moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kurs szkoleniowo-metodyczny u artylerzystów

Komendant Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w dniach 22-23 stycznia przeprowadził kurs szkoleniowo-metodyczny z kadrą kierowniczą i dydaktyczną Centrum, którego tematem było: „Planowanie, organizowanie i doskonalenie szkolenia w 2019 roku”.

Zasadniczym celem szkoleniowym kursu było ujednolicenie procedur planowania i organizowania szkolenia na wszystkich szczeblach dowodzenia, a także jego ukierunkowanie zgodnie z priorytetami wynikającymi z zadań realizowanych przez CSAiU. Celem kursu było również zaprezentowanie nowo wprowadzonego sprzętu wojskowego oraz możliwości wykorzystania go w celu podniesienia jakości szkolenia.

Pierwszego dnia kursu, kadra Centrum uczestniczyła w zajęciach teoretycznych, podczas których omówiono realizację zadań szkoleniowych i szkoleniowo-metodycznych Centrum w roku bieżącym oraz przedstawiono główne zadania wynikające z rozkazów i wytycznych przełożonych do realizacji w roku 2019. Szef Sekcji Metodyki Nauczania, mjr Tomasz Ostrowski, zapoznał zebranych m.in. z założeniami i zasadami współpracy Sekcji Metodyki Nauczania i komórek wewnętrznych realizujących zadania szkoleniowe oraz działalność szkoleniowo-metodyczną. Ponadto przeprowadzone zastały wykłady informacyjne nt. podstawowych form przygotowania do realizacji zajęć szkoleniowych oraz organizowania działań.

Na zakończenie pierwszego dnia szkolenia omówiono warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, przestrzegania przepisów ppoż. i ochrony środowiska podczas prowadzenia szkolenia ze sprzętem wojskowym oraz strzelań amunicją bojową realizowanych w 2019 roku.

Drugiego dnia kursu kadra Centrum miała możliwość zapoznania się ze specyfiką realizacji szkolenia strzelców wyborowych na przykładzie ćwiczenia w zapamiętywaniu oraz specyfiką szkolenia obserwatorów ognia połączonego na przykładzie ćwiczenia wybranych elementów działania obserwatora przy wykorzystaniu systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”.

Po przegrupowaniu się na Ośrodek Szkolenia uczestnicy kursu zostali zapoznani przez żołnierzy dywizjonu zabezpieczenia z nowo wprowadzonym do Centrum sprzętem wojskowym – Radiolokacyjnym Zestawem Rozpoznania Artyleryjskiego (RZRA) Liwiec. Następnie wzięli udział w metodycznych zajęciach pokazowych realizowanych przez kompanię wsparcia dywizjonu zabezpieczenia nt. „Działanie plutonu w obronie”.

W czasie realizacji wszystkich powyższych zajęć zastosowano różne formy i metody działalności szkoleniowo-metodycznej oraz formy szkolenia wojsk takie jak: metodyczne zajęcia grupowe, metodyczne zajęcia pokazowe, wykład informacyjny, dyskusja czy instruktaż. Tematyka obejmująca zajęcia kursu szkoleniowo-metodycznego służyć będzie z pewnością doskonaleniu warsztatu metodycznego kadry Centrum, a także ujednoliceniu i ukierunkowaniu realizacji szkolenia w CSAiU w 2019 roku, a wnioski wyciągnięte w czasie kursu, zgodnie z decyzją Komendanta, zostaną przeanalizowane i uwzględnione w procesie szkolenia.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Agnieszka Śmiechowska, mjr Mariusz Wysocki

dodaj komentarz

komentarze


Dead to the World
 
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Jedna misja, jeden zespół
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Iranian Chess Game
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Selekcja w pigułce
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Groźny jak Tallboy
Sprawdzają Brutusa
Polscy nurkowie na Islandii
Thin Blue Line
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowy wiceminister w MON
Moje serce należy też do Indii
Agresja sowieckiego kolosa
W Indiach mieli swój drugi dom
Klasy wojskowe po nowemu
Rozpoczynamy nową erę
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Irańskie szachy
Zadanie: przywrócić ład na Bałtyku
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Modernizacja starów 266
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„Górale” zdobywają miasto
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Polska nie pozostanie osamotniona
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Chorwacki test polskich kadetów
Polscy weterani i książę Harry
Cienka niebieska linia
Modernizacja Sokołów
Głos (z) płonącej Warszawy
Stalin czekał i kalkulował
Pamięć o tragedii
A Torn Subcontinent
Umowa na Feniksy
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Brawurowa ucieczka „Orła”
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Wojsko wraca do Łomży
Walka i dyplomacja
Skok na lotnisko

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO