moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy sezon na macie

Zawody o Puchar Polski to pierwsze tegoroczne starcie zapaśników. W Międzyzdrojach rywalizowali w stylu wolnym, natomiast „klasycy” spotkali się w Raciborzu. W nadmorskim kurorcie równych sobie nie mieli zawodnicy z Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Z ogromną przewagą wygrali klasyfikację drużynową.

Kpr. Damian Janikowski starty w nowym sezonie rozpoczął od występów w nowej kategorii wagowej. Brązowy medal w Londynie zdobył w kat. 84 kg - w Raciborzu walczył w kat. 96 kg.

W Międzyzdrojach w rywalizacji seniorów spotkali się zawodnicy z 18 klubów. Najsilniejszą ekipę wystawił WKS Grunwald. Dziewięciu wojskowych zdobyło 204 punkty. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli zapaśnicy Slavii Ruda Śląska – wywalczyli 129 punktów. Natomiast na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci AKS Białogard (114 pkt.). Najlepiej z zapaśników poznańskiego WKS spisali się: Rafał Statkiewicz – zwyciężył w kategorii 60 kg, Tomasz Rogisz – zwycięzca w kat. 74 kg i szer. Radosław Baran – triumfator w kat. 96 kg. Miejsca na podium wywalczyli również: drugie – st. szer. Robert Rogalewicz (w kat. 60 kg), st. szer. Adam Blok (66 kg) i st. szer. Maciej Balawender (84 kg); trzecie – Andrzej Grzelak (74 kg). Pozostali zapaśnicy Grunwaldu zajęli miejsca: piąte – st. szer. Adam Sobieraj (74 kg) oraz ósme – Bartosz Dobicki (66 kg).

W rywalizacji pań w kategorii wagowej 63 kg triumfowała st. szer. Monika Michalik z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Dobrze spisała się też jej klubowa koleżanka Angelika Gałązka, która w kategorii 67 kg zajęła drugie miejsce. Dwie zawodniczki Grunwaldu w klasyfikacji drużynowej zdobyły 50 punktów i zajęły piąte miejsce. Z 15 klubów, które sklasyfikowano w I Pucharze Polski, najwięcej oczek, bo 122, wywalczyło siedem zapaśniczek Gryfa Chełm. Drugie miejsce zajął AZS-AWF Warszawa (75 pkt.), a trzecie – Dąb Brzeźnica (65).

Z dobrego startu w inauguracji sezonu zapaśników Grunwaldu, wśród których są również żołnierze z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, zadowolony jest szef poznańskiego WZS ppłk Zygmunt Skrobicki. Najbardziej ucieszyło go zwycięstwo st. szer. Moniki Michalik. Wyjaśnił, dlaczego w Międzyzdrojach nie startowała st. szer. Iwona Matkowska. – Ten sezon Iwona sobie odpuści. Spodziewa się dziecka i wróci do treningów po urlopie macierzyńskim. W nowym sezonie rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata i będzie szykowała szczyt formy na wojskowe igrzyska w Korei Południowej w 2015 roku – mówi szef WZS Poznań.

W Raciborzu o dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej walczyły ekipy, które przywiozły na zawody najwięcej zawodników – po dwunastu. W konfrontacji zapaśników z AKS Piotrków Trybunalski i Olimpijczyka Radom lepiej wypadli ci pierwsi, którzy zdobyli 196 punktów. Radomianie wywalczyli zaś 159 oczek. Trzecie miejsce zajął Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław, który w Raciborzu reprezentowało sześciu zawodników z brązowym medalistą londyńskich igrzysk kpr. Damianem Janikowskim na czele. Wojskowi wywalczyli 108 punktów i o 22 oczka wyprzedzili zapaśników Unii Racibórz. W zawodach startowali reprezentanci 15 klubów oraz goście z Litwy i Armenii.

W rywalizacji indywidualnej żaden z zapaśników Śląska nie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsca zajęli natomiast kpr. Damian Janikowski w kategorii wagowej 96 kg, Marcin Kierpiec (66 kg) i Michał Tracz (60 kg). Janikowski musiał uznać wyższość Marcina Olejniczaka z Sobieskiego Poznań, Kierpiec – Edgara Melkumova z AKS Piotrków Trybunalski, a Tracz – Edwarda Barsegjana z Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy. Pozostali zapaśnicy wrocławskiego WKS zajęli miejsca: trzecie – Przemysław Kraczkowski (66 kg), piąte – Mariusz Bielecki (74 kg), jedenaste – Grzegorz Serwa (74 kg).

W zawodach w Raciborzu startowało również w kategorii 84 kg dwóch zapaśników warszawskiej Legii. Marcin Brzeziński zajął siódme, a Patryk Boniecki – dziewiąte miejsce.Kapral Damian Janikowski jest jednym z nominowanych w naszym Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

  Sportowy plebiscyt polski-zbrojnej.pl

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę. Teraz to Wy, czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl zadecydujecie, któremu z zawodników przypadnie tytuł „Sportowca Roku 2012”.
REKLAMA

szus

autor zdjęć: Piotr Feczko

dodaj komentarz

komentarze

~scoobydoopoznan
1359656520
Szacunek. Może to nie MQ-9 Reaper ale na "glebie" podobny.
00-B3-ED-57

Kabina do zadań specjalnych
 
Nowe sanitarki dla wojska
Polsko-amerykańska współpraca
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Ochotnik do Auschwitz
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Szybsza droga do armii zawodowej
F-16 kończą misję w Estonii
Wybuchowa edukacja
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Laserowa artyleria US Army
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Ukraiński kurs na Zachód
Dodatki dla specjalsów po nowemu
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
Bohaterska obrona wzgórza 385
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Druga kariera byłych żołnierzy
Defender 2020: Symulator Pioruna
Szybciej do wojska
„Kaper” przeciw terrorystom
Komisje sejmowe o umowie z USA
Zaplecze dla Rosomaków
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Ogień w natarciu
Polak z Medalem NATO
„Aviation Detachment” w Łasku
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Amerykanie odmładzają F-16
Kaprale po Legii Akademickiej
Wojsko przeciw wirusowi
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
16 Dywizja najlepsza!
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Zamek na poligonie
Wojskowe uczelnie w dobie wirusa
Nadlecą Ważki, czyli mikrodrony dla wojska
Kraby kontra okręt
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Sonary dla śmigłowców ZOP
Bohaterowie na wakacjach w Ryni
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO