moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„W Twoich rękach” – daj się zainspirować z AMW

Sięgnij z nami po militarny wymiar przygody, znajdź najlepszą lokalizację dla swojego biznesu, daj drugie życie wojskowym sprzętom… AMW po raz kolejny, w ciekawy sposób zachęca do zakupów powojskowego mienia. Uruchomiona kilka dni temu internetowa podstrona to przewodnik dla wszystkich zainteresowanych kupnem asortymentu wycofanego z armii.

Agencja Mienia Wojskowego jest instytucją nadzorowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zajmuje się sprzedażą nieruchomości i mienia wycofanego z armii. W ofercie są działki, budynki, forty, ale też samochody, maszyny, narzędzia, elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy oraz sprzęt wojskowy. Sprzedaż odbywa się w drodze przetargów oraz poprzez dziesięć stacjonarnych punktów sprzedaży i jeden sklep internetowy. Ten ostatni został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. W ciągu ośmiu miesięcy klienci złożyli niemal 10 tys. zamówień, a przychód wyniósł ponad 1 mln zł.

 – E-sklep okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego postanowiliśmy pójść za ciosem i wymyśliliśmy kolejny, nowy i oryginalny, sposób na przyciągnięcie klientów. Tym bardziej, że nieruchomości nam ubywa – część z nich  może trafić  do programu „Mieszkanie +”, inne – w związku z rozwojem sił zbrojnych – wrócą do wojska. Musimy zatem w większym stopniu skupić się właśnie na sprzedaży powojskowego sprzętu i wyposażenia – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.

Kupno krok po kroku

I właśnie w celu zdobycia nowych klientów powstała internetowa podstrona „W Twoich rękach”. Została uruchomiona kilka dni temu. – Chcieliśmy przełamać nieco nasz oficjalny, urzędowy wizerunek wojskowej instytucji i pokazać, że jesteśmy otwarci na ludzi, a w naszej ofercie każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego i użytecznego – dodaje rzecznik AMW.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Podstrona w odróżnieniu od oficjalnej strony internetowej AMW nie zawiera urzędowych komunikatów czy suchych informacji związanych z przetargami. Jest „lekka”, nowoczesna, adresowana do szerokiego grona odbiorców. W założeniu ma być vademecum dla wszystkich tych, którzy chcieliby wybrać dla siebie coś z bogatej oferty AMW, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Zaglądając na stronę, można więc krok po kroku dowiedzieć się, jak wydzierżawić lub kupić nieruchomość, jak wziąć udział w przetargu oraz w jaki sposób stać się właścicielem autentycznego i często unikatowego towaru pochodzącego z wojskowych magazynów.  To m.in. umundurowanie różnego typu, menażki, torby, berety i hełmy.

Na stronie zostały zamieszczone też videoblogi, na których pracownicy AMW opowiadają o kanałach sprzedaży i procedurach związanych z tradycyjnymi formami sprzedaży, tj. przetargami czy licytacjami nieruchomości oraz mienia ruchomego.

Zainspiruj się z AMW

Poza charakterem czysto informacyjnym, nowa podstrona ma być też inspiracją dla klientów Agencji. Na stronie pokazane są trzy filmowe historie przedstawiające „drugie życie” powojskowego mienia. W pierwszym projektantka Lena, z kupionego w Agencji wojskowego umundurowania, szyje kolekcję ubrań i toreb. Drugi film to opowieść o zakochanym Adamie, który dla swojej dziewczyny Majki odnawia terenowy samochód. Filip, będący bohaterem trzeciego filmu, kupuje nieruchomość nad rzeką i otwiera bar na plaży.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

– Nasz towar nie jest przeznaczony jedynie dla pasjonatów militariów, którzy  uwielbiają biegać po lesie z latarką i zasobnikiem. Nasi klienci mają bowiem wiele kreatywnych pomysłów na wykorzystanie naszego asortymentu – mówi Małgorzata Weber. Kupione w AMW przedmioty stają się więc oryginalnymi strojami do sesji zdjęciowej, ozdobami do ogrodu, odrestaurowaną skrzynią na drobiazgi czy stylową lampą naftową do domu.

Rzecznik AMW dodaje, że większość  oferowanych przez Agencję rzeczy nigdy nie była używana, choć część z nich dość długo leżała w wojskowych magazynach. – Naszym atutem jest jednak unikatowość i oryginalność towaru.  Jesteśmy jedyną instytucją, gdzie można kupić powojskowy sprzęt i wyposażenie. Dlatego wysyłając towar do klientów dołączamy stylizowany certyfikat autentyczności albo naklejkę „wydano z magazynu” i pakujemy w paczki, oklejone specjalną, firmową taśmą – mówi Małgorzata Weber.

AMW sprzedaje dwa rodzaje mienia zbędnego armii. Pierwszy to mienie koncesjonowane, czyli m.in.: samoloty, sprzęt artyleryjski i broń palna, amunicja, czołgi i pojazdy opancerzone (wymagana jest koncesja wydana przez MSWiA). Drugi zaś to mienie niekoncesjonowane, które może nabyć każdy. Sprzęt o wyższej wartości, jak samochody czy maszyny sprzedawany jest na przetargach, które organizują oddziały regionalne AMW. W takich przetargach, po wpłaceniu wadium, każdy może wziąć udział.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Zyski ze sprzedaży nieruchomości AMW przeznacza na nowe inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy, a środki uzyskane ze sprzedaży powojskowego mienia ruchomego trafiają na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Od początku funkcjonowania Agencji przekazano na ten cel już blisko 2 mld zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: wtwoichrekach.amw.com.pl

dodaj komentarz

komentarze


Wirtualna batalia w obronie sojusznika
 
Defense Without Politics
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Ostre strzelanie artylerzystów
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem
Wybory do gremiów przedstawicielskich
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Razem się szkolą, razem walczą
Leopardy na Podkarpaciu
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Sojusznicy przy wigilijnym stole
Paczki dla kresowiaków
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Gorące obrady NATO w Londynie
Trzy filary wojny minowej
Klucz do dobrych relacji
Szwedzki baypass przed „Orką”
Polska pod kontrolą armii
The Army Enters the Frame
Trudna droga
Włosko-polski sojusz kosmiczny
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
AMW poleca się na święta
Unwanted Treaty
Wojsko na święta
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Klasy wojskowe po nowemu
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
Pierwszy poległy pilot Września ’39
„Paszporty Ładosia” ratowały życie
Terytorialsi za oceanem
Los Polski naszym losem
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Artyleryjska interoperacyjność
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Błyskawiczna reakcja
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Amunicja i miny dla armii
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Przyznano nagrody im. Rejewskiego
Francuzi i Brytyjczycy szkolili się w Bydgoszczy
Minister Błaszczak u polskich żołnierzy w Libanie
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Gotowi na misję
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Jak Polacy wyzwalali Bredę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO