9 medali żołnierzy w HMP w Spale
W zakończonych w Spale LVI Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce dziewięć medali wywalczyli żołnierze.Daria KorczyńskaŁukasz MichalskiAdrian Świderski

Starsza szeregowa Daria Korczyńska z Wojskowego Zespołu Sportowego Wrocław i Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” Wrocław w finale biegu na 60 metrów, z czasem 7,33 sekundy, wyprzedziła o 0,02 sekundy starszą szeregową Marikę Popowicz (Wojskowa Grupa Sportowa Bydgoszcz i Stowarzyszenie Lekkoatletyczne WKS „Zawisza”). Szeregowy Łukasz Michalski (WGS Bydgoszcz / SL WKS „Zawisza”) z wynikiem 5,60 metra sięgnął po złoty medal w skoku o tyczce. Natomiast szeregowy Adrian Świderski (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”) został mistrzem kraju w trójskoku (skoczył 16,17 metra).

Druga w biegu na 60 metrów starsza szeregowa Marika Popowicz wywalczyła również srebrny medal w finale biegu na 200 metrów (z czasem 24,15 s). Na tym samym dystansie wśród mężczyzn, z wynikiem 21,27 s, drugą pozycję zajął szeregowy Robert Kubaczyk (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”). Kubaczyk, podobnie jak Popowicz, był również drugi w biegu na 60 metrów, w którym, z czasem 6,71 s, o 0,01 s przegrał ze sprinterem Zawiszy Dariuszem Kuciem. W finale biegu na 60 metrów przez płotki starszy szeregowy Dominik Bochenek (WGS Bydgoszcz / SL WKS „Zawisza”) finiszował na drugiej pozycji. Płotkarz z Bydgoszczy, z czasem 7,68 s, przegrał o 0,03 s z reprezentantem Warszawianki Arturem Nogą. Natomiast starszy szeregowy Bartosz Nowicki (WZS Wrocław / WKS „Śląsk”) zaledwie o 0,01 sekundy przegrał w biegu na 3 000 metrów z Łukaszem Parszczyńskim z Podlasia Białystok. Czas Nowickiego: 8 minut 1,13 s.

Warto dodać, że mistrzem Polski w siedmioboju został syn trenera WGS Bydgoszcz kapitana Wiesława CzapiewskiegoSzymon. Zawiszanin z 5527 punktami wyprzedził o 17 punktów Pawła Wiesiołka z Warszawianki.