moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze sportowcy nadają ton

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z gwiazdami sportu, które prowadziły treningi z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. – Dzięki Wam wiele osób w Polsce mogło zadbać o tężyznę fizyczną – mówił szef MON-u. Minister wręczył sportowcom pamiątkowe ryngrafy i zapowiedział, że akcje promujące zdrowy styl życia i kondycję fizyczną będą kontynuowane.

Spotkanie odbyło się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. – Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić nawyki i zadbać o swoją tężyznę fizyczną w inny sposób. Propozycja „Wojskowych ferii online” pozwoliła nam wykonywać ćwiczenia w naszych domach. Będziemy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia – zaznaczył szef resortu.

Minister podkreślił również, że żołnierze sportowcy stale promują zdrowy styl życia i dbają o sprawność fizyczną. – Zasadniczym przesłaniem, które realizują sportowcy w mundurach jest stanowienie wzoru dla żołnierzy Wojska Polskiego. Tężyzna fizyczna jest niezbędna do tego, aby żołnierz Wojska Polskiego mógł wykonywać swoje obowiązki. Żołnierze sportowcy nadają ton tym wszystkim wysiłkom, stanowią wzór i jednocześnie model postępowania. Sprawność Wojska Polskiego to w konsekwencji również bezpieczeństwo naszej ojczyzny – dodał minister Błaszczak.

REKLAMA

Film: MON

Akcja „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” trwała od 4 do 14 stycznia z przerwą na weekend. Półgodzinne treningi online prowadziło ośmioro medalistów igrzysk olimpijskich: Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku), st. chor. sztab. rez. Józef Tracz (trzykrotny medalista w zapasach: srebrny z 1992 roku i brązowy z 1988 i 1996 roku), Renata Mauer-Różańska (trzykrotna medalistka w strzelectwie – złota z 1996 i 2000 roku oraz brązowa z 1996 roku), Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka w pływaniu – złoto i dwa srebra na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku), Paweł Rańda (srebro w wioślarstwie – 2008), st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus (brąz w zapasach – 2008), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z 2008 i 2012 roku) i kpr. rez. Damian Janikowski (brąz w zapasach – 2012). Zajęcia prowadziło również dziesięcioro zawodników, którzy przygotowują się do startu w najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Nie wszyscy z nich mogli osobiście odebrać okolicznościowe ryngrafy od ministra. Spośród medalistów olimpijskich przyjechała do Zegrza tylko st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: ppor. Krystyna Guzik, kpr. Marcin Lewandowski, szer. Radosław Kawęcki i st. szer. Dawid Klimek. Za pomoc w organizacji akcji minister wręczył również ryngrafy pomysłodawcy przedsięwzięcia płk. Tomaszowi Bartkowiakowi oraz ppłk. Mariuszowi Denkewiczowi i mł. chor. Wojciechowi Dwojakowi. W imieniu sportowców podziękował za wyróżnienia, a także za wsparcie resortu kapral Lewandowski, świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na 1500 m w hali.

Podczas spotkania minister Błaszczak mówił także o reformie sportu wyczynowego w Wojsku Polskim i o powołaniu Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Dzięki reformie żołnierze sportowcy będą mogli w jeszcze lepszych warunkach przygotowywać się do zawodów oraz dumnie reprezentować Wojsko Polskie na arenach sportowych całego świata – podkreślił szef resortu. MON zapowiada także większą liczbę etatów dla utalentowanych żołnierzy sportowców.

Organizatorem akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” było Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ. Była to druga tego typu inicjatywa MON-u. Od kwietnia do czerwca zeszłego roku odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego ich organizatorzy przygotowali kolejną akcję, tym razem podczas ferii.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsze kroki na linie
 
Spadochroniarze gotowi do misji w Kosowie
Osłonić konwój, ratować rozbitków
Udany weekend żołnierzy
Nowe książeczki wojskowe
Wojsko pomoże w organizacji punktów szczepień
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Kierunek: certyfikacja
Kurs na dyplomację
Polska stawia na fregaty Miecznik
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Na WAT nauczą się kierować Dunajem
„Wolverine Strike” odpiera atak
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Test na flance
Nowy karabin z Tarnowa
Ukraiński kurs na Zachód
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Polska obecność w europejskich projektach zbrojeniowych
Nowy etap w sporcie wojskowym rozpoczęty
Podchorążowie medycyny pomagają w szpitalach
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Jedyna taka brygada
Łask czeka na myśliwce V generacji
Afganistan. Czas wracać do domu
Jak wojsko walczy z pandemią
Niemcy donoszą światu o Katyniu
Kuźnie oficerskich kadr
Ogień z trzech poligonów
Leopardy w natarciu
Nowy batalion na Lubelszczyźnie
Katyń – symbol bezprzykładnej zbrodni
Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
Przeciwlotnicy i artylerzyści wkrótce w 18 Dywizji
Skok na wyższy poziom
IPN zaprasza na festiwal filmów o totalitaryzmie
Nowy zarząd PGZ
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Sto sekund do zagłady
Sportowy jubileusz
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Bitwa pod Iganiami, czyli stracona szansa
Mistrzowskie zagranie przegranych
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
Nagroda nie tylko od dowódcy
Mężny duch dla ratowników
Leki za zero złotych należą się rannym weteranom!
Opiniowanie po nowemu
Pierwszy ośrodek wychowania fizycznego armii polskiej
Course on Diplomacy
Złoto ustrzelone w Indiach
Artylerzyści będą stacjonowali w Nowej Dębie
Siły powietrzne czekają na F-35
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Kolejne Herculesy dla wojska
Rosomaki na okrętach
Rumuński „Scorpion Spring”
Łączenie dwóch światów
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Błękitna Armia wyrusza do Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO