moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
WKB Meta istnieje 17 lat

2 stycznia 1995 roku odbyło się zebranie założycielskie Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec. Stowarzyszenie sportowe działające we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów rozpoczęło osiemnasty rok istnienia.

W zeszłym roku po szesnastu latach kierowania klubem z fotelem prezesa pożegnał się starszy chorąży sztabowy Zbigniew Rosiński. Pozostał jednak we władzach stowarzyszenia na stanowisku wiceprezesa, a klubowe stery przekazał synowi porucznikowi Łukaszowi Rosińskiemu. Nie spowodowało to jednak zmian jeśli chodzi o zawodowe i służbowe powiązania członków zarządu klubu ze sportem. Nadal ich praca opiera się na działalności społecznej. W 2011 roku budżet klubu wynosił 283 tysiące złotych, z czego 15 procent udało się pozyskać na organizację zleconych imprez ze środków ministerstwa obrony narodowej.

W siedemnastym roku działalności Meta zrzeszała 100 zawodników i 24 zawodniczki. Najlepiej z nich spisali się, trafiając na listy rankingowe Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Karolina Pilarska (piąty wynik w Polsce w 2011 roku na 2000 metrów i dziewiętnasty w półmaratonie), Ewa Kasierska (piąty czas w biegu 24-godzinnym), Tomasz Kucharczyk (siódmy wynik na 500 metrów), Agnieszka Kuzyk (24. czas w maratonie) i Aleksy Szablicki (20. wynik w biegu 24-godzinnym).

„Najwyższą pierwszą klasę sportową zdobyła w zeszłym roku w półmaratonie Karolina Pilarska. Do tego dorzuciła drugą klasę na dystansach 1500 i 3000 metrów. II klasę zdobyła również Agnieszka Kuzyk w maratonie i w półmaratonie”, podsumowuje wiceprezes Rosiński. Ponadto pięciu reprezentantów WKB Meta zanotowało wyniki uprawniające do przyznania III klasy sportowej: Ewa Kasierska – w biegu 24-godzinnym, starszy szeregowy Adam Wałowski – w maratonie, Rafał Gniła – w półmaratonie, Dariusz Laksa – w biegu na 3000 metrów i w półmaratonie oraz Daniel Dulski – na 3000 i 5000 metrów.

REKLAMA

W 2011 roku klubowy skarbiec wzbogacił się o cztery medale mistrzostw kraju. W MP w biegu tyłem zdobyły je: dwa złote Marta Pilarska i dwa srebrne Katarzyna Żurek. W mistrzostwach Śląska tytuł mistrzowski w biegu na 3000 metrów wywalczyła Karolina Pilarska, a dwa brązowe krążki (na 3000 metrów i w przełajach) Daniel Dulski. „Za najcenniejszy wynik uzyskany przez reprezentanta Mety w 2011 roku uważamy piątą lokatę Karoliny Pilarskiej w mistrzostwach kraju w półmaratonie. Cieszą nas też jej sukcesy w Akademickich MP oraz dobre wyniki osiągnięte przez Krzysztofa Szweda w biegach górskich i piąta pozycja Arkadiusza Rosińskiego w MP w długodystansowym biegu na orientację na dystansie 50 kilometrów”, wylicza chorąży Rosiński.

W zeszłym roku zawodnicy Mety startowali w 15 krajach. W sumie w całej historii klubu biegali na sportowych arenach 34 państw – w 2011 roku po raz pierwszy ścigali się na Cyprze. W 2011 roku wbiegali na metę zlokalizowaną w blisko dwustu miastach i miejscowościach, zaliczając ponad 1600 osobostartów i przebiegając na zawodach ponad 20 tysięcy kilometrów. „Najczęściej startowali: Krzysztof Szwed – 86 razy i Karolina Pilarska –37 razy. Najwięcej kilometrów na zawodach przebiegli: Ewa Kasierska i Aleksy Szablicki – ponad tysiąc. Zawodnicy Mety odnieśli 73 zwycięstwa, 41 razy zajmowali drugie miejsca, a na najniższym stopniu podium stawali 57-krotnie”, podkreśla wiceprezes Mety.

Lubliniecki klub w 2011 roku zorganizował kilkanaście imprez, między innymi: Bieg Noworoczny, Zimowy Maraton na Raty (w dziewięciu miejscowościach), Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa, Maraton Komandosa, Bieg Niepodległości, Milę Cygana, Bieg Metusia, Bieg Mikołajkowy, Półmaraton Leśny i Półmaraton Komandosa. Do Lublińca w tym roku po raz pierwszy zawitali na zawody goście z Austrii i Brazylii. Łącznie w lublinieckich biegach wystartowało 2807 osób.

                              Biegacze WKB Meta na arenach biegowych widoczni są już 17 lat WWee rrrrr

2012 rok Meta powitała X Biegiem Noworocznym w Lublińcu, który rozpoczął się 1 stycznia w samo południe. Wzięło w nim udział 57 biegaczy. Trasę o długości 4,2 kilometra najszybciej pokonał Daniel Dulski – w czasie 13 minut 59 sekund. O minutę i 9 sekund wyprzedził Tomasza Kucharczyka i o minutę 34 sekundy Krystiana Kaczanowskiego. Szóstą lokatę zajęła najlepsza z pań – Karolina Pilarska. Po krótkim odpoczynku po biegu na 5 kilometrów w Gorlicach, gdzie zajęła drugie miejsce, dystans minimaratonu pokonała w 16 minut 27 sekund.

Fot. Jacek Szustakowski

PZ

dodaj komentarz

komentarze


Więcej żołnierzy USA w Polsce
 
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Chwała powstańcom
Powstańcy – bohaterowie naszych czasów
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
PGZ będzie obecna na MSPO
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Amerykanie odmładzają F-16
Największa bitwa kawaleryjska XX wieku
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Polskie porty bardziej otwarte
Bridge to Cooperation
Pirotechnik nie może być ryzykantem
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Ukraiński kurs na Zachód
Wysunięte dowództwo V Korpusu w Polsce
Więcej celowników z PCO dla wojska
Układy ze skazą
Laserowa artyleria US Army
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Lato z czerwonym terrorem
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
W tym roku wojskowe święto bez defilady
Kurs dla saperskich ekspertów
Łączność: fundament operacji specjalnej
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Skok na głęboką wodę
Hekatomba na Woli
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Galicyjskie przesilenie
Online z mistrzami sportu
Na misjach święta inne niż zwykle
Kierunek: misja
F-16 kończą misję w Estonii
W MON o polsko-słowackiej współpracy
JTAC – mistrz podniebnej układanki
Polsko-amerykańska współpraca
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Boje Pułku Morskiego na linii Bugu i Narwi
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Wymiana podwodnych doświadczeń
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Pamięci ofiar niemieckiej zbrodni
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Program kosmiczny dla wojska
Godzina „W”. Aby ojczyźnie przywrócić wolność
Gen. Głąb: DGW to specyficzne dowództwo
Strzelnice dla terytorialsów
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Wojskowy Hot450Challenge
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO