moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rozmowy PGZ i MBDA o projekcie niszczyciela czołgów

Techniczne możliwości integracji efektorów na podwoziach oferowanych przez PGZ były głównym tematem spotkania przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej i MBDA w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia w Grudziądzu. Omówiono także możliwości eksportowe wspólnie opracowanych rozwiązań na rynki trzecie.

Jedna z propozycji niszczyciela czołgów prezentowana przez PGZ na MSPO 2019.

Rozmowy są związane z udziałem PGZ w dialogu technicznym z Inspektoratem Uzbrojenia w programie Ottokar-Brzoza, który zakłada pozyskanie dla Sił Zbrojnych nowych niszczycieli czołgów na podwoziu gąsienicowym. Chociaż program znajduje się w fazie analityczno-koncepcyjnej, PGZ aktywnie przygotowuje się do realizacji potencjalnego zamówienia dla Sił Zbrojnych RP.

Dzisiejsze rozmowy to kolejny krok w rozwijaniu współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i MBDA. – Naszym priorytetem jest zapewnienie transferu technologii do polskiego przemysłu obronnego, możliwość wejścia w łańcuch dostaw. Połączenie kompetencji PGZ w dziedzinie wozów opancerzonych i oferty naszego partnera zagranicznego potwierdza naszą gotowość do tego, aby dostarczyć polskiej armii sprzęt najwyższej jakości – powiedział Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

REKLAMA

PGZ wychodzi naprzeciw potrzebom Zamawiającego. – Proponujemy wojsku wielowariantowe rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania pod względem zdolności wojskowych, korzyści przemysłowych, a także suwerenności w wykorzystaniu sprzętu - dodał Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Transfer wiedzy i technologii ma zapewnić m.in. gotowość do przeprowadzenia integracji wyrzutni z pojazdami i całym systemem walki, jak również do świadczenia późniejszych usług obsługowych sprzętu. Do tego zapewniamy różne propozycje pozyskiwania rakiet, w tym przypadku pocisku BRIMSTONE – powiedział wiceprezes PGZ.

Oferta PGZ obejmuje cztery konfiguracje niszczycieli czołgów: oprócz platformy BWP-1, to również podwozie PK-9 oraz Uniwersalna Modułowa Platforma Gąsienicowa, a także Modułowe Podwozie Gąsienicowe. Taka modułowa konfiguracja, w postaci trzech demonstratorów, została zaprezentowana podczas kieleckich targów MSPO i została uhonorowana nagrodą Defender. Podpisano wówczas z MBDA UK porozumienie o wspólnym oferowaniu tego rozwiązania na rynki trzecie. PGZ będzie jego liderem i głównym wykonawcą. Wiąże się z możliwością transferu technologii nie tylko samego pocisku, który jest rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie, ale także wiedzy i kompetencji potrzebnej do integracji takich pocisków na różnych platformach. W projekcie udział bierze szereg spółek Grupy PGZ – dostawcy podwozi jak HSW, OBRUM czy WZM, ale także integratorzy i potencjalni współproducenci pocisku, jak WZU i MESKO.

***
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. posiadają ugruntowane doświadczenie w zakresie remontów, napraw, i modernizacji systemów rakietowych i artyleryjskich oraz integracji systemów uzbrojenia, łączności, identyfikacji i ostrzegania z platformami lądowymi. W procesie pozyskiwania niszczyciela czołgów i dostaw efektorów od zagranicznych dostawców, kompetencje i doświadczenie WZU S.A. w zakresie integracji systemów są niezbędne do przedstawienia Zamawiającemu efektywnego i komplementarnego rozwiązania.

Źródło: PGZ S.A.

red. PZ

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Klucz do dobrych relacji
 
Błyskawiczna reakcja
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Razem się szkolą, razem walczą
Sojusznicy przy wigilijnym stole
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Kontenery dla Wisły
Unwanted Treaty
Z archiwum „Szarego”
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Ostre strzelanie artylerzystów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Gorące obrady NATO w Londynie
Amunicja i miny dla armii
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Leopardy na Podkarpaciu
Wrocław czeka na Amerykanów
Wybory do gremiów przedstawicielskich
Klasy wojskowe po nowemu
Polska pod kontrolą armii
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Defense Without Politics
Gotowi na misję
Trudna droga
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
The Army Enters the Frame
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Artyleryjska interoperacyjność
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Nowe laboratorium WAT
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Przyznano nagrody im. Rejewskiego
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Jak Polacy wyzwalali Bredę
Terytorialsi za oceanem
Pierwszy poległy pilot Września ’39
Kto zostawia ślady w sieci
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Szwedzki baypass przed „Orką”
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Los Polski naszym losem
Paczki dla kresowiaków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO