moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!

Poświęcajcie pół godziny dziennie na aktywność fizyczną! – apelowała do dzieci i ich rodziców Otylia Jędrzejczak, która wraz z szer. Radosławem Kawęckim poprowadziła ostatni trening w ramach akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. Przez dwa tygodnie do wspólnych treningów zachęcały gwiazdy sportu.

Półgodzinne treningi w sieci miały się odbywać codziennie podczas ferii z przerwą na weekend. Życie jednak zweryfikowało plany organizatorów akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”, czyli Ministerstwa Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ. Niektóre z gwiazd sportu wydłużyły bowiem treningi. O ponad 10 minut spotkanie z uczniami przedłużyli m.in. kpr. rez. Damian Janikowski i st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus. Chociaż akcja formalnie już się zakończyła, nadal można trenować z gwiazdami sportu. Do kontynuowania treningów gorąco zachęcają sportowcy. Filmy instruktażowe są bowiem nadal dostępne w sieci na profilach facebookowych gwiazd, które prowadziły zajęcia podczas ferii.

Organizatorom do udziału w akcji udało się zaprosić gwiazdy, które były idolami dla kilku pokoleń sympatyków sportu. W sumie w treningach uczestniczyło ośmioro medalistów igrzysk olimpijskich: Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku), st. chor. sztab. rez. Józef Tracz (trzykrotny medalista w zapasach: srebrny z 1992 roku i brązowy z 1988 i 1996 roku), Renata Mauer-Różańska (trzykrotna medalistka w strzelectwie – złota z 1996 i 2000 roku oraz brązowa z 1996 roku), Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka w pływaniu – złoto i dwa srebra na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku), Paweł Rańda (srebro w wioślarstwie – 2008), st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus (brąz w zapasach – 2008), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z 2008 i 2012 roku) i kpr. rez. Damian Janikowski (brąz w zapasach – 2012). Zajęcia prowadziło również dziesięcioro zawodników, którzy przygotowują się do startu w najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

REKLAMA

Film: WZS Wrocław

Ze względu na specyfikę dyscyplin uprawianych przez sportowców poszczególne treningi były bardzo urozmaicone. Każdy z prowadzących starał się pokazać charakterystyczne ćwiczenia dla swojego sportu. Przy okazji opowiadali o tych dyscyplinach i dzielili się ciekawostkami. Niektórzy przeprowadzili także konkursy wiedzy o swoich dyscyplinach. Pytania związane z pływaniem i wioślarstwem zadawali szer. Alicja Tchórz i Paweł Rańda, a o ciekawostki na temat strzelectwa pytali Renata Mauer-Różańska i kpr. Karolina Kowalczyk. Z kolei konkurs wiedzy o zapasach przeprowadzili st. chor. sztab. rez. Józef Tracz, st. szer. Michał Tracz i st. szer. Dawid Klimek.

Sportowcy prowadzili zajęcia w różnych miejscach. Przedstawiciele zapasów z Wrocławia i Warszawy na zapaśniczej macie, a st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus i kpr. rez. Damian Janikowski w oktagonie. Renata Mauer-Różańska i kpr. Karolina Kowalczyk na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Ppor. Krystyna Guzik z mężem szer. rez. Grzegorzem Guzikiem uczyli natomiast podstaw narciarstwa biegowego na śniegu w Zakopanem. W swoich domach ćwiczyli kpr. Marcin Lewandowski z córkami, Tomasz Majewski z synem oraz szer. Radosław Kawęcki i Otylia Jędrzejczak.

Film: WZS Wrocław

Dla miłośników sztuk walki bardzo atrakcyjne było spotkanie w oktagonie medalistów igrzysk olimpijskich w zapasach. Uprawiający obecnie MMA kpr. rez. Damian Janikowski zaprezentował podstawowe ciosy i kopnięcia, które stosują sportowcy podczas walki. Brązowy medalista w zapasach zdradził również, jaka jest jego ulubiona akcja. – Połączyłem techniki ze stylu klasycznego i wolnego – przyznał i zademonstrował, jak dzięki temu obala przeciwnika na matę. Z kolei asystująca mu koleżanka zdradziła, ile ma lat, pochwaliła się swoim bicepsem i wypytywała kolegę o termin jego kolejnej walki. – Robiłem wszystko, aby walczyć na gali 30 stycznia. Jednak promotorzy mieli inne plany. Wystąpię więc na przełomie lutego i marca – zapewnił Janikowski. Na koniec treningu sportowcy stoczyli walkę o tytuł króla sali. Został nim ten, kto pierwszy sprowadził rywala do parteru. Kto wygrał? Zobaczcie sami…

– W drodze do każdego sukcesu trzeba mieć cel – podkreśliła Otylia Jędrzejczak w rozmowie z szer. Radosławem Kawęckim. Utytułowana sportsmenka zachęcała też dzieci i ich rodziców, aby starali się codziennie poświęcać pół godziny na aktywność fizyczną. – Po latach nie będziecie tego żałować. Motywujcie się wzajemnie do wspólnych ćwiczeń. Naprawdę warto! – dodała pływaczka. W odpowiedzi jedna z internautek również skierowała do wszystkich apel, aby wzajemnie się motywowali i pochwaliła Jędrzejczak i Kawęckiego za to, że pokazali, że można doskonale razem ćwiczyć, nie będąc w tym samym miejscu. Co ciekawe, duet kończący akcję „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” jako jedyny nie ćwiczył razem – obydwoje sportowcy byli bowiem we własnych domach.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Będziemy leczyć najciężej chorych na COVID-19
 
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Rekrutacja na wojskowe studia po nowemu
Pokazali wojskową ekstraklasę!
Pancerny jak „Wojownik”
Burzymy mity na temat szczepionki na COVID-19
Zwycięzcy wybudują sześć strzelnic
Rozpoznanie na medal
Wojsko gotowe do akcji przeciwpowodziowej
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Armia kupuje wozy dla strażaków
Machina „Irini”
Laserowa artyleria US Army
Misje na zdalnej lekcji
Kuźnie oficerskich kadr
Pierwszy skok do kraju
Związek Walki Zbrojnej zmienia się w Armię Krajową
It Can Only Get Worse
Co ze sprawdzianem z WF?
F-35 wylądują w Łasku
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Na pomoc Libańczykom
Podwodniacy na spluwaczkach
Jakie zmiany w mundurówce?
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Medalowe „oczko” żołnierzy
Antena Nura wypatruje F-16
W WIM otwarto szpital dla chorych na COVID-19
Szer. Hojnisz mistrzynią Europy w biatlonie
Trudny rok na misjach
Legia Akademicka po raz czwarty
Komisje sejmowe o umowie z USA
Przed 68. laty zgładzono generała „Nila”
Krwawa Olszynka
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Maskowanie to nie wszystko
Serwis Grotów
Znaczek pocztowy terytorialsów
Walki pod Mostami
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Nurek z wiązką
Ukraiński kurs na Zachód
Czołgista pod wodą
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Awanse generalskie
Krwawa łaźnia pod klasztorem
Alarm, tonący pod lodem!
Złoty biatlon żołnierzy
Szpital w Legionowie wcześniej niż planowano?
Ekstremalny trening dla „Słowika”
Rekordowy bieg kaprala Lewandowskiego
Żołnierze sportowcy nadają ton
Komisja Obrony debatowała o Grotach
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Amerykanie odmładzają F-16
Jak to jest z awansami bez limitu?
Gotowi na ratunek
Szkolenie pilotów wojskowych to nie eksperyment
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Grupa V4 na zakupach zbrojeniowych
Topaz w ASzWoj-u
Obrady ministrów obrony NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO