moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Braniewa w czołówce biegów

Bardzo dobrze w XIV Zimowym Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych spisują się żołnierze z Braniewa. Po dwóch z trzech biegów liderem w kategorii wiekowej powyżej 40 lat jest chor. Waldemar Dudek, a wśród młodszych zawodników ppor. Sławomir Łabuda i ppor. Piotr Szpigiel zajmują trzecie miejsca.

Chor. Waldemar Dudek z powodzeniem startował w Maratonie Komandosa, gdzie również rywalizował na trasie z asp. sztab. Dariuszem Guzowskim.

W zawodach o Grand Prix Sztumu zawodnicy biegają wokół Jeziora Zajezierskiego. Na pierwszym etapie uczestnicy biegu głównego pokonali jedną rundę – 4,7 km, a na drugim dwie – 9,4 km. Cykl zawodów zakończy trzeci bieg, który rozegrany zostanie 2 lutego. O końcowe zwycięstwo w kategorii M 40–49 walczyć będzie chor. Waldemar Dudek z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. Na I etapie w klasyfikacji open zajął 13. miejsce. Dystans 4,7 km pokonał w 16 min 29 s, a jego najgroźniejszy rywal w kategorii M 40-49 asp. sztab. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku finiszował na 19. pozycji (17,09).

Na II etapie role się odwróciły. Bezpośrednią rywalizację wśród czterdziestolatków wygrał Guzowski, który był 11. w klasyfikacji open (34,57), a Dudek przybiegł tuż za nim (35,42). Po obu biegach liderem Grand Prix w kat. M 40–49 jest chorąży z 9 BKPanc. Były reprezentant Polski w chodzie sportowym ma 38 punktów i jednym oczkiem wyprzedza policjanta. Trzeci bieg, który rozstrzygnie o końcowym zwycięstwie, zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W kategorii trzydziestolatków, M 30–39, świetnie radzi sobie ppor. Sławomir Łabuda. Mieszkający w Braniewie były żołnierz 9 BKPanc, a obecnie 16 Batalionu Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, na I etapie w klasyfikacji open zajął 15. lokatę (16,40), a na drugim 13. (35,55). W swojej kategorii wiekowej był natomiast trzeci na I etapie i czwarty na II. Po dwóch biegach zgromadził 33 punkty i zajmuje trzecie miejsce wśród trzydziestolatków. Prowadzi z 40 pkt. Bartosz Mazerski z LKS Zantyr Sztum przed Krzysztofem Pawłowskim z Tczewa (35 pkt.). Oficer z 16 PDZ o trzecie miejsce będzie musiał walczyć z Tomaszem Hapke z Wilkowa, nad którym ma tylko 2 punkty przewagi.

Trudny pojedynek w obronie trzeciego miejsca w Grand Prix Sztumu w kategorii dwudziestolatków, M 20–29, czeka ppor. Piotra Szpigla z 9 BKPanc. Oficer z Braniewa na dwóch pierwszych etapach w rywalizacji open zajął czwarte miejsce, a w M 20–29 trzecie. Dystans 4,7 km pokonał w 15,32 min, a 9,4 km w 32,57 min. W jego kategorii wiekowej pierwszy etap wygrał Andrzej Rogiewicz z Zantyra Sztum przed Robertem Sadowskim z Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia. Z kolei zwycięzcą drugiego etapu został Sadowski, a drugi był Rogiewicz. Obu tych zawodników trudno będzie pokonać ppor. Szpiglowi na rozstrzygającym o losach Grand Prix trzecim etapie. Oficer z BKPanc musi się skoncentrować na obronie trzeciego miejsca. Ma trzy punkty przewagi nad Michałem Lewandowskim z LKS Ziemia Kociewska i Rafałem Rynkiewiczem z KKB Starogard Gdański.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Cienka niebieska linia
 
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Samochód do desantowania
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Defendery 2019 – część 3
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
W Indiach mieli swój drugi dom
Iranian Chess Game
GROM Challenge
Irańskie szachy
A Torn Subcontinent
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Stalin czekał i kalkulował
Thin Blue Line
Agresja sowieckiego kolosa
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Modernizacja Sokołów
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Głos (z) płonącej Warszawy
Śląskie sceny z życia
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
Polskie firmy na targach w Londynie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Oko na Europę
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Rozpoczynamy nową erę
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Modernizacja starów 266
Chorwacki test polskich kadetów
Rok Żelaznej Dywizji
Historia Liberatora wyjaśniona
Defendery 2019 – część 4
Pamięć o tragedii
Umarły dla świata
Polska nie pozostanie osamotniona
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Nowa misja i nowy sprzęt
Klasy wojskowe po nowemu
Selekcja w pigułce
Wojsko wraca do Łomży
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Nowy wiceminister w MON
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Cztery lata LITPOLUKBRIG
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Terytorialsi na wysokościach
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Walka i dyplomacja
Z maratonu programowania do wojska
Dead to the World

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO