moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kombatanci pojadą nad morze

„Walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich” – to hasło akcji, której celem jest zorganizowanie wypoczynku dla kombatantów. Będą wycieczki, koncerty, a także zabiegi rehabilitacyjne. Chętnych na „Wakacje dla bohatera” nie brakuje, ale aby nad morze mogło wyjechać kilkadziesiąt osób, potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóc może każdy, m.in. biorąc udział w aukcjach charytatywnych.


Stowarzyszenie „Paczka dla bohatera” kolejny raz organizuje akcję „Wakacje dla bohatera”. Zdjęcie pochodzi z poprzedniej edycji wydarzenia.

To kolejna akcja zorganizowana przez stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”, które wspiera kombatantów. Do tej pory dzięki wolontariuszom kilka tysięcy weteranów walk o niepodległość otrzymało świąteczne upominki, a prawie 100 osób wypoczywało nad morzem podczas turnusów rehabilitacyjnych. Kolejny taki wyjazd zaplanowano na 23 września. Tym razem weterani będą wypoczywać w Międzyzdrojach, w ośrodku „Rewita” należącym do Agencji Mienia Wojskowego.

Turnus ma potrwać dziewięć dni. W tym czasie kombatanci będą odwiedzać muzea, słuchać koncertów, a także bawić się na zorganizowanym specjalnie dla nich bankiecie. Każdy będzie mógł też skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz konsultacji lekarskich. – Dotychczas zorganizowaliśmy dwa tego typu wyjazdy. Ich uczestnicy byli bardzo zadowoleni, cieszyli się, że mogą podreperować zdrowie i spotkać się z kolegami, z którymi razem walczyli o ojczyznę – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia.

Na wakacjach zorganizowanych przez „Paczkę dla bohatera” wypoczywali między innymi powstańcy warszawscy, żołnierze Armii Krajowej, harcerze Szarych Szeregów. Wśród wczasowiczów był Jerzy Mindziukiewicz „Jur”, który podczas powstania warszawskiego walczył w Batalionie „Miotła”. – Mam problemy z biodrem, więc zgodnie z sugestią lekarza korzystałem z zabiegów borowinowych oraz ozonoterapii. Wypocząłem i czuję się o wiele lepiej – mówił po tygodniowym wypoczynku w Mielnie.

Tym razem organizator planuje zabrać nad morze 70 kombatantów, ale na liście zainteresowanych wakacjami jest już… 400 osób. Do wyjazdu szykują się zarówno powstańcy warszawscy i wileńscy, żołnierze AK, NSZ, WiN-u, a także ci, którzy służyli pod wodzą generałów Maczka i Andersa, walczyli o Wał Pomorski, żołnierze wyklęci, a także weterani operacji poza granicami kraju. O tym, kto będzie mógł wypocząć nad morzem, zadecydują związki zrzeszające weteranów oraz… możliwości finansowe stowarzyszenia. Koszt tegorocznych „Wakacji dla bohatera” organizator szacuje na 110 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 65 tys. Było to możliwe dzięki sponsorom: Polskim Kolejom Państwowym, Grupie Energa, a także darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę prowadzoną przez stowarzyszenie. Duża część kwoty pochodzi również z internetowych aukcji charytatywnych. Wśród przedmiotów, jakie można tu wylicytować są książki, plakaty, a także gadżety związane z wojskiem i militariami, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych aukcji, można na nich znaleźć prawdziwe perełki – mówi Sawicki. Zachęca także do przekazywania kolejnych przedmiotów na licytacje. – Podziękujmy kombatantom za to, co zrobili dla ojczyzny. Oni walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – apeluje organizator akcji.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Marcin Górka

dodaj komentarz

komentarze


Rajd porucznika „Podkowy”
 
Obniżamy ceny prenumerat o połowę
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Żandarmi z Oddziału Specjalnego wspierają lekarzy
Aplikacja WIM w walce z koranowirusem
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Certyfikacja na „Tarczowni”
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Zgrupowanie „Wschód” na granicy
Szkoły zainteresowane szkoleniem wojskowym
Nowa misja polskich żołnierzy
Defense Without Politics
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Szkolenie przyszłych kaprali po nowemu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Żadnej kapitulacji
Ochotnik do Polski
Iran uderza w USA
Wojskowi i cywilni medycy we Włoszech
Gen. Mika jest już zdrowy!
Poprad w kolejnej jednostce
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Starcie hubalczyków pod Huciskiem
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Obradowała Rada Gabinetowa
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Gwiezdne wojny” Reagana
Edukacja na platformie
Sukcesy sportowców w mundurach
Następca RPG-7
Sześć dekad pod wirnikiem
Lekarze dostaną wsparcie od wojskowych medyków
PKW Orlik na półmetku
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
SP-GIL, czyli polski pionier na niebie
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Polka będzie pracować nad reformą NATO
Nowy wiceminister w MON
Bomby w Odrze
Początek katyńskiej zbrodni
Kolejne zadania dla 11 Dywizji
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Rakiety w celu
Flaga Macedonii Północnej przed kwaterą NATO
USA nie zacznie wojny z Iranem
Trzy cele na ścieżce
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Dziennik „Staszka”, żołnierza „Ponurego”
Wojskowi chemicy kontra COVID-19
Gracze rywalizują o puchar dowódcy 56 BL
Dwa oblicza agenta wywiadu
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO