moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Akcja „Niepodległą mamy we krwi” na finiszu

Dobiega końca wspólna akcja Wojskowego Instytutu Wydawniczego i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion, której celem było szerzenie idei honorowego krwiodawstwa. Zostało zaledwie kilka dni, aby się do niej przyłączyć. Będzie to można zrobić m.in. w poniedziałek w Arkadach Kubickiego, gdzie na ochotników będą czekały dwa krwiobusy oraz upominki od partnerów akcji.

Przez ponad dwa miesiące Wojskowy Instytut Wydawniczy i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion, zachęcało do włączenia się w akcję „Niepodległą mamy we krwi”. Jej celem jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących, a także uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przez ten czas, do naszej akcji przyłączyło się ponad 1500 krwiodawców z całego kraju, którzy oddali łącznie ponad 1150 litrów krwi dla potrzebujących. – To wielki sukces. Taki wynik zdecydowanie przekroczył nasz najśmielsze oczekiwania. Cieszy nas nie tylko fakt, że tyle osób zdecydowało się odpowiedzieć na nasz apel, ale przede wszystkim, że dzięki temu udało się pomóc wielu osobom – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji WIW. – Wynik tegorocznej edycji kampanii „Niepodległa mamy we krwi” jest znacznie lepszy niż ubiegłoroczny. Bardzo cieszy nas fakt, że wiele osób zdecydowało się oddać krew dwa razy. To pokazuje, że z roku na rok wzrasta świadomość tego, jak ważne jest dzielenie się tym, co najcenniejsze – dodaje st. sierż. Robert Kowalewski, żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także prezes Stowarzyszenia HDK „Legion”.

REKLAMA

Chcąc zachęcić uczestników do włączenia się do naszej akcji, zorganizowaliśmy liczne konkursy. By wziąć udział w konkursach wystarczyło uwiecznić swoją donację na zdjęciu, a następnie zarejestrować ją na portalu Legion-u. Dzięki temu, codziennie pięć osób otrzymywało upominki od sponsorów akcji, m.in. od sklepów – Militaria.pl, Helikon Tex, ZoKart, a także od „Polski Zbrojnej”. W ten sposób udało się obdarować aż 355 osób. Ale to nie wszystko! Wkrótce wylosujemy – spośród wszystkich uczestników akcji – 10 osób, które otrzymają nagrody główne, m.in. pióro z faksymile prezydenta Andrzeja Dudy, słuchawki dla graczy, plecaki, koszulki czy pamiątkowe coiny. W puli nagród znajdą się też podarunki od dowódców jednostek wojskowych i instytucji państwowych. Wśród fantów będą m.in. skoki w tandemie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów, a także zestawy upominków od 18 Dywizji Zmechanizowanej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Centrum Weterana czy Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. A o tym, kto otrzyma prezenty, dowiemy się już w sobotę o godzinie 9, kiedy to odbędzie się losowanie. Jego przebieg, będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Republika.

Ci, którzy zostaną wylosowani mogą odebrać nagrody już w poniedziałek. Wówczas, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, odbędzie się konferencja podsumowująca naszą akcję. Będzie to okazja do uhonorowania uczestników kampanii oraz podziękowania tym, którzy wspierali nas przy jej organizacji.

Poniedziałek to ostatni dzień, w którym będzie można przyłączyć się do kampanii. Krew będzie można oddać w dowolnym centrum krwiodawstwa na terenie całego kraju, jednak osoby, które będą tego dnia w stolicy zachęcamy, by skorzystały z możliwości oddania krwi w Arkadach Kubickiego. W tym miejscu pojawią się dwa krwiobusy. – Zapraszamy serdecznie. To wyjątkowa okazja do tego, aby nie tylko oddać honorowo krew w ramach naszej akcji. Dla każdego, kto zdecyduje się być z nami tego dnia, będą czekały dyplomy i pamiątkowe coiny. No i oczywiście dobra lektura, czyli wydawnictwa WIW – zapewnia Piotr Zarzycki.

Wśród atrakcji, jakie zaplanowaliśmy na poniedziałek (w godz. 9-13.30) są również: szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, wystawa przedstawiająca sylwetki krwiodawców w mundurach, którą przygotowało Centrum Weterana. Można będzie także otrzymać publikacje przygotowane przez Wojskowy Instytut Wydawniczy.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


Jakie podwyżki dla żołnierzy?
 
Wrocław czeka na Amerykanów
Listopad, czas walki. „Za wolność naszą i waszą”
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Nowe laboratorium WAT
Kontenery dla Wisły
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Volhynian Lion Hearts
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Holownik „Semko” stanął na wodzie
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Gorące obrady NATO w Londynie
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Dołącz do zawodowców
Szanse i zagrożenia rodzimej radiolokacji
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Z archiwum „Szarego”
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Trudna droga
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Kto zostawia ślady w sieci
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Razem się szkolą, razem walczą
Ostre strzelanie artylerzystów
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Klucz do dobrych relacji
Nowe maszyny w LAW
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
MON dofinansowuje budowę kolejnych strzelnic
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
T-72 strzelają na poligonie
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Ludzie niebezpiecznej profesji
„Błękitni” lecą do Afganistanu
... że moja ofiara nie pójdzie na marne
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Obrona bez polityki
Szwedzki baypass przed „Orką”
Dzień Podchorążego w rocznicę wybuchu powstania
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Leopardy na Podkarpaciu
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Klasy wojskowe po nowemu
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Unwanted Treaty
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO