moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Medale w futsalu po zaciętej walce

Rzuty karne konieczne były do wyłonienia zwycięzców najważniejszych meczów czempionatu Wojska Polskiego w futsalu. Tytuł mistrzowski wywalczyła 12 Dywizja Zmechanizowana, która w finale pokonała 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej. Brązowy medal zdobyła drużyna Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.


Takiego rozstrzygnięcia VI Mistrzostw Wojska Polskiego w Futsalu chyba nikt się nie spodziewał. O podziale medali zadecydowały rzuty karne. Traf chciał, że tylko dwa ostatnie mecze czempionatu zakończyły się w ten sposób. Pozostałe pojedynki o miejsca 5., 7. i 9. oraz dwa spotkania półfinałowe rozstrzygnęły się po 20 minutach gry. W meczu o tytuł mistrzowski żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Sędzia mł. chor. sztab. Andrzej Keński zarządził więc rzuty karne. O tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia próba, do której podszedł chor. Krzysztof Malicki. Piłkarzowi z żagańskiej drużyny nie udało się pokonać sierż. Roberta Kmiecika, który został potem wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw i drużyna 12 DZ mogła cieszyć się ze zdobycia po raz pierwszy mistrzowskiego tytułu.

Pancerniacy z 11 LDKPanc jednak nie rozpaczali, że przegrali walkę o złoty medal. Cieszyli się, że dotarli do finału i serdecznie gratulowali zwycięstwa drużynie ze Szczecina. Po ostatnim rzucie karnym oba zespoły odtańczyły taniec radości, bo miały się z czego cieszyć. Ekipa z Żagania ze zwycięstwa we współzawodnictwie w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim w 2012 roku, a zmechanizowani z tytułu mistrzowskiego w futsalu i z awansu w rankingu na najlepszą reprezentację w WP z czwartego miejsca na drugie.

Karnego na wagę złotego medalu strzelił st. sierż. Sławomir Wiktorowicz, który zdobył również tytuł króla strzelców mistrzostw. W czempionacie, który rozegrano w hali Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, zdobył dziesięć bramek. Natomiast w dwóch pierwszych seriach rzutów karnych celne trafienia zanotowali: kpr. Adam Marcinkowski i chor. Tomasz Mucha z 11 LDKPanc oraz st. szer. Grzegorz Śliwiński i st. szer. Mariusz Kalamaszek z 12 DZ. Poza w.w. barw dwóch najlepszych drużyn mistrzostw bronili: 12 DZ – kpt. Piotr Markiewicz, st. sierż. Grzegorz Jessa, sierż.  Jarosław Czachowski, sierż. Robert Kmiecik i plut. Wiesław Wieczorek; 11 LDKPanc – chor. Marek Ostrowski, chor. Marek Zieliński, sierż. Gerard Danielec, st. plut. Wojciech Aksamitowski i st. szer. Waldemar Goliński.

Mistrzowie Wojska Polskiego w Futsalu na 2012 rok: w dolnym rzędzie od lewej – st. szer. Grzegorz Śliwiński, plut. Wiesław Wieczorek i st. szer. Mariusz Kalamaszek; w środku – bramkarz sierż. Robert Kmiecik; w górnym rzędzie od lewej – trener Andrzej Sobczyk, st. sierż. Sławomir Wiktorowicz, sierż. Jarosław Czachowski, st. sierż. Grzegorz Jessa, kpt. Piotr Markiewicz i kierownik zespołu mjr Mirosław Langner.

W meczu o brązowy medal doszło do rewanżu za spotkanie w fazie grupowej pomiędzy Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych i Siłami Powietrznymi. Pierwszy mecz przegrali lotnicy 1:3. W pojedynku o medal i trzecie miejsce we współzawodnictwie w sporcie powszechnym w WP do przerwy 2:1 prowadziła ekipa Sił Powietrznych. Obie bramki dla lotników strzelił mł. chor. Andrzej Wojciechowski, którego wybrano najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Drużyna z SP tylko do 2 min 40 s drugiej części gry była brązowym medalistą. Obrońcy tytułu mistrzowskiego jednak strzelili gola i doprowadzili do decydującej o wszystkim serii rzutów karnych. O brązowym medalu zadecydowało celne trafienie sierż. Marcina Krajewskiego. Wcześniej bramkarza lotników pokonali: st. chor. Rafał Stawicki i st. szer. Piotr Jeleniewski.

Wyniki

Mecz o 1. miejsce: 12 Dywizja Zmechanizowana – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej 0:0, w karnych 3:2;
mecz o 3. miejsce: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – Siły Powietrzne 2:2 (1:2), w karnych 3:2;
półfinały: 12 Dywizja Zmechanizowana – Siły Powietrzne2:1 (1:1) i 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej – Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych 1:0 (0:0);
mecz o 5. miejsce: Marynarka Wojenna – Wojska Lądowe 5 (Centra Szkolenia w Toruniu, Poznaniu i Wrocławiu) 2:1 (0:0);
mecz o 7. miejsce: 16 Dywizja Zmechanizowana – Dowództwo Garnizonu Warszawa 2:0 (1:0);
mecz o 9. Miejsce: Wojska Specjalne – Akademia Obrony Narodowej 3:0 (0:0).

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Żyj zdrowiej
 
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Krwawe walki o Monte Cassino
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Chciałem walczyć z Niemcami
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Szturmani na Lipie
For the Right Cause
Darłowo czeka na śmigłowce
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
USA nie zacznie wojny z Iranem
Nowy wiceminister w MON
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Własne interesy Europy
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Ważka bliżej
Obradowała Rada Gabinetowa
Podziemna potęga
Symulatory strzelań Rosomaków
Arsenał Iranu
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Double Eagle po nowemu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nauka zimowego pływania
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Iran uderza w USA
Defense Without Politics
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
We Are All Darfur
They Train Together, They Fight Together
Klasy wojskowe po nowemu
Rywalizacja strzelców wyborowych
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Czerwoni w odwrocie
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
O Patriotach na WAT
Stulatka hydrografia
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO