moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pomorscy Terytorialsi oddają krew

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio oddają krew w ramach akcji WOT "Krwioobieg Terytorialsa" i zachęcają do tego innych.

"Krwioobieg Terytorialsa" to druga edycja akcji organizowanej przez Wojska Obrony Terytorialnej, która obejmuje wszystkie funkcjonujące już brygady OT. Po raz pierwszy inicjatywa ta dotyczyć będzie także 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wraz z jej integralną częścią, jaką jest 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku. Wszyscy zainteresowani oddaniem krwi mogą stawić się 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa przy ulicy Marynarki Polskiej 15 na gdańskim Nowym Porcie. Każdy, kto tego dnia zdecyduję się wesprzeć akcję Wojsk Obrony Terytorialnej, będzie miał możliwość przejść bezpłatne, podstawowe badania medyczne, m.in. badanie parametrów budowy ciała - analizator BMI, badania ciśnienia krwi, a także skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy pozyskać niezbędne informację na temat zdrowego odżywania. Wyjątkową okazją będzie również możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Na miejscu będzie można zapoznać się z sprzętem Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoje punkty informacyjne wystawią Morski Oddział Straży Granicznej, Policja, JW 1300, WKU Gdańsk oraz JW Formoza.

Zgodnie z popularnym powiedzeniem "sport to zdrowie", w programie imprezy znajdzie się także atrakcja dla fanów szczypiorniaka. Gościem pomorskiego "Krwioobiegu Terytorialsa" będzie bowiem Artur Siódmiak, wicemistrz oraz brązowy medalista mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

REKLAMA

Idea funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej zakorzeniona jest w tradycjach niepodległościowych oraz dokonaniach Armii Krajowej. W tym kontekście w podróż do czasów okupacji przybyłych gości zabierze weteran AK Jerzy Grzywacz, który będąc uczestnikiem walk o wolną Polskę udzieli niezapomnianej lekcji historii.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami przybędą tego dnia do WSG. Specjalnie dla nich przygotowano "Punkt Malucha", czyli miejsce gier i zabaw.

Na terenie gdańskiej uczelni działać będzie punkt 7 PBOT, w którym każdy zainteresowany będzie miał możliwość wstąpienia w szeregi pomorskiej brygady.
Wśród zaproszonych gości, którzy swoją obecnością zaszczycą to wyjątkowe przedsięwzięcie, znajdą się m.in. przedstawiciele służb mundurowych działających na obszarze Trójmiasta, szkoły mundurowe oraz współdziałające z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, studenci trójmiejskich uczelni wyższych oraz przedstawiciele władz Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Gdańsk.

Warto zaznaczyć, że w ramach akcji "Krwioobieg Terytorialsa" krew można oddawać już od 1 czerwca w RCKiK w Gdańsku oraz RCKiK w Słupsku. Zainteresowani podając numer zbiórki 112 oddadzą krew na rzecz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie do 20 czerwca.

"Krwioobieg Terytorialsa": jest ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, ponieważ wynika wprost z misji formacji, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Głównym zadaniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Zatem czerwiec również w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będzie stał pod znakiem kropli krwi – tak małej, a często ratującej ludzkie życie. Żołnierze WOT biorący udział w akcji "Krwioobieg Terytorialsa" udowadniają, że są "zawsze gotowi i zawsze blisko”, by oddać cząstkę siebie dla ratowania życia mieszkańców swojej małej Ojczyzny.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza wszystkich chętnych 10 czerwca w godz. 9.00 - 14.00 na teren Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Źródło: 7 PBOT

red. PZ

autor zdjęć: 7 PBOT

dodaj komentarz

komentarze


Thin Blue Line
 
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Wrzesień ’39 na południu Polski
Modernizacja Sokołów
Defendery 2019 – część 4
Pamięć o tragedii
Samochód do desantowania
Rozpoczynamy nową erę
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Walka i dyplomacja
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Rok Żelaznej Dywizji
Iranian Chess Game
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Zapal światło dla ofiar Katynia
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Agresja sowieckiego kolosa
W Indiach mieli swój drugi dom
Polska nie pozostanie osamotniona
GROM Challenge
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Śląskie sceny z życia
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Z maratonu programowania do wojska
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Jedna misja, jeden zespół
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polskie firmy na targach w Londynie
Wojsko wraca do Łomży
A Torn Subcontinent
Klasy wojskowe po nowemu
Kosmiczny gość
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Irańskie szachy
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Chorwacki test polskich kadetów
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Nowy wiceminister w MON
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Głos (z) płonącej Warszawy
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Oko na Europę
Terytorialsi na wysokościach
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Umarły dla świata
Cienka niebieska linia
Defendery 2019 – część 3
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Stalin czekał i kalkulował
Sprawdzają Brutusa
Historia Liberatora wyjaśniona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO