moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sprawni jak żołnierze – 2018

W dniach 5-8 czerwca w Bornem Sulinowie odbył się finał centralny XLI Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze 2018” zorganizowanych przez Pomorski Wojskowy Oddział PTTK przy Klubie Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Wałczu.

Przedsięwzięcie realizowane było w formie zadania zleconego powierzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przy wsparciu i pomocy: Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Wojskowego Stowarzyszenia „Sport-Turystyka-Obronność”, Szczecineckiego Bractwa Kurkowego, Władz Samorządowych i Administracyjnych Bornego Sulinowa oraz wielu ludzi „Dobrego Serca i Woli”. W zawodach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców zwycięzcy eliminacji wojewódzkich.

Ceremonia rozpoczęcia zawodów odbyła się 5 czerwca br. z udziałem Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina. Po przemarszu uczestników zawodów za orkiestrą na plac przy Borneńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich uczestników i gości przez Kierownika zawodów – mjr. rez. Zbigniewa Manicza. Następnie orkiestra dała pokaz musztry paradnej, a kolejno przy jej dźwiękach w pokazie walki wręcz zaprezentowała się grupa młodzieży z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Tychowa kierowana przez st. chor. Jarosława Marcisza.

6 czerwca br. na strzelnicy Szczecineckiego Bractwa Kurkowego przeprowadzono strzelanie z kbks oraz rzut granatem ćwiczebnym, a następnie na pływalni w Szczecinku pływanie stylem dowolnym na dystansie 50 metrów. W godzinach popołudniowych na „Borneńskim Orliku” zawodnicy zgodnie z regulaminem rywalizowali w teście sprawnościowym.
7 czerwca br. zespoły startowały w Biegu na Orientację – marszobiegu. Na mecie biegu przeprowadzona została ostatnia konkurencja, tj. Podtrzymywanie życia – udzielanie pierwszej pomocy na polu walki. Po zakończonej rywalizacji uczestnicy zawodów podczas specjalnej lekcji – spacerze po Bornem Sulinowie i okolicach przeprowadzoną przez Panią Irenę Skowronek zostali zapoznani z historią miasta, jego dziejami i dniem dzisiejszym.

W kategorii dziewcząt: zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie z woj. zachodniopomorskiego, II miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Żorach reprezentująca województwo mazowieckie. Na trzeciej pozycji uplasowały się zawodniczki z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku reprezentujące województwo kujawsko-pomorskie.

W kategorii chłopców: I miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie. Drugim zespołem okazała się drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie reprezentująca województwo podkarpackie. III miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego z Bolechowa reprezentującej województwo wielkopolskie.

Zdobyte wyniki, ogromne zaangażowanie młodzieży oraz ich wychowawców świadczą o dużym zainteresowaniu zawodami. Ta ponad czterdziestoletnia tradycja zawodów winna być nadal kontynuowana, a może ona być kontynuowana, gdyż są szkoły, gdzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, a zarazem trenerów uczniowie korzystają z tej formy aktywności sportowej. Ważnym jest również to, że w Kuratoriach Oświaty dla tych zawodów jest nadal zielone światło, pracują w nich ludzie oddani tej sprawie im wszystkim należą się słowa uznania. Za sprawne przeprowadzenie zawodów składam przede wszystkim serdeczne podziękowanie wszystkim sędziom poszczególnych konkurencji, żołnierzom z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, muzykom z Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych w Koszalinie, a nade wszystko Państwu Annie i Janowi Chmielowskim, którzy zapewnili uczestnikom właściwe warunki zakwaterowania i wyżywienia.

Tekst: Jadwiga Borowczak

red. PZ

autor zdjęć: Małgorzata Lempek

dodaj komentarz

komentarze


Pomagali z narażeniem życia
 
Będziemy nadal szukać szczątków pomordowanych Polaków
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Wszystkie zbrodnie Jasienicy
Obradowała Rada Gabinetowa
Żandarmi pomogli poszkodowanym w wypadku
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Jak gra dowódca, grają wszyscy
We Are All Darfur
Kobieta technikiem pokładowym Casy
Iran uderza w USA
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Arsenał Iranu
Deklaracja partnerstwa – Raytheon angażuje się w zapewnienie Polsce przewagi w powietrzu
Następcy Wstęg poszukiwani
Benemerenti 2020
Strykery znów na Mazurach
Sojusznicze siły ponownie pod polskim dowództwem
Misje na dłużej
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Polskie okręty w operacji „Pustynna Burza”
Defense Without Politics
Upamiętnijmy generała Andersa i zdobywców Monte Cassino
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Podhalańczycy rozpoczynają natowski dyżur
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Spadochroniarze otrzymali pojazdy do zrzutu
Misja wojownika
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
They Train Together, They Fight Together
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Ranking dowódców kampanii wrześniowej
Terytorialsi za oceanem
Polsko-łotewska „Zima”
Ostatni samochód Marszałka
USA nie zacznie wojny z Iranem
Prezydent Duda w Hucie Stalowa Wola
Rekordowy budżet MON
Klasy wojskowe po nowemu
Powstanie Wojskowa Akademia Medyczna
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Nowy wiceminister w MON
Buzdygan Internautów – czas na głosowanie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Wesprzyj weteranów walk o niepodległość
Za wolność naszą i waszą
Kajak idealny dla komandosa
Tak narodziło się kłamstwo katyńskie
PKW Orlik na straży bałtyckiego nieba
„Defender Europe 20”: wkrótce przerzut amerykańskich wojsk
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Mobilne moździerze dla armii
Beagle dla żołnierzy?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO