moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
W Dobrodzieniu najszybciej zakończyli „Zimnara”

Pierwszych zwycięzców Zimowego Maratonu na Raty w 2013 roku poznaliśmy w Dobrodzieniu. Zostali nimi Krzysztof Pachuta i Janina Musiał. „Zimnar” w Dobrodzieniu zakończył się najszybciej ponieważ dystans 42 km 195 m podzielono tam tylko na cztery etapy. W innych miastach biegacze mają do pokonania jeszcze ponad 10 km.

Zimowy Maraton na Raty w Dobrodzieniu odbył się już po raz piąty. Po raz trzeci zwycięzcą imprezy został Krzysztof Pachuta z Opola. W tym roku 42 km 195 m pokonał w rekordowym czasie – 2 godz. 33 min 14 s. Przed rokiem wygrał z wynikiem 2:40:54, a w 2009 roku uzyskał czas 2:38:14. Triumfatorka V „Zimnara” wśród pań – Janina Musiał z Dobrodzienia – maraton na raty przebiegła w 3 godz. 51 min 7 s. Wszystkie cztery etapy biegu ukończyło w tym roku 15 zawodników i trzy zawodniczki. Pachuta triumfował na mecie każdego etapu, a Musiał przegrała tylko raz. Na IV etapie lepszy od niej czas o 5 s uzyskała Aneta Madziara z Turowa. Od początku imprezę w Dobrodzieniu organizuje Janusz Szafarczyk – zawodnik i działacz Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec.


III etap Maratonu na Raty w Braniewie. Film: chor. Zbigniew Malinowski

Z kolei w Braniewie, gdzie zawodnicy rywalizują na trasie o długości 6 km, odbyły się trzy etapy. Na ostatnim, którego organizatorem była 9 Brygada Kawalerii Pancernej, wystartowała rekordowa liczba uczestników. Spod hali sportowej jednostki w Braniewie na trasę wyruszyło 53 zawodników. Na metę na terenie koszar najszybciej dotarł ppor. Piotr Szpigiel. Oficer z 9 BKPanc biegł 20 min 36 s i o 35 s wyprzedził chor. Waldemara Dudka oraz o 52 s st. kpr. Bartosza Kryske (obaj z 9 BKPanc). W rywalizacji pań triumfowała Katarzyna Biryło przed Pauliną Marciniak i Izabellą Bogdańską (wszystkie zawodniczki reprezentują barwy Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka Braniewo). – Po biegu wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia trzeciego etapu oraz mogli skosztować specjałów od naszych sponsorów. Po zawodach większość zawodników skorzystała z możliwości godzinnego zrelaksowania się na miejskiej pływalni – mówi st. kpr. Bartosz Kryske.

Na trasie V etapu Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu.

W Przasnyszu biegacze w dwóch turach rywalizowali na trasie piątego etapu. W biegu dla żołnierzy wokół przasnyskiego lotniska startowało 16 zawodników, a w części organizowanej dla cywilów 20. Zwycięzcą podetapu wojskowego został po raz czwarty st. szer. Mariusz Tyburski. Dystans 6 km pokonał w 25 min 39 s. Drugie miejsce zajął por. Daniel Kornaus (26,23), a trzecie kpt. Wojciech Winnicki (26,56). W biegu zorganizowanym dla cywilów po raz piąty triumfował Piotr Goś z miejscowości Przejmy. Zwyciężył z czasem 23 min 44 s i o 3 s wyprzedził Daniela Mocka z Dobrzankowa oraz o 16 s st. szer. Mariusza Tyburskiego z 2 Ośrodka Radioelektronicznego. – Uczestnicy piątego etapu, nie zważając na kałuże lodowatej wody, biegli szybko do mety. Nie przejmowali się przemoczonymi butami. Wszyscy zdołali poprawić własne rekordy trasy – mówi kpt. Wojciech Winnicki, organizator drugiej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu.

W Sulechowie „zimnarowcy” biegają na trasie wytyczonej na terenie 5 Lubuskiego Pułku Artylerii.

Piąty etap „Zimnara” odbył się również w Sulechowie, gdzie zawodnicy rywalizują na trasie o długości 5250 m (na ostatnim, ósmym etapie dystans ten zostanie wydłużony o 195 m). Po raz piąty zwycięzcą etapowym został szer. Mateusz Dychtoń. Zawodnik z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii biegł 19 min 59 s i o 12 s wyprzedził Rafała Kuriatę z klubu Sulechowianie oraz o 3 min 11 s Bogumiła Gostyńskiego z Sulechowa. „Zimnar” w Sulechowie rozgrywany jest na terenie 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. – Dowódca 5 Lpa płk Sławomir Owczarek wyraził zgodę na organizację zawodów na terenie jednostki i bardzo mu jestem za to wdzięczny. Dziękuję również kierowniczce Klubu Garnizonowego Kindze Prostak za pomoc przy „Zimnarze” – mówi pomysłodawca sulechowskiego Zimowego Maratonu na Raty sierż. Krzysztof Mol.Jak wygląda rywalizacja na trasach Zimowego Maratonu na Raty? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

 
Nowy lider zimowego maratonu   „Zimnarowcy” coraz bliżej
ukończenia maratonu
szus

autor zdjęć: Martyna Jurgielewicz, arch. Wojciecha Winnickiego, sierż. Krzysztof Mol

dodaj komentarz

komentarze


Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
 
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Szturmani na Lipie
Double Eagle po nowemu
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Defense Without Politics
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
We Are All Darfur
They Train Together, They Fight Together
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Symulatory strzelań Rosomaków
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
O Patriotach na WAT
Nauka zimowego pływania
Iran uderza w USA
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Ważka bliżej
Arsenał Iranu
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Umowa na Harpie podpisana!
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Czerwoni w odwrocie
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Chciałem walczyć z Niemcami
Rywalizacja strzelców wyborowych
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Żyj zdrowiej
Podziemna potęga
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
For the Right Cause
USA nie zacznie wojny z Iranem
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Obradowała Rada Gabinetowa
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Darłowo czeka na śmigłowce
Nowy wiceminister w MON
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Klasy wojskowe po nowemu
Własne interesy Europy
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Krwawe walki o Monte Cassino
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO