moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polacy zdobyli już 35 medali, w tym cztery złote

W czwartym dniu rywalizacji podczas VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych reprezentanci Wojska Polskiego zdobyli kolejne 10 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły żeglarki: mar. Jolanta Ogar i mar. Agnieszka Skrzypulec. Biało-czerwoni mają 35 krążków, w tym cztery złote, i zajmują szóstą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Szer. Konrad Bukowiecki zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Fot. Jacek Szustakowski

We wtorek rywalizację o miejsca na podium zkończyli żeglarze, judocy i ratownicy wodni. Natomiast starty rozpoczęli lekkoatleci, pięcioboiści nowocześni i tenisiści. Jednak czwartego dnia zmagań o medale walczyli tylko lekkoatleci. Szer. Konrad Bukowiecki zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Natomiast szer. Malwina Kopron była trzecia w rywalizacji zawodniczek rzucających młotem.

Żeglarki wygrały dwa z siedmiu wyścigów

REKLAMA

Czwarty złoty medal dla Polski wywalczyły żeglarki, które w Wuhan rywalizowały w klasie 470. Mar. Agnieszka Skrzypulec i mar. Jolanta Ogar z gdyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego uzyskały 12 punktów (w żeglarstwie przyznaje się je za zajęte miejsca w poszczególnych wyścigach, z pominięciem najgorszego wyniku). Drugie miejsce, z 13 pkt., zajęły reprezentantki Francji: Aloise Retornaz i Camille Lecointre. Natomiast brązowy medal, z wynikiem 21 pkt., zdobyły żeglarki ze Słowenii: Tina Mrak i Veronika Macarol.

Żeglarki rozstrzygnęły rywalizację o medale w siedmiu wyścigach. Polki wygrały dwa (drugi i czwarty), w dwóch były drugie (trzecim i szóstym), w dwóch trzecie (piątym i siódmym). Tylko pierwszego nie ukończyły na medalowej pozycji – zajęły w nim ósmą pozycję.

Brąz judoczek

W turnieju drużynowym kobiet w judo Polki wywalczyły brązowy medal. Ich rywalkami w pojedynku o trzecie miejsce były Włoszki. Nasze reprezentantki wygrały mecz 3:1. W pierwszym pojedynku szer. Beata Pacut wygrała z Eleonorą Geri. W drugim st. mar. Kinga Kubicka przegrała z Giulią Pierucci, w trzecim szer. Arleta Podolak (po dziewięciu sekundach walki i rzucie na ippon) wygrała z Martiną Giudice, a czwarty nie odbył się – mar. Karolina Tałach-Gast zdobyła punkt bez walki. Jednak nie pojedynek o medal był dla Polek najtrudniejszy. Już w pierwszym meczu nasze reprezentantki musiały zmierzyć się z Brazylijkami. Biało-czerwone wygrały 3:2 i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. Natomiast bez walki trafiły do półfinału, w którym przegrały 0:3 z Chinkami. W finale reprezentantki gospodarzy wygrały 3:0 z Francuzkami.

Natomiast w turnieju drużynowym mężczyzn triumfowali Rosjanie, którzy w finale pokonali 3:0 Brazylijczyków. Brązowe medali wywalczyli reprezentanci Korei Południowej i Francji. Polacy zajęli miejsce poza czołową ósemką – przegrali 0:3 z Francuzami, 1:3 z Bahrajnem i wygrali 3:2 z Egiptem.

Medale w zapasach, pływaniu i lekkiej atletyce

We wtorek zapaśnicy zdobyli pierwsze dwa medale w Wuhan. Brąz w rywalizacji w stylu wolnym w kategorii 125 kg zdobył szer. Robert Baran. Trzecie miejsce wywalczyła również w kategorii 57 kg st. szer. Katarzyna Krawczyk. Natomiast w kolejnym dniu rywalizacji pływaków reprezentanci Wojska Polskiego zdobyli trzy brązowe medale. Szer. Kacper Majchrzak był trzeci w finale 100 m stylem dowolnym, a szer. Alexandra Iwanowska w finale 200 m stylem klasycznym. Trzeci czas dnia uzyskała z kolei sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem zmiennym. W jej składzie w finale i eliminacjach płynęli: szer. Kacper Majchrzak, szer. Jan Hołub, szer. Michał Poprawa, szer. Jan Kałusowski, szer. Dawid Szwedzki, szer. Konrad Czerniak i szer. Radosław Kawęcki.

Marika Popowicz-Drapała (z prawej). Fot. Jacek Szustakowski

Natomiast pierwszego dnia rywalizacji o medale w lekkiej atletyce biało-czerwoni zdobyli trzy krążki: srebrny i dwa brązowe. Drugie miejsce w finale pchnięcia kulą zajął szer. Konrad Bukowiecki. Złoto zdobył Brazylijczyk Darlan Romani, który wygrał z wynikiem 22,36 m. Bukowiecki pchnął kulę na odległość 21,84 m. Brąz zdobył Bob Bertemes z Luxemburga (20,66 m), a drugi z Polaków st. szer. Jakub Szyszkowski był piąty (20,37). W finale biegu na 400 m szer. Justyna Święty-Ersetic finiszowała na trzeciej pozycji, a szer. Małgorzata Hołub-Kowalik na czwartej. Wreszcie na zakończenie pierwszego dnia zmagań lekkoatletów szer. Malwina Kopron wywalczyła brąz w finale rzutu młotem.

Polskie medale w Wuhan:

złote:
szer. Wojciech Kotowski (pływanie – ratownictwo wodne, konkurencja: holowanie manekina na dystansie 50 m)
szer. Wojciech Kotowski, szer. Adam Dubiel, szer. Bartosz Stanielewicz, szer. Hubert Nakielski (pływanie – ratownictwo wodne, konkurencja: sztafeta 4x25 m z manekinem)
szer. Jaromir Wojtasiewicz (strzelectwo – strzelanie do rzutków, trap)
mar. Jolanta Ogar i mar. Agnieszka Skrzypulec (żeglarstwo – klasa 470)

srebrne:
szer. Katarzyna Pawłowska (kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego)
mar. Katarzyna Pawłowska, mar. Justyna Kaczkowska, szer. Agnieszka Skalniak, szer. Edyta Jasińska (kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego, klasyfikacja drużynowa)
szer. Konrad Czerniak (pływanie – 50 m stylem motylkowym)
szer. Piotr Kowalczyk, szer. Tomasz Pasierbski, szer. Jaromir Wojtasiewicz (strzelectwo – strzelanie do rzutków, trap drużynowo)
szer. Hubert Nakielski (pływanie – ratownictwo wodne, konkurencja: holowanie manekina na dystansie 50 m)
szer. Adam Dubiel (pływanie – ratownictwo wodne, konkurencja: szybka pomoc na dystansie 100 m)
szer. Konrad Bukowiecki (lekka atletyka – pchnięcie kulą)

brązowe:
st. szer. Magdalena Piekarska (szermierka – szpada)
szer. Małgorzata Kozaczuk (szermierka – szabla)
szer. Eliza Wróblewska (judo – kategoria -70 kg)
szer. Piotr Kuczera (judo – kategoria -90 kg)
szer. Arleta Podolak (judo – kategoria -57 kg)
szer. Beata Pacut (judo – kategoria -78 kg)
szer. Alicja Tchórz, szer. Aleksandra Polańska, szer. Paulina Peda, szer. Alexandra Iwanowska (pływanie – sztafeta 4x100 m stylem zmiennym)
szer. Kacper Majchrzak, szer. Jan Hołub, szer. Filip Zaborowski, szer. Radosław Kawęcki (pływanie – sztafeta 4x200 m stylem dowolnym)
szer. Adam Dubiel (pływanie – ratownictwo wodne, konkurencja: super ratownik, dystans 200 m)
szer. Wojciech Kotowski, szer. Adam Dubiel, szer. Hubert Nakielski, szer. Cezary Kępa (pływanie – ratownictwo wodne, sztafeta z przeszkodami 4x50 m)
szer. Julia Walczyk (szermierka – floret)
szer. Konrad Czerniak (pływanie – 100 m stylem motylkowym)
szer. Kacper Majchrzak (pływanie – 200 m stylem dowolnym)
szer. Dawid Szwedzki (pływanie – 400 m stylem zmiennym)
szer. Alicja Tchórz (pływanie – 100 m stylem grzbietowym)
szer. Kacper Majchrzak, szer. Konrad Czerniak, szer. Aleksandra Polańska, szer. Alicja Tchórz, szer. Damian Chrzanowski, szer. Filip Zaborowski, szer. Dominika Kossakowska, st. szer. Anna Dowgiert (pływanie – sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym)
szer. Beata Pacut, st. mar. Kinga Kubicka, szer. Arleta Podolak, mar. Karolina Tałach-Gast, st. mar. Daria Pogorzelec, szer. Anna Borowska, szer. Eliza Wróblewska, mar. Karolina Pieńkowska i szer. Agata Ozdoba-Błach (judo – turniej drużynowy)
szer. Robert Baran (zapasy – styl wolny, kategoria 125 kg)
st. szer. Katarzyna Krawczyk (zapasy – kategoria 57 kg)
szer. Kacper Majchrzak (pływanie – 100 m stylem dowolnym)
szer. Kacper Majchrzak, szer. Jan Hołub, szer. Michał Poprawa, szer. Jan Kałusowski, szer. Dawid Szwedzki, szer. Konrad Czerniak, szer. Radosław Kawęcki (pływanie – sztafeta 4x100 m stylem zmiennym)
szer. Alexandra Iwanowska (pływanie – 200 m stylem klasycznym)
szer. Justyna Święty-Ersetic (lekka atletyka – bieg na 400 m)
szer. Malwina Kopron (lekka atletyka – rzut młotem)

Szer. Justyna Święty-Ersetic finiszowała na trzeciej pozycji. Fot. Jacek Szustakowski

Klasyfikacja medalowa (po zakończeniu 127 konkurencji):

1. Chiny 54 złote, 25 srebrnych, 15 brązowych
2. Rosja 27 – 24 – 25
3. Brazylia 10 – 13 – 18
4. Francja 5 – 12 – 14
5. Niemcy 5 – 5 – 9
6. Polska 4 – 7 – 24
7. Bahrajn 3 – 0 – 2
8. Włochy 2 – 7 – 9
9. Ukraina 2 – 4 – 5
10. Norwegia 2 – 3 – 0

SZUS , korespondencja z Wuhan z Chin

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~Aneta
1571928540
To proszę dopiszcie jeszcze do tej klasyfikacji 4 medale orientalistów: 2 brązowe i 2 srebrne https://results.wuhan2019mwg.cn/index.htm?fbclid=IwAR1V4lEU3VAGEQv0Q0hdvzDnp5-OobQhMiCLVdN7inwUEvqpzOTSOSAc50g#/sport/schedule?sportcode=ori
03-1D-2C-A7

„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
 
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
ORP „Ślązak” gotowy do służby
Nowi generałowie Wojska Polskiego
LITPOLUKRBRIG na Rapid Trident
Polacy świętowali niepodległość
Tyraliera terytorialsów
Złoto i srebro maratończyków na zakończenie igrzysk
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Ministrowie obrony NATO o sytuacji w Syrii
68W Means Lifesaver
Mroczne serce okupowanej Europy
Codziennie składamy legunom raport
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Klasy wojskowe po nowemu
Jani, Miraculously Saved
GROM na kursie działań specjalnych
Wojsko na Biegu Niepodległości
Thin Blue Line
Plan modernizacji marynarki wojennej
Sierż. Artur Pelo po raz czwarty zwycięzcą Ćwierćmaratonu Komandosa
Nowa spółka lotnicza PGZ
101 lat Niepodległej!
Jak Polacy wyzwalali Bredę
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Awanse generalskie dla dziewięciu oficerów
Wojny wygrywa rezerwa
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Obrona bez polityki
Black Jack ściąga do Polski
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Awanse na 11 listopada
Niechciany traktat
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
PESCO z polskim projektem
Logistycy w akcji
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Nowy wiceminister w MON
Razem się szkolą, razem walczą
Plany modernizacji wojsk lądowych, część III
Wielonarodowy Korpus ćwiczył dowodzenie
Plan modernizacji technicznej – lotnictwo
Wołyńskie lwie serca
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Polscy lekkoatleci pokazali moc
Podaruj upominek kombatantowi
T-72 strzelają na poligonie
Korpus podoficerów – tu zajdą zmiany
Najwyższy skok w tandemie
Symbol zaklęty w dacie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO