moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Święto 91 Batalionu Logistycznego

Żołnierze, pracownicy wojska oraz zaproszeni goście uroczyście obchodzili 9. rocznicę powstania 91 Batalionu Logistycznego 10 Brygady Logistycznej.

„Obchodzimy dzisiaj święto 91 Batalionu Logistycznego. To 9 lat służby i pracy żołnierzy i pracowników wojska, którzy z oddaniem i poświęceniem budowali markę naszego batalionu” – tymi słowami dowódca batalionu podpułkownik Arkadiusz Serówka rozpoczął uroczystości w koszarach 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach. W trakcie swojego przemówienia podziękował za liczne przybycie przedstawicielom lokalnych władz, zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, byłym żołnierzom batalionu oraz dowódcom jednostek wojskowych, szefom i komendantom placówek służb mundurowych Garnizonu Opole. Podpułkownik Serówka podziękował również żołnierzom i pracownikom wojska za zaangażowanie w realizację zadań, wręczył listy gratulacyjne oraz przypomniał najważniejsze dokonania minionego roku.

W uroczystościach wziął udział pełniący obowiązki dowódcy 10 Brygady Logistycznej pułkownik Mariusz Skulimowski, który podczas krótkiego wystąpienia powiedział - „W imieniu własnym oraz pozostałych żołnierzy i pracowników wojska 10 Brygady Logistycznej wyrażam uznanie i szacunek za Waszą odpowiedzialną służbę i pracę. Prezentowane przez Państwa profesjonalizm i sumienność w działaniu przyczyniają się do skutecznej realizacji zadań, zarówno batalionu jak i 10 Brygady Logistycznej. Dziękuję za taką postawę”. Zwracając się bezpośrednio do dowódcy 91 Batalionu Logistycznego przypomniał - „W lutym ubiegłego roku objął Pan dowodzenie batalionem. W tym czasie dokonał Pan wielu zmian kadrowych i organizacyjnych, których pozytywne efekty możemy dzisiaj obserwować. Dziękuję za konsekwencję i skuteczność w wykonywaniu zadań oraz za właściwe zgranie i ukierunkowanie działalności sztabu i podległych pododdziałów. Życzę dalszych osiągnięć w wypełnianiu powierzonych obowiązków, satysfakcji z realizacji zadań, niezmiennie życzę wytrwałości i dobrego zdrowia”.

REKLAMA

W ramach oficjalnej części uroczystości goście mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Tułowicach. Występ młodzieży zrobił duże wrażenie na uczestnikach uroczystości i został nagrodzony gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, po której uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w Dniu Otwartych Koszar.

Program Dnia Otwartych Koszar był urozmaicony. Przygotowano pokaz pojazdów i uzbrojenia wojskowego, a dzięki wsparciu Stowarzyszenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej zwiedzający mogli obejrzeć historyczne egzemplarze pojazdów wojskowych. Przy współpracy z instruktorami z Pionu Szkolenia 10 Brygady Logistycznej przygotowano strzelnicę paintballową i ASG. Listę atrakcji uzupełnili strażacy z Komprachcic, którzy pokazali swoje wozy bojowe oraz sposoby użycia sprzętu gaśniczego. Na pytania dotyczące służby wojskowej odpowiadali specjaliści z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, którzy wystawili namiot promocyjny. Dzień Otwartych Koszar nie mógł odbyć się bez wojskowej grochówki, przygotowanej przez kucharzy z 91 Batalionu Logistycznego.

***

91 batalion logistyczny dziedziczy tradycje pododdziałów i oddziałów służb kwatermistrzowskich Sił Zbrojnych II Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujących zadania z wykorzystaniem sprzętu samochodowego. W rodowodzie nawiązuje do kolumn i dywizjonów samochodów, powołanych rozkazem Głównego Kwatermistrza Wojska Polskiego z dnia 28 marca 1919 roku.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Zaplecze dla Rosomaków
 
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Polak z Medalem NATO
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Defender 2020: Symulator Pioruna
Kaprale po Legii Akademickiej
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Kraby kontra okręt
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
Dekady za wcześnie
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Druga kariera byłych żołnierzy
Sonary dla śmigłowców ZOP
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Polsko-amerykańska współpraca
Zostań studentem ASzWoj
Szybciej do wojska
Wybuchowa edukacja
Dodatki dla specjalsów po nowemu
Kabina do zadań specjalnych
Ukraiński kurs na Zachód
Ochotnik do Auschwitz
„Kaper” przeciw terrorystom
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Wojsko przeciw wirusowi
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Zamek na poligonie
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
Nowe sanitarki dla wojska
Laserowa artyleria US Army
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Szybsza droga do armii zawodowej
Amerykanie odmładzają F-16
F-16 kończą misję w Estonii
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Październik pod znakiem Tallboya
„Aviation Detachment” w Łasku
Komisje sejmowe o umowie z USA
16 Dywizja najlepsza!
Bohaterska obrona wzgórza 385
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO