moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Honorowi krwiodawcy z WAT-u

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” ruszyła pełną parą! Pierwsza zbiórka, podczas której można było oddać krew dla potrzebujących, a także upamiętnić tych, którzy 101 lat temu walczyli o niepodległość Polski, odbyła się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej. Jako pierwsi w kolejce do wojskowego krwiobusa ustawili się podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej.

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Wojskowego Instytutu Wydawniczego i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion. Dziś w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyła się inauguracja tegorocznej edycji. – Dziękuje za waszą gotowość do służby na rzecz drugiej osoby. To świadczy o waszym patriotyzmie – mówił ochotnikom Maciej Podczaski, dyrektor WIW. Przypomniał, że w ubiegłym roku do akcji przyłączyło się ponad 1600 osób, które oddały łącznie ponad 800 litrów krwi. – Wierzę, że w tym roku także osiągniemy wspaniały wynik – dodał dyrektor WIW.

Sierżant Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion, mówił, że do akcji włączyło się wielu żołnierzy. – Dziś wspólnie pokazujemy, że żołnierze przelewają krew nie tylko na polu bitwy, ale także na co dzień, oddając ją honorowo, aby pomóc tym, którzy potrzebują jej najbardziej – zaznaczył. Dodał, że kampania potrwa do 18 listopada, a jej celem jest nie tylko zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących, ale także uhonorowanie bohaterów walk o niepodległość.

REKLAMA

Dziś jako pierwsi w kolejce do krwiobusa z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawili się podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. – Oddaję krew po raz trzeci, bo wiem, że dzięki temu mogę pomóc innym – mówił szer. pchor. Rafał Mróz. Do akcji przyłączył się także por. Konrad Winiarski z WAT. – Oddawanie krwi to taka mała cegiełka, dzięki której każdy z nas może przyczynić się do wzmacniania zdrowia Polaków – komentował.

Porucznik Paweł Żałoba, dowódca kompanii na WAT, przypomniał, że w akademii studiuje 630 honorowych krwiodawców. – Mam nadzieję, że każdy z nich odda krew w ramach akcji „Niepodległą mamy we krwi” – mówił. – Oczywiście nie zamierzamy na tym poprzestać, będziemy też zachęcać do przyłączenia się do nas podchorążych z pierwszego rocznika. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to podczas całej akcji krew odda ponad tysiąc osób z naszej uczelni – zaznaczył.

Jednak krew honorowo oddawali dziś nie tylko żołnierze i podchorążowie z wojskowych uczelni. Mógł to zrobić każdy. Z takiej możliwości skorzystał między innym ppłk Mariusz Kalinowski z Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON. – Jestem honorowym krwiodawcą, postanowiłem więc skorzystać z okazji. Mnie to nic nie kosztuje, a może dzięki temu uda się komuś pomóc – tłumaczył.

Pierwsza zbiórka dobiegła końca, ale nadal można przyłączyć się do akcji. Może to zrobić każdy – wystarczy między 1 września a 18 listopada oddać honorowo krew, uwiecznić swoją donację na zdjęciu, a następnie zarejestrować się na portalu Legionhdk.pl. Można to zrobić za pomocą strony internetowej lub aplikacji na telefony komórkowe. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że krew jest oddana w ramach kampanii „Niepodległą mamy we krwi”. Warto to zrobić, bowiem na uczestników akcji czekają atrakcyjne nagrody – codziennie pięć osób będzie otrzymywało upominki ufundowane przez sklepy Militaria.pl, Helikon Tex, ZoKart, a także od „Polski Zbrojnej”. Ale to nie wszystko. Spośród wszystkich uczestników wylosujemy także szczęśliwców, którzy otrzymają sygnety, multitule, plecaki, koszulki, czapki, a nawet możliwość skoku w tandemie z żołnierzami Jednostki Woskowej Komandosów. W puli nagród znajdują się także upominki podarowane przez osoby i instytucje, którym idea krwiodawstwa nie jest obojętna. Prezydent Andrzej Duda przekazał na ten cel wieczne pióro. Specjalne zestawy upominków przygotowało też Centrum Weterana i 18 Dywizja Zmechanizowana. Jednak pula nagród cały czas się powiększa.

Nie zwlekajcie, przyłączcie się do naszej akcji! Wspólnie udowodnijmy, że „Niepodległą mamy we krwi”!

Szczegółowy regulamin akcji, lista nagród, a także terminy akcji „Niepodległą mamy we krwi” znajdziecie na portalu https://legionhdk.pl.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Artur Orzechowski

dodaj komentarz

komentarze


„Anakonda” rusza na poligony
 
Na wakacje z WOT
Prawdziwi wojownicy
Agent w generalskich szlifach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Specjalsi świętują
Białe noce podhalańczyków
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Ćwiczenia z torpedą
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Obradowała Rada Gabinetowa
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Głos (z) płonącej Warszawy
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Wojsko przeciw wirusowi
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Sukcesy sportowców w mundurach
Amerykanie odmładzają F-16
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
„Harpun” do walki
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Widzieć i nie być widzianym
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Online z mistrzami sportu
F-16 kończą misję w Estonii
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Polskie porty bardziej otwarte
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Koniec kijowskiego snu
Morskie początki „Anakondy”
Nowy wiceminister w MON
Mercedes nie tylko do holowania
„Ratownik” od nowa
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Co z tegorocznym MSPO?
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
NATO walczy z koronawirusem
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Transportery płyną na drugi brzeg
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
MON nie wycofuje się z MSPO
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Święto żołnierzy służących na misjach
Na misjach święta inne niż zwykle
Trzeba rozbić to więzienie!
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
„Spartan” znów na Mazurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO