moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zgłoś swoją pracę na cyberkonkurs

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło II edycję konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Można je przysyłać do 11 września. Jest o co walczyć, bo łączna pula nagród wynosi w tym roku 43 tys. zł.

Kwestie cyberbezpieczeństwa to jeden z priorytetów resortu obrony narodowej. Dlatego, poza budową wojsk obrony cyberprzestrzeni, MON angażuje się również w działania edukacyjne, aby zainteresować tą tematyką młode pokolenie. Kilkanaście dni temu wystartował MON-owski program „CYBER.MIL z klasą”, a dziś MON ogłosiło II edycję konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego, polskiego matematyka i kryptologa, porucznika Armii Polskiej w Wielkiej Brytanii, który złamał kody niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Konkurs adresowany jest do absolwentów polskich uczelni, którzy nie wcześniej niż 1 października 2018 r. obronili pracę licencjacką, inżynierską, magisterską lub rozprawę doktorską na tematy związane z cyberbezpieczeństwem i kryptologią. Konkurs ma popularyzować wiedzę w tych dziedzinach, a także zachęcać środowisko akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. – Chcemy zainteresować młodych, zdolnych ludzi obszarem cyberbezpieczeństwa, rozumianym przez pryzmat wyzwań i rozwiązań technicznych, związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym czy kryptologią – mówi Maciej Materka, pełnomocnik MON do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Cyberbezpieczeństwo to także kwestie uregulowań formalno-prawnych działań w domenie cyber czy socjotechniczne aspekty metod działania cyberprzestępców – dodaje pełnomocnik MON.

REKLAMA

Organizując konkurs, ministerstwo chce także pokazać, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym środowiskiem pracy i służby wielu młodych ludzi, którzy właśnie w wojsku mogą realizować swoje zawodowe pasje. – Ekspertom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i kryptologii mamy wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej – podkreśla Maciej Materka.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach. W pierwszej oceniane będą prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Do drugiej można zgłaszać rozprawy doktorskie. Termin nadsyłania prac upływa 11 września.

Podobnie jak w pierwszej edycji, wszystkie nadesłane na konkurs prace będą najpierw oceniane pod kątem formalnym przez Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON. Potem oceny merytorycznej dokona dwóch ekspertów. W obu kategoriach będą się liczyć m.in. wartość merytoryczna pracy, innowacyjność oraz – jako nowe kryterium – znaczenie dla bezpieczeństwa i obronności państwa. W tym roku organizatorzy oczekują, aby prace w możliwie jak największym stopniu nawiązywały do praktycznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Na podstawie ocen ekspertów MON sporządzi ranking prac w dwóch kategoriach, który następnie zostanie zatwierdzony przez Komitet Organizacyjny. Ostatecznych laureatów wyłoni Kapituła Konkursu.

Jest o co walczyć, bo łączna suma nagród finansowych w konkursie jest wyższa niż w ubiegłym roku i wynosi 43 tys. zł. Autorzy pierwszych miejsc w dwóch kategoriach otrzymają odpowiednio 8 i 12 tysięcy zł. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje także możliwość przyznania wyróżnień w postaci nagród rzeczowych, o wartości do 2 tys. zł.

Podczas pierwszej edycji konkursu, wpłynęło w sumie 40 prac. Organizatorzy chwalą wysoki poziom naukowy i dojrzałość autorów. – To motywuje nas do dalszego działania, dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji konkursu im. Mariana Rejewskiego – mówi Maciej Materka.

Prace należy przesłać w formie papierowej na adres Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON: aleja Niepodległości 218, 00-911 Warszawa lub elektronicznie na adres: konkurs.cyber@mon.gov.pl. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, zamieszczonym na stronie www.cyber.mil.pl.

Paulina Glińska

autor zdjęć: cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Nowa strategia z podpisem prezydenta
 
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Białe noce podhalańczyków
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Transportery płyną na drugi brzeg
Na wakacje z WOT
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Online z mistrzami sportu
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Zwiadowcy na start
Polskie porty bardziej otwarte
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Agent w generalskich szlifach
„Anakonda” rusza na poligony
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
Wojsko przeciw wirusowi
Głos (z) płonącej Warszawy
Kierunek: Drawsko Pomorskie
MON nie wycofuje się z MSPO
Polskie zwycięstwo w D-Day
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Nowe hełmy dla Wojska Polskiego
Ćwiczenia z torpedą
Morskie początki „Anakondy”
Mercedes nie tylko do holowania
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Czek i wsparcie od lotników
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
„Spartan” znów na Mazurach
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
Obradowała Rada Gabinetowa
Sojusznicy w Drawsku
Na misjach święta inne niż zwykle
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
„Ratownik” od nowa
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
F-16 kończą misję w Estonii
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Kraby strzelają nad Bałtykiem
Terytorialsi nie stracą dodatku
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
Co z tegorocznym MSPO?
Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
Trzeba rozbić to więzienie!
Koniec kijowskiego snu
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Generał Haller przybył w sam czas
Motocykliści w hołdzie żołnierzom poległym na misjach
„Defender” na poligonie!
NATO walczy z koronawirusem
Amerykanie odmładzają F-16
Nowy wiceminister w MON
Święto żołnierzy służących na misjach
„Harpun” do walki
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO