moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Aby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze – mówił dziś Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. W Istebnej resort obrony zainaugurował kolejną edycję kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ochotnicy mogą liczyć m.in. na wysokie uposażenia.„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to kampania, która ma zachęcać ochotników do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Dziś rozpoczęła się jej kolejna edycja. Wydarzenie zainaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Do tej pory w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” prawie 43 tysiące osób złożyło wnioski o powołanie do służby w Wojsku Polskim. Ale to wciąż za mało. Polskie siły zbrojne powinny być liczniejsze, żołnierzy musi być więcej – mówił dziś szef resortu obrony.

Dlatego już dziś w teren ruszyły mobilne zespoły rekrutacyjne. Ich członkowie, na terenie całego kraju, będą udzielać zainteresowanym informacji o tym, co armia może zaoferować kandydatom, a także jak wstąpić w jej szeregi. Minister poinformował także, że powołał pełnomocnika ds. kampanii, dzięki czemu ma ona przynieść lepsze efekty. Został nim gen. bryg. Artur Dębczak, do niedawna zastępca dowódcy wojsk obrony terytorialnej. – Pan generał wykazał się talentami przy tworzeniu tej najmłodszej formacji, najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. Liczę na to, że wykorzysta swoje umiejętności, aby zdynamizować proces naboru do Wojska Polskiego – mówił szef MON. Dodał także, że liczy na to, że dzięki temu uda się wykorzystać między innym potencjał ochotników WOT, członków organizacji proobronnych, uczniów klas mundurowych czy studentów – uczestników programu „Legia Akademicka”.


Resort obrony chce zachęcić ochotników, między innymi wysokością uposażeń. Jak mówił dziś szef MON, „wynagrodzenie żołnierzy musi być godne, dlatego w tym roku, wojskowych czekają podwyżki”. – W tym roku te podwyżki będą wyższe niż w ubiegłym. Od 1 stycznia, średnie miesięczne uposażenie żołnierza Wojska Polskiego razem z dodatkami będzie wynosiło ponad sześć tysięcy sto złotych, czyli 570 zł więcej niż w roku ubiegłym – podkreślił. – Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Aby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze. Wszystkich tych, którzy zastanawiają się w jaki sposób służyć ojczyźnie, zachęcam, aby wstępowali w szeregi Wojska Polskiego – powiedział szef MON.


Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” rozpoczęła się 1 lipca 2018 roku. Od tego czasu, przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i innych instytucji wojskowych ruszają w teren, aby rozmawiać z zainteresowanymi o przebiegu rekrutacji czy perspektywach służby w wojsku. Tak też będzie tym razem. Informacje o tym gdzie i kiedy będzie można spotkać przedstawicieli mobilnych zespołów rekrutacyjnych znajdują się na stronie wojsko-polskie.pl.

REKLAMA

MM

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Nowy wiceminister w MON
 
Krwawe walki o Monte Cassino
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Własne interesy Europy
Iran uderza w USA
Podziemna potęga
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Darłowo czeka na śmigłowce
USA nie zacznie wojny z Iranem
Chciałem walczyć z Niemcami
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Rywalizacja strzelców wyborowych
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Symulatory strzelań Rosomaków
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Obradowała Rada Gabinetowa
Ważka bliżej
For the Right Cause
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
We Are All Darfur
Arsenał Iranu
Nauka zimowego pływania
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Szturmani na Lipie
Stulatka hydrografia
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
They Train Together, They Fight Together
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Double Eagle po nowemu
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Żyj zdrowiej
Rozpoznają skażenie Rosomaków
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Czerwoni w odwrocie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
O Patriotach na WAT
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Klasy wojskowe po nowemu
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Defense Without Politics
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO