moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze najlepsi w szachowych mistrzostwach kraju

Sukcesem żołnierzy zakończyły się III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Szachiści reprezentujący drużynę Ministerstwa Obrony Narodowej wygrali obie klasyfikacje drużynowe, a w rywalizacji indywidualnej zdobyli dwa medale: złoty i brązowy. Złoto w szachach błyskawicznych wywalczył szer. Mateusz Bobula.

W turnieju szachów błyskawicznych o medale rywalizowało 96 zawodników, a w szachach szybkich 108. Szachiści, którzy zmagali się o miejsca na podium w szachach błyskawicznych, stoczyli po 11 pojedynków. Na każdy mieli po trzy minuty plus dwie sekundy za posunięcie. Natomiast w szachach szybkich zawodnicy rozegrali po dziewięć partii. Na ich rozegranie mieli po 10 min plus 5 s za wykonanie ruchu na szachownicy. W obu czempionatach w rywalizacji indywidualnej rozdano medale w kategorii open i amatorów. Za amatora uznawano zawodnika, który w dniu rozgrywania mistrzostw nie przekroczył limitu 1600 pkt w szachowym rankingu.

– Bardzo się cieszę z kolejnego udanego występu naszych reprezentantów. Po udanym debiucie w tegorocznych mistrzostwach Wojska Polskiego szer. Mateusz Bobula pokazał się z jak najlepszej strony w kolejnym starcie. Forma szachisty z wojsk obrony terytorialnej pozwala z optymizmem patrzeć na jego udział w przyszłorocznych mistrzostwach NATO, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych – mówi płk Tomasz Malinowski, przewodniczący Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC), odpowiedzialny za rozwój królewskiej gry w NATO. – W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej grało tylko dwóch szachistów, którzy reprezentowali Wojsko Polskie na tegorocznym natowskim czempionacie w Budapeszcie. Nie przeszkodziło nam to jednak w odniesieniu końcowego zwycięstwa w obu klasyfikacjach drużynowych – dodaje oficer.

W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w Szachach Błyskawicznych tytuł mistrzowski w formule open wywalczył szer. Mateusz Bobula z Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Aktualny mistrz Wojska Polskiego zdobył 9,5 pkt. Drugie miejsce, z wynikiem 9 pkt, zajął Rafał Przedmojski z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Natomiast brązowy medal wywalczył por. rez. Piotr Bieluszewski. Zawodnik występujący w mistrzostwach w barwach drużyny MON emeryci zdobył osiem oczek. W klasyfikacji open kobiet triumfowała Monika Głuszko z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast wśród amatorów złote medale zdobyli: Andrzej Skolimowski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Hanna Jasińska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Szer. Mateusz Bobula wygrał dziewięć partii, jedną zremisował i tylko jedną przegrał. Reprezentant Podkarpackiej Brygady WOT w pierwszej fazie turnieju wygrał pięć partii z rzędu. Jego wyższość uznali: Dariusz Cyra, Mirosław Ściborowski, Aleksander Kraiński, Kamil Cichy i Radosław Malczyk. W szóstej partii szeregowy z najmłodszego rodzaju sił zbrojnych przegrał z Rafałem Przedmojskim. Co ciekawe, jego rywal jako jedyny został medalistą indywidualnym tegorocznych mistrzostw zarówno w szachach błyskawicznych, jak i szybkich, a jeszcze w ubiegłym roku reprezentował też resort obrony narodowej – na 27. Mistrzostwach NATO w Szachach zdobył złoty medal drużynowy i brązowy w turnieju indywidualnym. W kolejnych partiach szer. Mateusz Bobula pokonał Jacka Markiewicza, Rafała Niedbałę, Pawła Kukułę i arcymistrza Roberta Kuczyńskiego, który do mistrzostw przystąpił z najwyższym rankingiem – 2460 pkt. Wreszcie w ostatniej rundzie Bobula zremisował z Szymonem Kołodziejem.

W klasyfikacji drużynowej czempionatu w szachach błyskawicznych pewne zwycięstwo odniósł zespół reprezentujący Ministerstwo Obrony Narodowej. W zwycięskiej ekipie obok mistrza indywidualnego szer. Bobuli wystąpili: st. kpr. pchor. Kamil Cichy z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i sierż. Marcin Skwarczyński z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Żołnierze zdobyli 24 pkt. Drugie miejsce – z 22 oczkami – zajęła drużyna reprezentująca urzędy gminne. Natomiast brązowy medal, z dorobkiem 21 pkt, zdobyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich w kategorii open triumfował Aleksander Kraiński z Urzędu Miasta w Grudziądzu przed Rafałem Przedmojskim z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Jackiem Markiewiczem z Ministerstwa Środowiska. Tytuł mistrzowski wśród kobiet zdobyła Joanna Konstanciuk z Ministerstwa Rozwoju. Natomiast w mistrzostwach amatorów złote medale wywalczyli: ppor. Monika Kuligowska z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Andrzej Bida z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W klasyfikacji drużynowej czempionatu w szachach szybkich triumfowała ekipa reprezentująca Ministerstwo Obrony Narodowej. Mistrzowie wystąpili w składzie: Wojciech Waruga z 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach, kpt. Andrzej Szcześniak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy i plut. pchor. Marcin Pietruszewski z WAT. Drużyna MON z 19,5 pkt wyprzedziła o 1,5 pkt ekipę reprezentującą urzędy gminne i o dwa oczka reprezentację Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się pod patronatem prezesa Rady Ministrów RP. Po raz trzeci rozegrano je w sali konferencyjnej Ministerstwa Rozwoju w Warszawie.

SZUS

autor zdjęć: WOT, Tadeusz Jarmołowski

dodaj komentarz

komentarze


Pylon dla śmigłowca Black Hawk
 
Jedna misja, jeden zespół
Moje serce należy też do Indii
Rozpoczynamy nową erę
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Stalin czekał i kalkulował
Polska nie pozostanie osamotniona
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Głos (z) płonącej Warszawy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Klasy wojskowe po nowemu
Polscy weterani i książę Harry
Nowy wiceminister w MON
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Cienka niebieska linia
Walka i dyplomacja
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Agresja sowieckiego kolosa
Thin Blue Line
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Zadanie: przywrócić ład na Bałtyku
Skok na lotnisko
Umowa na Feniksy
Brawurowa ucieczka „Orła”
Groźny jak Tallboy
A Torn Subcontinent
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Dead to the World
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Sprawdzają Brutusa
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Iranian Chess Game
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Nowa misja i nowy sprzęt
Pamięć o tragedii
Modernizacja Sokołów
Chorwacki test polskich kadetów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Modernizacja starów 266
Irańskie szachy
Wojsko wraca do Łomży
Selekcja w pigułce
Polscy nurkowie na Islandii
„Górale” zdobywają miasto
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
W Indiach mieli swój drugi dom
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO