moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata

„Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata” - nowa kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami.

Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. To kolejna inicjatywa fundacji, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie – to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety – czasem nie wraca…

Zawsze, gdy słyszymy w wiadomościach o śmierci funkcjonariusza służby publicznej, w Fundacji wiemy, że właśnie komuś zawalił się świat. Odchodzi partner, ojciec, mąż, który często był jedynym żywicielem rodziny. W tle doniesień medialnych – tragedii, kryjącej za słowami „zostawił żonę i dzieci…” – kryje się o wiele więcej, niż jest przekazywane za pośrednictwem mediów. Ci ludzie swoją codzienną pracą ryzykowali dla wspólnego dobra nas wszystkich i my chcemy przypominać, że praca strażaka, żołnierza, policjanta czy ratownika to nie jest zwyczajna praca, tylko misja, która służy dobru każdego z nas. Pamiętajmy więc o dzieciach tych z nich, którzy nie wrócili z pracy do domu. – Zadbanie o nie, to najlepsza forma powiedzenia „dziękuję” – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

REKLAMA

Kampania pokazuje historie, które znamy z serwisów informacyjnych i gazet, z innej, prywatnej strony. Na stronie Fundacji (www.dorastajznami.org) możemy lepiej poznać historie zmarłych bohaterów – rodziców podopiecznych Fundacji. Dowiedzieć się jakie mieli pasje, jak spędzali czas wolny, za czym najbardziej tęsknią ich dzieci. Możemy zobaczyć jakimi ludźmi byli na co dzień.

Elementem kampanii są spoty telewizyjne i radiowe, w których wykorzystano prawdziwe archiwalne materiały informujące o wypadkach z udziałem służb publicznych. W spotach zderzono je z narracją rodziną – prywatną. W spocie słyszymy głos dziewczynki – Moniki, której tata policjant zginął podczas policyjnej interwencji, pchnięty nożem przez młodocianych chuliganów. Monika i jej siostra Krysia miały wtedy kilka lat.


Film: Fundacja Dorastaj z Nami

W ramach kampanii zaplanowano także działania na Facebooku. Fundacja Dorastaj z Nami oferuje swoim podopiecznym wsparcie edukacyjne, psychologiczne, rozwojowe oraz pomoc w wejściu na rynek pracy. Wyjątkową rolę pełni doradca edukacyjny, który opiekuje się daną rodziną przez wiele lat, jest obecny przy kolejnych etapach rozwoju podopiecznego i pomaga mu w precyzyjnym nakreśleniu kierunku udzielanego wsparcia. Fundacja wspiera również dorosłych członków rodziny, organizując warsztaty, wydając poradniki oraz inicjując działania integracyjne. Podopieczni Fundacji mogą liczyć na pomoc każdego dnia – dopóki dziecko się uczy, nawet do 25 roku życia.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zwrócimy dziecku rodzica ani nie zastąpimy go w stu procentach, ale możemy towarzyszyć mu w dorastaniu – zapewnić pomoc psychologa, wsparcie w nauce, odnalezieniu i rozwijaniu pasji, doradzić w planowaniu drogi zawodowej. Pragniemy chociaż w takim stopniu złagodzić brak ukochanego rodzica – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.

Informacje o tym, jak można pomóc dzieciom bohaterów znajdują się tutaj: www.dorastajznami.org.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku, obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci żołnierzy, policjantów, strażaków, ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki - do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Źródło: Fundacja Dorastaj z Nami

red. PZ

autor zdjęć: Fundacja Dorastaj z Nami

dodaj komentarz

komentarze


Kraby w Bolesławcu
 
Operator GROM, czyli żołnierz do zadań specjalnych
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Ułańska szarża
Rakiety z Mesko w F-35
Odznaka dla ratowników pola walki
Krwawy Wołyń
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Wojsko przeciw wirusowi
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Przysięga podkarpackich terytorialsów
PGZ będzie obecna na MSPO
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Laserowa artyleria US Army
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Wojsko ma ofertę dla cywili
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Zbiegowie z innego świata
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Online z mistrzami sportu
Kolejne Groty dla wojska
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Weterani znów staną na macie
Ochotnicy na ratunek
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Prezydent Duda jedzie do USA
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Polskie porty bardziej otwarte
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Szkolenie wodne podhalańczyków
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
F-16 kończą misję w Estonii
Brawurowe zagony motorowe
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Emisariusz heroiczny
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Oficer jak biała karta...
Mały Katyń pod Augustowem
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Więcej celowników z PCO dla wojska
„Defender” – pracowity poligon saperów
Żołnierze w sztafecie pomocy
Na misjach święta inne niż zwykle
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Amerykanie odmładzają F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO