moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy sezon na macie

Zawody o Puchar Polski to pierwsze tegoroczne starcie zapaśników. W Międzyzdrojach rywalizowali w stylu wolnym, natomiast „klasycy” spotkali się w Raciborzu. W nadmorskim kurorcie równych sobie nie mieli zawodnicy z Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Z ogromną przewagą wygrali klasyfikację drużynową.

Kpr. Damian Janikowski starty w nowym sezonie rozpoczął od występów w nowej kategorii wagowej. Brązowy medal w Londynie zdobył w kat. 84 kg - w Raciborzu walczył w kat. 96 kg.

W Międzyzdrojach w rywalizacji seniorów spotkali się zawodnicy z 18 klubów. Najsilniejszą ekipę wystawił WKS Grunwald. Dziewięciu wojskowych zdobyło 204 punkty. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli zapaśnicy Slavii Ruda Śląska – wywalczyli 129 punktów. Natomiast na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci AKS Białogard (114 pkt.). Najlepiej z zapaśników poznańskiego WKS spisali się: Rafał Statkiewicz – zwyciężył w kategorii 60 kg, Tomasz Rogisz – zwycięzca w kat. 74 kg i szer. Radosław Baran – triumfator w kat. 96 kg. Miejsca na podium wywalczyli również: drugie – st. szer. Robert Rogalewicz (w kat. 60 kg), st. szer. Adam Blok (66 kg) i st. szer. Maciej Balawender (84 kg); trzecie – Andrzej Grzelak (74 kg). Pozostali zapaśnicy Grunwaldu zajęli miejsca: piąte – st. szer. Adam Sobieraj (74 kg) oraz ósme – Bartosz Dobicki (66 kg).

W rywalizacji pań w kategorii wagowej 63 kg triumfowała st. szer. Monika Michalik z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Dobrze spisała się też jej klubowa koleżanka Angelika Gałązka, która w kategorii 67 kg zajęła drugie miejsce. Dwie zawodniczki Grunwaldu w klasyfikacji drużynowej zdobyły 50 punktów i zajęły piąte miejsce. Z 15 klubów, które sklasyfikowano w I Pucharze Polski, najwięcej oczek, bo 122, wywalczyło siedem zapaśniczek Gryfa Chełm. Drugie miejsce zajął AZS-AWF Warszawa (75 pkt.), a trzecie – Dąb Brzeźnica (65).

Z dobrego startu w inauguracji sezonu zapaśników Grunwaldu, wśród których są również żołnierze z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, zadowolony jest szef poznańskiego WZS ppłk Zygmunt Skrobicki. Najbardziej ucieszyło go zwycięstwo st. szer. Moniki Michalik. Wyjaśnił, dlaczego w Międzyzdrojach nie startowała st. szer. Iwona Matkowska. – Ten sezon Iwona sobie odpuści. Spodziewa się dziecka i wróci do treningów po urlopie macierzyńskim. W nowym sezonie rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata i będzie szykowała szczyt formy na wojskowe igrzyska w Korei Południowej w 2015 roku – mówi szef WZS Poznań.

W Raciborzu o dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej walczyły ekipy, które przywiozły na zawody najwięcej zawodników – po dwunastu. W konfrontacji zapaśników z AKS Piotrków Trybunalski i Olimpijczyka Radom lepiej wypadli ci pierwsi, którzy zdobyli 196 punktów. Radomianie wywalczyli zaś 159 oczek. Trzecie miejsce zajął Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław, który w Raciborzu reprezentowało sześciu zawodników z brązowym medalistą londyńskich igrzysk kpr. Damianem Janikowskim na czele. Wojskowi wywalczyli 108 punktów i o 22 oczka wyprzedzili zapaśników Unii Racibórz. W zawodach startowali reprezentanci 15 klubów oraz goście z Litwy i Armenii.

W rywalizacji indywidualnej żaden z zapaśników Śląska nie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsca zajęli natomiast kpr. Damian Janikowski w kategorii wagowej 96 kg, Marcin Kierpiec (66 kg) i Michał Tracz (60 kg). Janikowski musiał uznać wyższość Marcina Olejniczaka z Sobieskiego Poznań, Kierpiec – Edgara Melkumova z AKS Piotrków Trybunalski, a Tracz – Edwarda Barsegjana z Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy. Pozostali zapaśnicy wrocławskiego WKS zajęli miejsca: trzecie – Przemysław Kraczkowski (66 kg), piąte – Mariusz Bielecki (74 kg), jedenaste – Grzegorz Serwa (74 kg).

W zawodach w Raciborzu startowało również w kategorii 84 kg dwóch zapaśników warszawskiej Legii. Marcin Brzeziński zajął siódme, a Patryk Boniecki – dziewiąte miejsce.Kapral Damian Janikowski jest jednym z nominowanych w naszym Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

  Sportowy plebiscyt polski-zbrojnej.pl

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę. Teraz to Wy, czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl zadecydujecie, któremu z zawodników przypadnie tytuł „Sportowca Roku 2012”.
szus

autor zdjęć: Piotr Feczko

dodaj komentarz

komentarze

~scoobydoopoznan
1359656520
Szacunek. Może to nie MQ-9 Reaper ale na "glebie" podobny.
00-B3-ED-57

Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
 
They Train Together, They Fight Together
Defense Without Politics
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
For the Right Cause
Symulatory strzelań Rosomaków
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Nauka zimowego pływania
Rywalizacja strzelców wyborowych
O Patriotach na WAT
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Ważka bliżej
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Obradowała Rada Gabinetowa
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Darłowo czeka na śmigłowce
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Czerwoni w odwrocie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
We Are All Darfur
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Nowy wiceminister w MON
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
USA nie zacznie wojny z Iranem
Krwawe walki o Monte Cassino
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Żyj zdrowiej
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Własne interesy Europy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Podziemna potęga
Umowa na Harpie podpisana!
Szturmani na Lipie
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Arsenał Iranu
Iran uderza w USA
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Chciałem walczyć z Niemcami
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Klasy wojskowe po nowemu
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Double Eagle po nowemu
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO