moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pomorscy Terytorialsi oddają krew

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio oddają krew w ramach akcji WOT "Krwioobieg Terytorialsa" i zachęcają do tego innych.

"Krwioobieg Terytorialsa" to druga edycja akcji organizowanej przez Wojska Obrony Terytorialnej, która obejmuje wszystkie funkcjonujące już brygady OT. Po raz pierwszy inicjatywa ta dotyczyć będzie także 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wraz z jej integralną częścią, jaką jest 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku. Wszyscy zainteresowani oddaniem krwi mogą stawić się 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa przy ulicy Marynarki Polskiej 15 na gdańskim Nowym Porcie. Każdy, kto tego dnia zdecyduję się wesprzeć akcję Wojsk Obrony Terytorialnej, będzie miał możliwość przejść bezpłatne, podstawowe badania medyczne, m.in. badanie parametrów budowy ciała - analizator BMI, badania ciśnienia krwi, a także skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy pozyskać niezbędne informację na temat zdrowego odżywania. Wyjątkową okazją będzie również możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Na miejscu będzie można zapoznać się z sprzętem Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoje punkty informacyjne wystawią Morski Oddział Straży Granicznej, Policja, JW 1300, WKU Gdańsk oraz JW Formoza.

Zgodnie z popularnym powiedzeniem "sport to zdrowie", w programie imprezy znajdzie się także atrakcja dla fanów szczypiorniaka. Gościem pomorskiego "Krwioobiegu Terytorialsa" będzie bowiem Artur Siódmiak, wicemistrz oraz brązowy medalista mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

REKLAMA

Idea funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej zakorzeniona jest w tradycjach niepodległościowych oraz dokonaniach Armii Krajowej. W tym kontekście w podróż do czasów okupacji przybyłych gości zabierze weteran AK Jerzy Grzywacz, który będąc uczestnikiem walk o wolną Polskę udzieli niezapomnianej lekcji historii.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami przybędą tego dnia do WSG. Specjalnie dla nich przygotowano "Punkt Malucha", czyli miejsce gier i zabaw.

Na terenie gdańskiej uczelni działać będzie punkt 7 PBOT, w którym każdy zainteresowany będzie miał możliwość wstąpienia w szeregi pomorskiej brygady.
Wśród zaproszonych gości, którzy swoją obecnością zaszczycą to wyjątkowe przedsięwzięcie, znajdą się m.in. przedstawiciele służb mundurowych działających na obszarze Trójmiasta, szkoły mundurowe oraz współdziałające z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, studenci trójmiejskich uczelni wyższych oraz przedstawiciele władz Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Gdańsk.

Warto zaznaczyć, że w ramach akcji "Krwioobieg Terytorialsa" krew można oddawać już od 1 czerwca w RCKiK w Gdańsku oraz RCKiK w Słupsku. Zainteresowani podając numer zbiórki 112 oddadzą krew na rzecz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Akcja prowadzona będzie stacjonarnie do 20 czerwca.

"Krwioobieg Terytorialsa": jest ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, ponieważ wynika wprost z misji formacji, jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Głównym zadaniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Zatem czerwiec również w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będzie stał pod znakiem kropli krwi – tak małej, a często ratującej ludzkie życie. Żołnierze WOT biorący udział w akcji "Krwioobieg Terytorialsa" udowadniają, że są "zawsze gotowi i zawsze blisko”, by oddać cząstkę siebie dla ratowania życia mieszkańców swojej małej Ojczyzny.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza wszystkich chętnych 10 czerwca w godz. 9.00 - 14.00 na teren Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Źródło: 7 PBOT

red. PZ

autor zdjęć: 7 PBOT

dodaj komentarz

komentarze


Polski wkład w operację „Overlord”
 
F-16 wracają do Polski
Kierunek: Afganistan
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Z Wehrmachtu do Armii Andersa
Rekordowy test natowskich systemów wsparcia dowodzenia
Flota przyszłości
Ty także możesz zdobyć Buzdygana
Ekonowinki na poligonie
Mapa z głębin morza
Medycy z GROM-u skoczą z pomocą
The Chariots of Jihad
Likwidacja komendanta Junka
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
„Puma” naciera
Minister Błaszczak z wizytą w bazie F-35
Mistrzu ju-jitsu z Błękitnej Brygady
Dowództwo Operacyjne świętuje 15-lecie
Tu się zadań nie wybiera
Sukcesy laureatów naszego plebiscytu sportowego
Kontroler na bojowo
Awanse generalskie na koniec „Dragona”
Memoriał Ireny Szewińskiej: żołnierze nie zawiedli
Kolejna szabla AFN zdobyta
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Pierwszy krok do „Mewy”
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Logistyka dla Leopardów
Marynarze pomogli prokuraturze
PGZ przyznaje: element fotela był źle zaprojektowany
Rusza cyberkomponent WOT-u
Jastrzębie wspierają wojska lądowe
Działalność firm na rzecz obronności
Fleet of the Future
NATO pokazało siłę na Bałtyku
Rydwany dżihadu
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Trudny sojusz partyzantów
Zmiany w przepisach mundurowych
„Polska” szpica NATO zaliczyła test
Jak zginął „Ponury”
Szer. Iga Baumgart-Witan: Patrzę na mundur i czuję dumę
Curious about Poland
Obrady Rady Unii Europejskiej
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Polsko-amerykańska cyberwspółpraca
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Memory Gives Us Wings
SEAD pierwszy raz z Polakami
A Half-Open Gate to Hell
Finansowe wsparcie MON dla weteranów
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
„Dragon” na Bałtyku
Miroslawiec Up
Medale dla uczestników walk w Karbali
Chemicy w akcji
„Air Force One” na Cytadeli
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO