moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Święto 91 Batalionu Logistycznego

Żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej oraz zaproszeni goście uroczyście obchodzili 11. rocznicę powstania 91 Batalionu Logistycznego 10 Brygady Logistycznej.

Pozwolicie Państwo, że zanim rozpocznę oficjalne przywitanie wyrażę moje ogromne zadowolenie, że tak licznie przybyli Państwo na zorganizowane przez nas obchody święta batalionu. Nie ukrywam, że najbardziej cieszy mnie ilość dzieci z przedszkoli i szkół – mam nadzieję, że co najmniej połowa z Was będzie w przyszłości żołnierzami – tymi słowami dowódca batalionu podpułkownik Arkadiusz Serówka rozpoczął uroczystości w koszarach 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach.

W trakcie swojego przemówienia podziękował za liczne przybycie przedstawicielom lokalnych władz, zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, byłym żołnierzom batalionu oraz dowódcom jednostek wojskowych, szefom i komendantom placówek służb mundurowych Garnizonu Opole. Podpułkownik Serówka podziękował również żołnierzom i pracownikom wojska za zaangażowanie w realizację zadań, wręczył pamiątkowe ryngrafy, listy gratulacyjne oraz przypomniał najważniejsze dokonania minionego roku.

REKLAMA

W uroczystościach wziął udział zastępca dowódcy 10 Brygady Logistycznej pułkownik Wojciech Grzybowski, który podczas krótkiego wystąpienia powiedział: - Miniony rok dla 91 Batalionu Logistycznego można mierzyć nie upływającym czasem, ale przede wszystkim tysiącami pokonanych kilometrów i tysiącami ton przetransportowanego mienia, szczególnie do Polskich Kontyngentów Wojskowych w Rumunii i na Sycylii. Poprzez tak duże zaangażowanie w realizację zadań transportowych, staliście się jednym z kluczowych pododdziałów 10 Brygady Logistycznej.

W ramach oficjalnej części uroczystości goście mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Tułowicach. Występ młodzieży zrobił duże wrażenie na uczestnikach uroczystości i został nagrodzony gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, po której uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w Dniu Otwartych Koszar.

Program Dnia Otwartych Koszar był urozmaicony. Przygotowano pokaz pojazdów i uzbrojenia wojskowego, a dzięki wsparciu Stowarzyszenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, zwiedzający mogli obejrzeć historyczne egzemplarze pojazdów wojskowych. Przy współpracy z instruktorami z Pionu Szkolenia 10 Brygady Logistycznej przygotowano strzelnicę paintballową i ASG. Listę atrakcji uzupełnili strażacy z Komprachcic, którzy pokazali swoje wozy bojowe oraz sposoby użycia sprzętu gaśniczego. Na pytania dotyczące służby wojskowej odpowiadali specjaliści z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, którzy wystawili namiot promocyjny. Dzień Otwartych Koszar nie mógł odbyć się bez wojskowej grochówki, przygotowanej przez kucharzy z 91. Batalionu Logistycznego.

91 Batalion Logistyczny dziedziczy tradycje pododdziałów i oddziałów służb kwatermistrzowskich Sił Zbrojnych II Rzeczypospolitej Polskiej, wykonujących zadania z wykorzystaniem sprzętu samochodowego. W rodowodzie nawiązuje do kolumn i dywizjonów samochodów, powołanych rozkazem Głównego Kwatermistrza Wojska Polskiego z dnia 28 marca 1919 roku.

Tekst: szer. Damian Jakieła

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Płuciennik, szer. Damian Jakieła

dodaj komentarz

komentarze


USA nie zacznie wojny z Iranem
 
Noc deportacji
We Are All Darfur
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Obradowała Rada Gabinetowa
Iran uderza w USA
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Krwawe walki o Monte Cassino
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Własne interesy Europy
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
O Patriotach na WAT
Arsenał Iranu
Żyj zdrowiej
Klasy wojskowe po nowemu
Umowa na Harpie podpisana!
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
F-35 – polska Harpia
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Szturmani na Lipie
„Strategia Bezpieczeństwa Morskiego” konieczna do rozwoju marynarki wojennej
Defense Without Politics
Centrum dla Viperów w Łodzi?
They Train Together, They Fight Together
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
Podziemna potęga
Nauka zimowego pływania
Chciałem walczyć z Niemcami
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Czerwoni w odwrocie
Double Eagle po nowemu
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Sowieci w lodowej pułapce
Nowy wiceminister w MON
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO