moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
WKB Meta istnieje 17 lat

2 stycznia 1995 roku odbyło się zebranie założycielskie Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec. Stowarzyszenie sportowe działające we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów rozpoczęło osiemnasty rok istnienia.

W zeszłym roku po szesnastu latach kierowania klubem z fotelem prezesa pożegnał się starszy chorąży sztabowy Zbigniew Rosiński. Pozostał jednak we władzach stowarzyszenia na stanowisku wiceprezesa, a klubowe stery przekazał synowi porucznikowi Łukaszowi Rosińskiemu. Nie spowodowało to jednak zmian jeśli chodzi o zawodowe i służbowe powiązania członków zarządu klubu ze sportem. Nadal ich praca opiera się na działalności społecznej. W 2011 roku budżet klubu wynosił 283 tysiące złotych, z czego 15 procent udało się pozyskać na organizację zleconych imprez ze środków ministerstwa obrony narodowej.

W siedemnastym roku działalności Meta zrzeszała 100 zawodników i 24 zawodniczki. Najlepiej z nich spisali się, trafiając na listy rankingowe Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Karolina Pilarska (piąty wynik w Polsce w 2011 roku na 2000 metrów i dziewiętnasty w półmaratonie), Ewa Kasierska (piąty czas w biegu 24-godzinnym), Tomasz Kucharczyk (siódmy wynik na 500 metrów), Agnieszka Kuzyk (24. czas w maratonie) i Aleksy Szablicki (20. wynik w biegu 24-godzinnym).

„Najwyższą pierwszą klasę sportową zdobyła w zeszłym roku w półmaratonie Karolina Pilarska. Do tego dorzuciła drugą klasę na dystansach 1500 i 3000 metrów. II klasę zdobyła również Agnieszka Kuzyk w maratonie i w półmaratonie”, podsumowuje wiceprezes Rosiński. Ponadto pięciu reprezentantów WKB Meta zanotowało wyniki uprawniające do przyznania III klasy sportowej: Ewa Kasierska – w biegu 24-godzinnym, starszy szeregowy Adam Wałowski – w maratonie, Rafał Gniła – w półmaratonie, Dariusz Laksa – w biegu na 3000 metrów i w półmaratonie oraz Daniel Dulski – na 3000 i 5000 metrów.

W 2011 roku klubowy skarbiec wzbogacił się o cztery medale mistrzostw kraju. W MP w biegu tyłem zdobyły je: dwa złote Marta Pilarska i dwa srebrne Katarzyna Żurek. W mistrzostwach Śląska tytuł mistrzowski w biegu na 3000 metrów wywalczyła Karolina Pilarska, a dwa brązowe krążki (na 3000 metrów i w przełajach) Daniel Dulski. „Za najcenniejszy wynik uzyskany przez reprezentanta Mety w 2011 roku uważamy piątą lokatę Karoliny Pilarskiej w mistrzostwach kraju w półmaratonie. Cieszą nas też jej sukcesy w Akademickich MP oraz dobre wyniki osiągnięte przez Krzysztofa Szweda w biegach górskich i piąta pozycja Arkadiusza Rosińskiego w MP w długodystansowym biegu na orientację na dystansie 50 kilometrów”, wylicza chorąży Rosiński.

W zeszłym roku zawodnicy Mety startowali w 15 krajach. W sumie w całej historii klubu biegali na sportowych arenach 34 państw – w 2011 roku po raz pierwszy ścigali się na Cyprze. W 2011 roku wbiegali na metę zlokalizowaną w blisko dwustu miastach i miejscowościach, zaliczając ponad 1600 osobostartów i przebiegając na zawodach ponad 20 tysięcy kilometrów. „Najczęściej startowali: Krzysztof Szwed – 86 razy i Karolina Pilarska –37 razy. Najwięcej kilometrów na zawodach przebiegli: Ewa Kasierska i Aleksy Szablicki – ponad tysiąc. Zawodnicy Mety odnieśli 73 zwycięstwa, 41 razy zajmowali drugie miejsca, a na najniższym stopniu podium stawali 57-krotnie”, podkreśla wiceprezes Mety.

Lubliniecki klub w 2011 roku zorganizował kilkanaście imprez, między innymi: Bieg Noworoczny, Zimowy Maraton na Raty (w dziewięciu miejscowościach), Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa, Maraton Komandosa, Bieg Niepodległości, Milę Cygana, Bieg Metusia, Bieg Mikołajkowy, Półmaraton Leśny i Półmaraton Komandosa. Do Lublińca w tym roku po raz pierwszy zawitali na zawody goście z Austrii i Brazylii. Łącznie w lublinieckich biegach wystartowało 2807 osób.

                              Biegacze WKB Meta na arenach biegowych widoczni są już 17 lat WWee rrrrr

2012 rok Meta powitała X Biegiem Noworocznym w Lublińcu, który rozpoczął się 1 stycznia w samo południe. Wzięło w nim udział 57 biegaczy. Trasę o długości 4,2 kilometra najszybciej pokonał Daniel Dulski – w czasie 13 minut 59 sekund. O minutę i 9 sekund wyprzedził Tomasza Kucharczyka i o minutę 34 sekundy Krystiana Kaczanowskiego. Szóstą lokatę zajęła najlepsza z pań – Karolina Pilarska. Po krótkim odpoczynku po biegu na 5 kilometrów w Gorlicach, gdzie zajęła drugie miejsce, dystans minimaratonu pokonała w 16 minut 27 sekund.

Fot. Jacek Szustakowski

PZ

dodaj komentarz

komentarze


Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
 
Kontenery dla Wisły
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Wrocław czeka na Amerykanów
Nowe maszyny w LAW
Z archiwum „Szarego”
Gorące obrady NATO w Londynie
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
... że moja ofiara nie pójdzie na marne
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Trudna droga
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
T-72 strzelają na poligonie
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Ostre strzelanie artylerzystów
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
Listopad, czas walki. „Za wolność naszą i waszą”
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
Włosko-polski sojusz kosmiczny
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Dołącz do zawodowców
Ludzie niebezpiecznej profesji
Klucz do dobrych relacji
Kto zostawia ślady w sieci
Volhynian Lion Hearts
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Leopardy na Podkarpaciu
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Szwedzki baypass przed „Orką”
Obrona bez polityki
Razem się szkolą, razem walczą
Unwanted Treaty
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Dzień Podchorążego w rocznicę wybuchu powstania
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Nowe laboratorium WAT
MON dofinansowuje budowę kolejnych strzelnic
Klasy wojskowe po nowemu
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Szanse i zagrożenia rodzimej radiolokacji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO