moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PCO walczy o azjatyckie rynki

Od kilku lat PCO wyposaża w noktowizory antyterrorystów z jednego z największych państw Azji. Współpraca rozwija się tak dobrze, że do polskiej firmy zgłaszają się przedstawiciele policji oraz wojsk specjalnych z innych krajów regionu zainteresowani kupnem polskich rozwiązań. Atutem jest cena oraz odporność na trudne azjatyckie warunki pogodowe.

Lekkie i wytrzymałe monokulary noktowizyjne MU-3M oraz wielofunkcyjne i ergonomiczne gogle noktowizyjne MU-3ADM, lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa, celownik termowizyjny SCT przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w każdych warunkach pogodowych w dzień i w nocy oraz niewielka i energooszczędna lornetka termowizyjna NPL-1T – to produkty, którymi PCO S.A., spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej specjalizująca się w rozwiązaniach optoelektronicznych, chce podbić azjatyckie rynki.

Już teraz z produkowanych przez PCO urządzeń korzystają komandosi i antyterroryści z tego regionu, w tym funkcjonariusze elitarnej jednostki policyjnej z jednego z największych państw Azji Południowo-Wschodniej. Są oni tak zadowoleni z naszych rozwiązań, że co roku kupują nowe i reklamują je kolegom po fachu z innych krajów Azji. – Nasze urządzenia noktowizyjne wybierane są przez klientów z jednostek specjalnych ze względu na wysokie parametry wyświetlanego obrazu oraz wytrzymałą i zarazem lekką konstrukcję. Połączenie tych cech ma ogromne znaczenie podczas wykonywania misji, a funkcjonalność i trwałość naszych urządzeń znalazła potwierdzenie w trudnych warunkach klimatycznych Azji – przekonuje Aleksandra Celer, kierownik działu ds. komunikacji i PR PCO.

REKLAMA

Zainteresowanie produktami z PCO jest w Azji bardzo duże. Spółka często organizuje tam pokazy i prezentacje. W kwietniu firma wzięła udział w najważniejszych w regionie targach, czyli DSA w Kuala Lumpur (piąta impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej na świecie), a niedługo pojawi się na innych ważnych, branżowych targach – IndoDefence w Dżakarcie oraz Milipol Asia-Pacific w Singapurze.

Innym produktem, którym PCO chce podbić azjatyckie rynki, są urządzenia optoelektroniczne do pojazdów – czołgów i bojowych wozów piechoty. Od kilku lat firma dostarcza państwom regionu pakiety modernizacyjne do czołgów T-55 i T-72. Teraz chce dostarczyć optoelektronikę do opracowywanego na potrzeby jednego z największych państw tamtej części świata nowego czołgu średniego. Jego próby poligonowe zaplanowano na przełom tego i przyszłego roku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski

dodaj komentarz

komentarze

~Waclaw
1525712880
TAK TRZYMAC. Niestety na produkci i handlu bronia robi sie bardzo dobre interesy i dopuki nie zmieniSortuj według Najnowsze sie mentalnosc czlowieka -- a zmian pozytywnych na horyzoncie nie widac ,bedzie to swietny interes. Mamy zreszta w tym tradycje i niezla opinie na swiecie. Poniewaz ,nie mozemy wszystkiego produkowac najlepiej,byloby to nieosiagalne,powinnismy sie wyspecjalizowac w tym w czym jestesmy najlepsi i ewentualnie dolaczac nowinki z najwyzszej polki. Mysla przewodnia powinno byc zaspokojenie obronnych potrzeb Polski z wlasnej produkcji ,teraz poki nie ma stosunkowo bliskich czasowo zagrozen.Na to powinny byc przeznaczone pieniadze ,ktore decydenci planuja wydac na zakup obcego sprzetu.Sa to olbrzymie pieniadze ,jak dla nas.Nie bylyby to stacone pienadze.Wyobrazmy sobie ,jakby to popchnelo nasz rozwoj gospodarczy i nasze mozliwosci eksportowe Poddaje to pod dyskusje,szczegolnie fachowcom i decydentom. Waclaw ADAMSKI
1B-89-17-9E

Defendery 2018: Nagrody za innowacyjność
Gwardziści z USA w Krzesinach
Polscy spadochroniarze z kawalerii na najwyższym podium
Pobiegną dla „Czarnego”
Kapral Marcin Lewandowski o krok od diamentów
Poznaj dzieje wojskowego Szpitala Ujazdowskiego
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
PKW Orlik od nowego roku z F-16
Sokoły pola walki
Szkoła Orląt będzie Akademią
Prawda o 17 września jest częścią naszej historii
Cisi bohaterowie
SERE w Bieszczadach
16–30 września 1918 – rozstrzygająca operacja na zachodnim froncie
Nowa strzelnica dla wrocławskiej AWL
„Kościuszko” wyruszył po szczątki admirała
„Projekt Wojownik” we Wrocławiu
Zmiany w dodatkach służbowych
Dragoni ruszyli do boju
„Sophia”: powrót do domu
Ekstremalny bieg na poligonie jednostki specjalnej
Trzeci wróg
Abramsy i Bradleye w Polsce
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Zmiana dowództwa w LITPOLUKRBRIG
DracoX: hybryda samolotu i wielowirnikowca
MMA w Sokołowie Podlaskim
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
The United States of America Have It Their Way
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte
Sukcesy żołnierzy z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Mastery wylądowały w Krzesinach
Reprezentanci Wojska Polskiego 15 razy na podium
Ruszyły prace nad reformą dowodzenia
Czarna Dywizja zdobywa Ypres
Prezydent Duda w Białym Domu
Podchorążowie z Dęblina z odznakami „Combat Swimmer”
Terytorialsi w urzędach
Sopka do liftingu
Namejs ’18 – łotewskie manewry z międzynarodową obsadą
Ruszyła budowa ORP „Albatros”
W Sejmie o systemie obronnym Polski
Będę walczył z czerwonymi aż do ostatniego tchnienia
Słowacka Tarcza z udziałem Polaków
Rząd za kluczowymi zmianami
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Całe podium MP w półmaratonie dla żołnierzy
Zmiany w zarządzie PGZ
Wojska lądowe świętują
Mieliśmy oko nad Irakiem
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Pretorianin
Zmiany w ustawie o weteranach
Strzały z Procy
MSPO 2018 – serwis Polski Zbrojnej

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO