moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Święto 91 Batalionu Logistycznego

Żołnierze, pracownicy wojska oraz zaproszeni goście uroczyście obchodzili 9. rocznicę powstania 91 Batalionu Logistycznego 10 Brygady Logistycznej.

„Obchodzimy dzisiaj święto 91 Batalionu Logistycznego. To 9 lat służby i pracy żołnierzy i pracowników wojska, którzy z oddaniem i poświęceniem budowali markę naszego batalionu” – tymi słowami dowódca batalionu podpułkownik Arkadiusz Serówka rozpoczął uroczystości w koszarach 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach. W trakcie swojego przemówienia podziękował za liczne przybycie przedstawicielom lokalnych władz, zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, byłym żołnierzom batalionu oraz dowódcom jednostek wojskowych, szefom i komendantom placówek służb mundurowych Garnizonu Opole. Podpułkownik Serówka podziękował również żołnierzom i pracownikom wojska za zaangażowanie w realizację zadań, wręczył listy gratulacyjne oraz przypomniał najważniejsze dokonania minionego roku.

W uroczystościach wziął udział pełniący obowiązki dowódcy 10 Brygady Logistycznej pułkownik Mariusz Skulimowski, który podczas krótkiego wystąpienia powiedział - „W imieniu własnym oraz pozostałych żołnierzy i pracowników wojska 10 Brygady Logistycznej wyrażam uznanie i szacunek za Waszą odpowiedzialną służbę i pracę. Prezentowane przez Państwa profesjonalizm i sumienność w działaniu przyczyniają się do skutecznej realizacji zadań, zarówno batalionu jak i 10 Brygady Logistycznej. Dziękuję za taką postawę”. Zwracając się bezpośrednio do dowódcy 91 Batalionu Logistycznego przypomniał - „W lutym ubiegłego roku objął Pan dowodzenie batalionem. W tym czasie dokonał Pan wielu zmian kadrowych i organizacyjnych, których pozytywne efekty możemy dzisiaj obserwować. Dziękuję za konsekwencję i skuteczność w wykonywaniu zadań oraz za właściwe zgranie i ukierunkowanie działalności sztabu i podległych pododdziałów. Życzę dalszych osiągnięć w wypełnianiu powierzonych obowiązków, satysfakcji z realizacji zadań, niezmiennie życzę wytrwałości i dobrego zdrowia”.

W ramach oficjalnej części uroczystości goście mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Tułowicach. Występ młodzieży zrobił duże wrażenie na uczestnikach uroczystości i został nagrodzony gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, po której uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w Dniu Otwartych Koszar.

Program Dnia Otwartych Koszar był urozmaicony. Przygotowano pokaz pojazdów i uzbrojenia wojskowego, a dzięki wsparciu Stowarzyszenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej zwiedzający mogli obejrzeć historyczne egzemplarze pojazdów wojskowych. Przy współpracy z instruktorami z Pionu Szkolenia 10 Brygady Logistycznej przygotowano strzelnicę paintballową i ASG. Listę atrakcji uzupełnili strażacy z Komprachcic, którzy pokazali swoje wozy bojowe oraz sposoby użycia sprzętu gaśniczego. Na pytania dotyczące służby wojskowej odpowiadali specjaliści z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, którzy wystawili namiot promocyjny. Dzień Otwartych Koszar nie mógł odbyć się bez wojskowej grochówki, przygotowanej przez kucharzy z 91 Batalionu Logistycznego.

***

91 batalion logistyczny dziedziczy tradycje pododdziałów i oddziałów służb kwatermistrzowskich Sił Zbrojnych II Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujących zadania z wykorzystaniem sprzętu samochodowego. W rodowodzie nawiązuje do kolumn i dywizjonów samochodów, powołanych rozkazem Głównego Kwatermistrza Wojska Polskiego z dnia 28 marca 1919 roku.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
 
Buzdygan Internautów – czas na głosowanie
Klasy wojskowe po nowemu
Ferie z WOT: ruszyła kolejna edycja
Strykery znów na Mazurach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Sojusznicze siły ponownie pod polskim dowództwem
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Następcy Wstęg poszukiwani
Za wolność naszą i waszą
USA nie zacznie wojny z Iranem
Kobieta technikiem pokładowym Casy
Podhalańczycy rozpoczynają natowski dyżur
„Defender Europe 20”: wkrótce przerzut amerykańskich wojsk
Nowy wiceminister w MON
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Wszystkie zbrodnie Jasienicy
Spadochroniarze otrzymali pojazdy do zrzutu
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Misja wojownika
Ottokar-Brzoza będzie kołowy?
Będziemy nadal szukać szczątków pomordowanych Polaków
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Powstanie Wojskowa Akademia Medyczna
Upamiętnijmy generała Andersa i zdobywców Monte Cassino
We Are All Darfur
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Kajak idealny dla komandosa
Obradowała Rada Gabinetowa
Mobilne moździerze dla armii
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
They Train Together, They Fight Together
Polskie okręty w operacji „Pustynna Burza”
Projekt MON dla szkół
Iran uderza w USA
Powstanie bez sukcesu
Misje na dłużej
Polsko-łotewska „Zima”
Arsenał Iranu
Żandarmi pomogli poszkodowanym w wypadku
Terytorialsi za oceanem
To nie mogło się udać, ale…
Wojsko wzywa na kwalifikację
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Beagle dla żołnierzy?
Wesprzyj weteranów walk o niepodległość
Pomagali z narażeniem życia
Ostatni samochód Marszałka
PKW Orlik na straży bałtyckiego nieba
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Prezydent Duda w Hucie Stalowa Wola
Komandos postrzelony podczas ćwiczeń
Bohaterskie Orlęta
Benemerenti 2020
Defense Without Politics

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO