moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m

Sztafeta kobiet 4x400 m w składzie: szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, st. szer. Anna Kiełbasińska i szer. Justyna Święty-Ersetic wygrały finałowy bieg podczas czwartej edycji IAAF World Relays. Zawody, uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w biegach sztafetowych, odbyły się w japońskiej Jokohamie.

Polska sztafeta objęła prowadzenie tuż przed przekazaniem ostatniej zmiany przez st. szer. Annę Kiełbasińską. Reprezentantka poznańskiego WZS fantastycznie pobiegła na ostatniej prostej. Tuż przed strefą zmian wyprzedziła o około dwa metry Jamajkę i Amerykankę. Perfekcyjnie oddała pałeczkę szer. Justynie Święty-Ersetic. Przed ostatnim wirażem Polkę wyprzedziła Jamajka, ale po wybiegnięciu na ostatnią prostą nasza zawodniczka odzyskała pierwszą lokatę i nie dała jej już sobie wyrwać do ostatniego metra rywalizacji. Biało-czerwone triumfowały z czasem 3 min 27,49 s i zdobyły pierwszy złoty medal w historii startów reprezentacji Polski w IAAF World Relays. Drugie miejsce zajęły Amerykanki, a trzecie Włoszki.

– Szkoda, że to były nieoficjalne mistrzostwa świata, ale cieszymy się ze zwycięstwa naszej sztafety. Po cichu liczyliśmy, że nasze lekkoatletki wygrają w Jokohamie. Pobiegły fantastycznie i mam nadzieję, że w oficjalnym czempionacie potwierdzą swój prymat na świecie – mówi mjr Krzysztof Rybczyński, szef Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, który reprezentuje szer. Justyna Święty-Ersetic.

REKLAMA

To nie pierwszy tegoroczny sukces naszej kobiecej sztafety 4x400 m. W marcu podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow st. szer. Anna Kiełbasińska, szer. Justyna Święty-Ersetic, szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Iga Baumgart-Witan z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz wywalczyły złoty medal. W Jokohamie kontuzjowaną Baumgart-Witan zastąpiła Patrycja Wyciszkiewicz.

IAAF World Relays to zawody lekkoatletyczne, na których rywalizują sztafety. W Jokohamie odbyła się czwarta ich edycja. Mężczyźni i kobiety rywalizowali w biegach 4x100, 4x200 i 4x400 m. Ponadto wyłoniono najlepsze sztafety mieszane 4x400 m i 2x2x400 oraz sztafetę płotkarską. Dwie ostatnie konkurencje rozegrano po raz pierwszy. Natomiast w tegorocznej edycji zrezygnowano ze sztafet 4x800 m. Reprezentanci Polski startowali we wszystkich konkurencjach olimpijskich (4x100 m i 4x400 m oraz debiutującej w przyszłym roku w Tokio sztafecie mieszanej 4x400 m) oraz w sztafecie 2x2x400 m, w której mężczyzna i kobieta dwukrotnie pokonywali czterystumetrowe odcinki.

Poza zwycięstwem w sztafecie 4x400 m kobiet najwyższą lokatę zajęła sztafeta 2x2x400 m. Po dyskwalifikacji Kenii na czwartą lokatę awansował polski duet w składzie: Anna Dobek i szer. rez. Patryk Dobek. Natomiast sztafeta mieszana 4x400 m, w której pobiegli: szer. Przemysław Waściński, szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik, szer. rez. Justyna Saganiak i szer. rez. Patryk Dobek, wywalczyła piąte miejsce. Z kolei w finale B sztafet 4x400 m mężczyzn siódme miejsce zajęli: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, szer. rez. Tymoteusz Zimny oraz Karol Zalewski. Niestety, obie polskie sztafety 4x100 m nie ukończyły rywalizacji w półfinałach. Na ostatnich zmianach miały bowiem problemy z regulaminowym przekazaniem pałeczek.

 

SZUS

autor zdjęć: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

dodaj komentarz

komentarze


Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
 
Podchorążowie za sterami Bielików
Poszukiwania Magneto
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Na misjach święta inne niż zwykle
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Co z tegorocznym MSPO?
Agent w generalskich szlifach
Wojsko przeciw wirusowi
Patrioty z polskimi przyczepami
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Terytorialsi nie stracą dodatku
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Ćwiczenia z torpedą
Partyzanci rozgromili ubeków
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Nowy wiceminister w MON
Online z mistrzami sportu
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Widzieć i nie być widzianym
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
NATO walczy z koronawirusem
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Army of Medics
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Gotowi na „Defendera”
Specjalsi świętują
F-16 kończą misję w Estonii
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Białe noce podhalańczyków
Sukcesy sportowców w mundurach
Na zakupy do sklepu AMW
Przeciwlotnicza Sona
Polskie porty bardziej otwarte
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Pilot F-16 oślepiony laserem
Pracowity tydzień flotylli
Akcja krwiodawstwa proobronnych
MBDA w walce o „Narew”
Rubiny w walce z epidemią
Prawdziwi wojownicy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Obradowała Rada Gabinetowa
Amerykanie odmładzają F-16
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
„Spartan” znów na Mazurach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO