moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Dumny weteran” – za pomoc rannym i poszkodowanym

Raz w roku żołnierze ranni na misjach przyznają swoją nagrodę. Statuetka „Dumny weteran” trafia do firm lub instytucji, które ich wspierają. W tym roku wyróżnienie otrzymała Egida IT Solutions z Warszawy, która współpracuje ze stowarzyszeniem weteranów. Nagroda została wręczona podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Statuetka przyznawana przez środowisko weteranów przedstawia żołnierza, który mimo odniesionych ran stoi z wysoko uniesioną głową, dumny ze służby dla kraju. O tym, kto dostanie nagrodę decyduje co roku kapituła składająca się z członków Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. Nagroda trafia do firm lub instytucji, które wspierają rannych żołnierzy. Liczy się nie tylko wysokość pomocy finansowej, ale także długofalowa współpraca. Zwycięzcę członkowie kapituły wybierają w głosowaniu.

W tym roku statuetkę „Dumny weteran” odebrał Andrzej Sieklucki, prezes firmy Egida IT Solutions, która oferuje sprzęt komputerowy oraz świadczy usługi informatyczne. Siekulski opowiada, że po raz pierwszy zetknął się z żołnierzami poszkodowanymi na misjach właśnie na kieleckich targach. – Stoisko naszej firmy było obok stoiska Stowarzyszenia. Pomyślałem, że skoro armia jest jednym z naszych głównych klientów, bo dostarczamy wojsku sprzęt, powinniśmy wesprzeć byłych żołnierzy, którzy potrzebują pomocy. Pomagamy Stowarzyszeniu, by wypełniało ono swoją misję – mówi prezes Egida IT Solutions. I dodaje: – Wiem, że darowizna na rzecz Stowarzyszenia to dobrze wydane pieniądze, bo na koniec każdego roku otrzymuję sprawozdanie, jakie projekty udało się weteranom sfinansować.
Dzięki wsparciu firm i instytucji Stowarzyszenie organizuje turnusy rehabilitacyjne i warsztaty terapeutyczne. Rodziny poszkodowanych znajdujące się w trudnej sytuacji mogą także liczyć na przyznanie zapomogi.

REKLAMA

Nagrodę prezes Egida IT Solutions odebrał na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. W imieniu ministra obrony wręczyli ją Wojciech Drobny, dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON, gen. dyw. Maciej Jabłoński, dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. – Tą nagrodą chcemy podziękować przedsiębiorcom, którzy nas wspierają. Takich partnerów mamy coraz więcej – mówi Tomasz Kloc. Jak podkreśla, dla weteranów szczególnie ważna jest pomoc ze strony firm niezwiązanych bezpośrednio z branżą zbrojeniową. – Cieszy nas, że także one dostrzegają problemy naszego środowiska – dodaje.

Przedstawiciele Stowarzyszenia także podczas targów zbrojeniowych rozmawiają z przedstawicielami biznesu. – Ubiegając się o dalsze wsparcie, przedstawiamy nasze dotychczasowe dokonania oraz propozycje projektów na przyszłość – dodaje Marek Rzodkiewicz, wiceprezes organizacji. Plany na 2020 roku zakładają m.in. zorganizowanie turnusów rehabilitacyjnych, rodzinnego rajdu rowerowego, spływu kajakowego czy warsztatów psychologicznych.

Dotychczas statuetkę „Dumny weteran” otrzymały m.in. Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich (obecnie Rosomak S.A.), Polski Holding Obronny oraz Targi Kielce, organizator Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

 

 

Na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach „Polska Zbrojna” przygotowała wydanie specjalne.

 

Nasze wydawnictwo będziecie mogli bezpłatnie dostać w czasie trwania kieleckiej imprezy na naszym stoisku (stoisko nr D66, hala D), na stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w punkcie prasowym MSPO.

 

Czytelników, którzy nie dotrą na największe w Polsce targi zbrojeniowe, zachęcamy do lektury elektronicznej wersji numeru specjalnego „Polski Zbrojnej”.

 

 

 

 

 

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Międzynarodowy Trybunał Wojskowy – przełom w światowym sądownictwie
 
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Dla odważnych i walecznych
Uroczystości na Westerplatte przygotuje wojsko
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Ukraiński kurs na Zachód
Polskie porty bardziej otwarte
Bon turystyczny także w wojsku
F-16 kończą misję w Estonii
Trwała odporność terytorialsów
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Na misjach święta inne niż zwykle
Wojsko przeciw wirusowi
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Amerykanie odmładzają F-16
Nowi generałowie na Święto Wojska Polskiego
Online z mistrzami sportu
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Służba przygotowawcza, czyli krok bliżej armii
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Chłopiec, który przyniósł śmierć
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Sprawdzony sojusznik
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Skok na głęboką wodę
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Więcej celowników z PCO dla wojska
Laserowa artyleria US Army
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Szarża „Hallerczyka”
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Mobility: specjaliści od pojazdów bojowych
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Dawny „Sokół” dostanie drugie życie
Strzelnice dla terytorialsów
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Druga kadencja prezydenta Dudy
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Amerykanie znów w Drawsku
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Świętuj z żołnierzami
Rusza praktyczny etap Legii Akademickiej
Polsko-amerykańska współpraca
Military Doctor 2020 – z kliniki na pole walki
Kierunek: misja
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Czarne berety biorą odwet za Warszawę
Chemicy do zadań specjalnych
Tak się zostaje prymusem
Super Warrior w GROM-ie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO