moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nadchodzi Armia Fight Night!

Armia Fight Night wraca do gry! Podczas gali, która odbędzie się 11 września, o Mistrzowską Szablę powalczą Adrian Kępa i Patryk Kaczmarczyk. Wśród zawodników nie zabraknie żołnierzy. W oktagonie stawią się między innymi szer. Mateusz Pudło i szer. Damian Kosiorek. Natomiast pod znakiem zapytania stoi udział szer. Sylwestra Millera, który wczoraj doznał kontuzji.

Armia Fight Night to gala sportów walki, podczas której w oktagonie mierzą się najlepsi zawodnicy, także z Wojska Polskiego. Do tej pory odbyło się siedem edycji wydarzenia. Ósma miała odbyć się w marcu, jednak ze względu na epidemię koronawirusa została odwołana. Jednak organizatorzy nie zrezygnowali ze swoich planów i zmienili termin imprezy. Gala Minutor Energia Armia Fight Night 8 odbędzie się 11 września w Gliwicach.

W programie znalazło się kilka walk. Podczas najważniejszej z nich, w kategorii do 66 kilogramów, o Mistrzowską Szablę powalczą Adrian Kępa oraz Patryk Kaczmarczyk. Kępa, górnik z Mysłowic, ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa podczas gali Armia Fight Night. Najpierw pokonał Sławomira Kołtunowicza, a następne Giorgiego Esiavę. Natomiast Kaczmarczyk to młody zawodnik, który podczas szóstej edycji imprezy pokonał na punkty Daniela Matuszka. Emocje potęguje fakt, że obaj zawodnicy cały czas kierują do siebie uszczypliwe uwagi za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Kaczmarczyk to młody, głodny zwycięstw zawodnik, który wyzywa starego wilka do tablicy. Zobaczymy czyja ręka powędruje w górę – mówi por. rez. Filip Bątkowski, organizator wydarzenia. Adrian Kępa zapowiada twardą walkę. – Trenuję dwa razy dziennie pod okiem trenera. Teraz przygotowania wkroczyły w finalną fazę. Mój przeciwnik to mocny i charakterny zawodnik, ale jestem gotowy na tę wojnę – zaznacza.

REKLAMA

11 września w oktagonie stawią się także żołnierze. Będziemy mogli zobaczyć m.in. szer. Damiana Kosiorka z 1 Brygady Pancernej, a także szer. Mateusza Pudło z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Ten drugi to utytułowany zawodnik MMA i brazylijskiego jiu-jitsu, który podczas Carpathian Warriors 8 w fenomenalnym stylu pokonał Francuza Pula Gaubera. Podczas ósmej edycji AFN zmierzy się z pochodzącym z Zabrza Jackiem Bednorzem. Ważnym punktem programu miała być także walka stoczona przez szer. Sylwestra Millera, ładowniczego czołgu Leopard z 1 Brygady Pancernej z Wesołej. Zawodnik już wcześniej miał szansę na zwycięstwo podczas AFN 5, jednak wówczas sędzia orzekł nokaut techniczny i jego pojedynek z Patrykiem Surdynem, kilkukrotnym triumfatorem walk AFN, został przerwany. Zupełnie inaczej przebiegała jego walka podczas siódmej edycji gali. Wówczas Miller błyskawicznie pokonał Dawida Pasternaka. Jeszcze kilka dni temu żołnierz w rozmowie z „Polską Zbrojną” zapewniał, że intensywnie przygotowuje się do walki. – Mój rywal jest wyjątkowo mocny. Ale nie zrażam się, tylko koncentruje na treningach – mówił. Niestety wczoraj, podczas sparingu otrzymał pechowy cios od partnera, co spowodowało kontuzję. Na razie nie wiadomo, czy stan zdrowia pozwoli mu na walkę 11 września.

Organizator zapowiada, że podczas AFN będziemy mogli zobaczyć także wicemistrza świata w zapasach w stylu klasycznym, Norberta Daszkiewicza. Zmierzy się on z Maciejem Kalicińskim, który zasłynął podczas walki z Maciejem Kazieczko podczas gali KSW 43. Można będzie także kibicować Marcinowi Krakowiakowi (zawodnik MMA z Wolborza) oraz Sebastianowi Romanowskiemu i Łukaszowi Stankowi (związanych z federacją FEN).

Patronem honorowym Armia Fight Night tradycyjnie jest 18 Dywizja Zmechanizowana. – Walka w bliskim kontakcie to kuźnia charakterów, dlatego w jednostkach podległych dywizji jest ona jednym z priorytetów szkoleniowych – mówi mjr Przemysław Lipczyński, oficer prasowy 18 DZ. – Wspieramy także różne wydarzenia, podczas których na macie spotykają się żołnierze, np. Mistrzostwa Wojska Polskiego i służb mundurowych w kickboxingu czy Armia Fight Night, podczas której wśród zawodników będą wojskowi z jednostek podległych naszej dywizji – dodaje.

Start gali Armia Fight Night zaplanowano na godzinę 19. Wydarzenie, po raz pierwszy będzie transmitowane na antenie otwartego kanału sportowego – TVP Sport. – Warto nas oglądać dla świetnych pojedynków, fantastycznej oprawy audiowizualnej i dla emocji, które towarzyszą takim wydarzeniom – zachęca Bątkowski.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Filip Bątkowski

dodaj komentarz

komentarze


Obrady ministrów obrony NATO
 
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Galowy na półkę. Polowy to podstawa!
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
„Gepard’ 20” na Mazurach
Kraby dotarły do Bolesławca
52 mld zł w budżecie MON na 2021 r.
Polsko-amerykańskie szkolenie transportowców
Komisje sejmowe o umowie z USA
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Most pontonowy ponownie stanął na Wiśle
Żołnierze w „ustawie o dobrym samarytaninie”
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Desant, który się nie odbył
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Urodzony żołnierz
Kolejne Bieliki wylądowały w Dęblinie
Nowy sprzęt dla cyfrowej brygady
Charytatywny rekord Buzdygana
Nowy hangar dla samolotów Szkoły Orląt
Wojskowy saksofon do wzięcia
Ochotnik za wszystkich
WSzW i WKU – jesteśmy dla kandydatów
Podyplomówki dla nauczycieli klas mundurowych
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Rozejm dla prowadzenia wojny
Jakie tajemnice nadal skrywa pole bitwy o Westerplatte?
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
F-16 kończą misję w Estonii
WZU w Grudziądzu chcą otworzyć uczelnię
Pilica – ostateczne odliczanie
Nowe wojskowe karetki kupione
Święto sportowców w mundurach
Ukraiński kurs na Zachód
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Włosko-polski czołg?
Miasto niezłomne składa broń
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
Jeszcze więcej OPW
„Astral Knight” – sojusznicza integracja w powietrzu
Czarna Dywizja walczy nad Mozą
Amerykanie odmładzają F-16
Żołnierze NATO na polskich drogach
Laserowa artyleria US Army
Pod sztandarami Zielonej Wyspy
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Gotowi na trzynastą zmianę
Coraz więcej żołnierzy walczy z COVID-19
Czarna Dywizja triumfuje na Spartakiadzie Wojskowej
Among Us, Allies
Korpus WOT i nowe specjalności w armii
Nauka pobierania wymazów
84 medale żołnierzy na mistrzostwach kraju
Zobacz wystawę o gen. Maczku
Brother from Overseas
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Uczniowie o zbrodni katyńskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO