moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Medale w futsalu po zaciętej walce

Rzuty karne konieczne były do wyłonienia zwycięzców najważniejszych meczów czempionatu Wojska Polskiego w futsalu. Tytuł mistrzowski wywalczyła 12 Dywizja Zmechanizowana, która w finale pokonała 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej. Brązowy medal zdobyła drużyna Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.


Takiego rozstrzygnięcia VI Mistrzostw Wojska Polskiego w Futsalu chyba nikt się nie spodziewał. O podziale medali zadecydowały rzuty karne. Traf chciał, że tylko dwa ostatnie mecze czempionatu zakończyły się w ten sposób. Pozostałe pojedynki o miejsca 5., 7. i 9. oraz dwa spotkania półfinałowe rozstrzygnęły się po 20 minutach gry. W meczu o tytuł mistrzowski żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Sędzia mł. chor. sztab. Andrzej Keński zarządził więc rzuty karne. O tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia próba, do której podszedł chor. Krzysztof Malicki. Piłkarzowi z żagańskiej drużyny nie udało się pokonać sierż. Roberta Kmiecika, który został potem wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw i drużyna 12 DZ mogła cieszyć się ze zdobycia po raz pierwszy mistrzowskiego tytułu.

Pancerniacy z 11 LDKPanc jednak nie rozpaczali, że przegrali walkę o złoty medal. Cieszyli się, że dotarli do finału i serdecznie gratulowali zwycięstwa drużynie ze Szczecina. Po ostatnim rzucie karnym oba zespoły odtańczyły taniec radości, bo miały się z czego cieszyć. Ekipa z Żagania ze zwycięstwa we współzawodnictwie w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim w 2012 roku, a zmechanizowani z tytułu mistrzowskiego w futsalu i z awansu w rankingu na najlepszą reprezentację w WP z czwartego miejsca na drugie.

Karnego na wagę złotego medalu strzelił st. sierż. Sławomir Wiktorowicz, który zdobył również tytuł króla strzelców mistrzostw. W czempionacie, który rozegrano w hali Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, zdobył dziesięć bramek. Natomiast w dwóch pierwszych seriach rzutów karnych celne trafienia zanotowali: kpr. Adam Marcinkowski i chor. Tomasz Mucha z 11 LDKPanc oraz st. szer. Grzegorz Śliwiński i st. szer. Mariusz Kalamaszek z 12 DZ. Poza w.w. barw dwóch najlepszych drużyn mistrzostw bronili: 12 DZ – kpt. Piotr Markiewicz, st. sierż. Grzegorz Jessa, sierż.  Jarosław Czachowski, sierż. Robert Kmiecik i plut. Wiesław Wieczorek; 11 LDKPanc – chor. Marek Ostrowski, chor. Marek Zieliński, sierż. Gerard Danielec, st. plut. Wojciech Aksamitowski i st. szer. Waldemar Goliński.

Mistrzowie Wojska Polskiego w Futsalu na 2012 rok: w dolnym rzędzie od lewej – st. szer. Grzegorz Śliwiński, plut. Wiesław Wieczorek i st. szer. Mariusz Kalamaszek; w środku – bramkarz sierż. Robert Kmiecik; w górnym rzędzie od lewej – trener Andrzej Sobczyk, st. sierż. Sławomir Wiktorowicz, sierż. Jarosław Czachowski, st. sierż. Grzegorz Jessa, kpt. Piotr Markiewicz i kierownik zespołu mjr Mirosław Langner.

W meczu o brązowy medal doszło do rewanżu za spotkanie w fazie grupowej pomiędzy Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych i Siłami Powietrznymi. Pierwszy mecz przegrali lotnicy 1:3. W pojedynku o medal i trzecie miejsce we współzawodnictwie w sporcie powszechnym w WP do przerwy 2:1 prowadziła ekipa Sił Powietrznych. Obie bramki dla lotników strzelił mł. chor. Andrzej Wojciechowski, którego wybrano najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Drużyna z SP tylko do 2 min 40 s drugiej części gry była brązowym medalistą. Obrońcy tytułu mistrzowskiego jednak strzelili gola i doprowadzili do decydującej o wszystkim serii rzutów karnych. O brązowym medalu zadecydowało celne trafienie sierż. Marcina Krajewskiego. Wcześniej bramkarza lotników pokonali: st. chor. Rafał Stawicki i st. szer. Piotr Jeleniewski.

Wyniki

Mecz o 1. miejsce: 12 Dywizja Zmechanizowana – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej 0:0, w karnych 3:2;
mecz o 3. miejsce: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – Siły Powietrzne 2:2 (1:2), w karnych 3:2;
półfinały: 12 Dywizja Zmechanizowana – Siły Powietrzne2:1 (1:1) i 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej – Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych 1:0 (0:0);
mecz o 5. miejsce: Marynarka Wojenna – Wojska Lądowe 5 (Centra Szkolenia w Toruniu, Poznaniu i Wrocławiu) 2:1 (0:0);
mecz o 7. miejsce: 16 Dywizja Zmechanizowana – Dowództwo Garnizonu Warszawa 2:0 (1:0);
mecz o 9. Miejsce: Wojska Specjalne – Akademia Obrony Narodowej 3:0 (0:0).

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Pamięć o tragedii
 
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Rok Żelaznej Dywizji
Rozpoczynamy nową erę
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Irańskie szachy
Stalin czekał i kalkulował
Sprawdzają Brutusa
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Agresja sowieckiego kolosa
Iranian Chess Game
Samochód do desantowania
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Umarły dla świata
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Wojsko wraca do Łomży
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Modernizacja Sokołów
Oko na Europę
Walka i dyplomacja
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Klasy wojskowe po nowemu
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Zapal światło dla ofiar Katynia
Jedna misja, jeden zespół
Śląskie sceny z życia
Nowy wiceminister w MON
Polskie firmy na targach w Londynie
Polska nie pozostanie osamotniona
Thin Blue Line
A Torn Subcontinent
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Historia Liberatora wyjaśniona
Głos (z) płonącej Warszawy
Wrzesień ’39 na południu Polski
Selekcja w pigułce
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Defendery 2019 – część 4
Cienka niebieska linia
Kosmiczny gość
Defendery 2019 – część 3
GROM Challenge
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Nowa misja i nowy sprzęt
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
W Indiach mieli swój drugi dom
Terytorialsi na wysokościach
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Chorwacki test polskich kadetów
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Z maratonu programowania do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO