moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się w rosyjskim Kaspijsku. Trzy z nich zdobyli żołnierze. Srebrny medal wywalczyła szer. rez. Roksana Zasina, a brązowe medale: szer. Katarzyna Krawczyk i szer. Robert Baran. Na podium stanął również Magomedmurad Gadżijew, który zdobył tytuł wicemistrza Europy. 

Dużo radości sprawili swoim przełożonym zapaśnicy z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, którzy z mistrzostw Europy wrócili do kraju z dwoma medalami. – Cieszymy się z brązu szer. Roberta Barana i szer. Katarzyny Krawczyk. Bardzo emocjonowaliśmy się też występami Roksany Zasiny, która niedawno odbyła szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w pierwszej kolejności jest przewidziana do wcielenia do naszego zespołu – mówi mjr Cezary Młynarczyk, zastępca szefa poznańskiego WZS. – Nie należy też zapominać, że swoją cegiełkę do sukcesu zapaśniczek dołożył trener kadry narodowej ppor. Piotr Krajewski, który służy w WZS Poznań – dodaje major.

Ppor. Krajewski przed kilkoma miesiącami objął stanowisko trenera kadry narodowej kobiet w zapasach i mistrzostwa Europy w Kaspijsku były jego pierwszą dużą imprezą w roli głównego szkoleniowca. Przed rokiem Polki na czempionacie Starego Kontynentu w Serbii wywalczyły jeden medal. Złoto w kategorii do 63 kg zdobyła st. szer. Monika Michalik z poznańskiego WZS. Tym razem obrończyni tytułu mistrzowskiego zajęła piąte miejsce. Nowy trener kadry ma jednak powody do zadowolenia, gdyż nasze reprezentantki spisały się lepiej niż przed rokiem. – Dziewczyny zdobyły dwa medale. A blisko podium była Michalik i dwie jej młodsze koleżanki. Cieszę się, że w kadrze jest świetna atmosfera oraz z tego, że z dobrej strony pokazują się zawodniczki z nowego pokolenia – mówi ppor. Krajewski. – Po igrzyskach w Tokio to głównie na nich będzie się opierała kadra – twierdzi szkoleniowiec.

REKLAMA

Szer. rez. Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego w finale kategorii do 55 kg nieznacznie przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną. W drodze do finału pokonała 10:0 Annę Wojtową z Ukrainy i 2:1 Turczynkę Bedihę Gun. Natomiast szer. Katarzyna Krawczyk, broniąca barw Cementu Gryfa Chełm, w kategorii do 53 kg pojedynek o brąz stoczyła z Węgierką Mercedesz Denes. Polka 19 s przed końcem walki położyła rywalkę na łopatki. We wcześniejszych starciach pokonała natomiast przez przewagę techniczną Linn Lundstroem ze Szwecji i Mołdawiankę Iulię Leordę.

Szer. Robert Baran, który od lutego jest w poznańskim WZS, startował w najcięższej kategorii w stylu wolnym (125 kg). Bój o brąz stoczył z Austriakiem Johannesem Ludescherem. Nasz zapaśnik wygrał 6:1. W pierwszej rundzie Polak prowadził 2:1. W drugiej nasz reprezentant sprowadził rywala do parteru i wypchnął go poza matę. Za tę akcję zapaśnik z WZS Poznań otrzymał od sędziów dwa punkty. Dwa kolejne nasz reprezentant zdobył 20 s przed końcem walki, gdy po nieudanej akcji Austriaka na nogi położył go na macie.

W mistrzostwach w Kaspijsku najlepiej spisali się gospodarze, którzy w rywalizacji w stylu klasycznym, wolnym i kobiet wywalczyli 23 medale: 12 złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Turcja (5 – 0 – 8), a trzecie Azerbejdżan (4 – 5 – 9). Polska z czterema medalami (0 – 2 – 2) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

SZUS

autor zdjęć: Stanislav-Krasilnikov/TASS

dodaj komentarz

komentarze


Polska – przegrani zwycięzcy
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Siedmiotonowy polski w boju
Jak kupować skutecznie i szybko
Bliski Wschód – definicja chaosu
Dziewczyny na medal
Tygrysy nad Poznaniem
Nowy polski samolot
Bojowa operacja u brzegów Estonii
Polacy na straży pokoju na Półwyspie Koreańskim
Weterani na macie
Drugi dzień obrad NATO w Brukseli
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Warszawa miejscem debaty o przyszłości NATO
Europejska Harpia?
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
„Kabul VIII” – gotowi do misji
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Francja inwestuje w obronność
Pedro ze Stalowej Woli
Operacja „Ku wolności”, czyli Abwehra kręci w Polsce film
Udana misja tygrysów
Terror na Majorce
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Huta celuje w miliard
Antoni Macierewicz w Kanadzie o rosyjskiej agresji
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
Większa flota Szkoły Orląt
Atak terrorystyczny w Radomiu
ORP „Piorun” w pogoni za „Bismarckiem”
108 twardzieli na mecie Ultramaratonu Kaszubskiego
Powinność państwa
Kolejna zmiana żołnierzy leci do Afganistanu
Wzajemne wsparcie
NATO i USA – dwa filary bezpieczeństwa Polski
Będzie więcej dróg o znaczeniu obronnym
Gala konkursu o żołnierzach wyklętych
Specjalsi świętują!
Pierwszy maraton biegłam z Polą
Bryza już lata nad Morzem Śródziemnym
Pod Monte Cassino walczyli o Polskę
Argentyńska zagadka
Umowa na Air Show 2018 podpisana
Misja z komplikacjami
16-31 maja 1918 – Amerykanie przystępują do walki
Lotnicze tradycje
Na jakich zasadach powrót do armii?
40 lat misji UNIFIL
Kpr. Marcin Lewandowski trzeci w Szanghaju
Cadet Camp w wojskowej uczelni
„Zoom na proobronność” rozstrzygnięty
Afgańska misja z nowymi siłami
Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników
Powstańcza Noc Muzeów
Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2018 rok
Centralne obchody Dnia Weterana
Wojska specjalne świętują

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO