczyć się będą jedynie głosy oddane za pomocą SMS-ów.

Gorąco zachęcam do wsparcia naszych żołnierzy! Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że trzeba wspierać ludzi ze swojego środowiska. Czy środowisko wojskowe nie powinno w pierwszej kolejności pamiętać o żołnierzach? Zamiast zastanawiać się, na którego z trzech nominowanych piłkarzy oddać głos, chyba lepiej wesprzeć sportowców-żołnierzy. Piłkarze i tak mają niezliczone rzesze fanów, którzy nie przejmują się tym, iż ich ulubieńcy nie zdobyli w tym roku żadnego medalu. Tymczasem wojskowi sportowcy z Rio wrócili z medalami.

Wesprzyj Oktawię Nowacką!

REKLAMA

Co więcej, dwoje z nich potrafiło podzielić się z innymi swoimi sukcesami. Małachowski i Nowacka wystawili bowiem na aukcje charytatywne trofea zdobyte podczas brazylijskich igrzysk.

Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego, jak na pięcioboistkę przystało, postanowiła wesprzeć pięć podmiotów: specjalną szkołę podstawową prowadzoną przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, Fundację Centaurus, która pod Legnicą opiekuje się największym w Europie azylem dla koni i zwierząt kopytnych, Fundację Pomocy Chorym na Zanik Mięśni i Fundację Matio – zajmującą się chorymi na mukowiscydozę (środki zostaną przekazane na leczenie Emilki Urbanik). Fundusze, które uda się zebrać podczas aukcji, zasilą też konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (są przeznaczone m.in. dla Zuzi Majewskiej, chorej na padaczkę lekoodporną). Licytacja na portalu artinfo.pl rozpoczęła się 28 listopada i potrwa dwa tygodnie. Ten, kto wylicytuje największą kwotę, otrzyma brązowy medal Oktawii wywalczony przez nią po szczególnie emocjonującym biegu przełajowym połączonym ze strzelaniem.

Przypomnijmy, że Nowacka z powodu kontuzji późno rozpoczęła treningi biegowe. Jeszcze w marcu chodziła o kulach i jej start w Rio stał pod znakiem zapytania. W maju rozpoczęła treningi biegowe. Czasu na nadrobienie zaległości miała bardzo mało. – Oktawia, zanim w maju wznowiła normalne treningi biegowe, skupiła się na pozostałych konkurencjach. Biegała w wodzie i robiła wszystko, aby zniwelować braki treningowe spowodowane kontuzją – wspominał szer. Jarosław Świderski, jej partner ze sztafety mieszanej, który z Nowacką wywalczył na zeszłorocznych wojskowych igrzyskach w Korei Południowej i na tegorocznych wojskowych mistrzostwach świata złoty medal. – W niespełna cztery miesiące wróciła do formy, która pozwoliła jej zdobyć medal w Rio. Ja, żołnierz, popłakałem się ze szczęścia, jak zobaczyłem ją wbiegającą na metę – dodał pięcioboista z zegrzyńskiego WZS.

Oddaj głos na „Machałka” i Monikę Michalik!

Wesprzyjmy też głosami plut. Małachowskiego, który zarówno medal z Rio, jak i diamenty zdobyte za zwycięstwo w Diamentowej Lidze przekazał na cele charytatywne, oraz st. szer. Monikę Michalik. „Machałka” nie muszę bliżej przedstawiać sympatykom sportu. Dla Michalik natomiast medal w Rio był wyjątkowy. 36-letniej zawodniczce przed czterema laty, podczas igrzysk w Londynie, nie udało się wywalczyć olimpijskiego krążka. Tym bardziej była zdeterminowana, by zdobyć go w Rio. Temu celowi podporządkowała wszystko. I odniosła sukces! Na dodatek był to pierwszy od 36 lat olimpijski medal dla poznańskiego Grunwaldu. Przed nią na podium stał tylko st. chor. sztab. w st. spocz. Władysław Stecyk. To właśnie on w 1980 roku w Moskwie wywalczył na zapaśniczej macie srebrny medal, a w 2014 roku, decyzją kapituły plebiscytu sportowego portalu polska-zbrojna.pl, został trenerem roku.

W 82. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” laureatów wśród sportowców nie wybiera kapituła. Sportowcy muszą liczyć na Wasze głosy! Nie zapominajcie więc o żołnierzach!

Jacek Szustakowski , dziennikarz polski-zbrojnej.pl zajmujący się sportem wojskowym

dodaj komentarz

komentarze


Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
 
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
F-16 kończą misję w Estonii
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Most do współpracy
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Z menażką na wakacje
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Kim przekracza granice
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Terytorialsi nie stracą dodatku
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Powstaną kolejne strzelnice
Ogromne zainteresowanie Soną
Na misjach święta inne niż zwykle
Współzawodnictwo rozwija
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Polskie porty bardziej otwarte
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Prezydent z wizytą w Drawsku
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Ubiory ochronne z Maskpolu
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Laserowa artyleria US Army
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Groty z granatnikiem
Fordy, a nie Nissany
Informacja Prasowa
Ofensywa Tuchaczewskiego
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Wyzwania polskiej prezydencji
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Wojsko przeciw wirusowi
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Kajmany na gąsienicach
Weterani w pasiece
Żołnierze w sztafecie pomocy
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Testament Polski Walczącej
Amerykanie odmładzają F-16
„Defender” – pracowity poligon saperów
Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
Prezydent Duda jedzie do USA
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
16 sekund Liberatora
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Online z mistrzami sportu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO