Kawalerzyści przełamali fatalną passę

Drużyna Kawalerii wreszcie przełamała fatalną serię spotkań bez zdobycia punktu. Po pięciu z rzędu porażkach zremisowała 2:2 pojedynek z Gerlachem Drzewica. Mecz miał niecodzienny przebieg. W 18. min spotkania arbiter zarządził przerwę z powodu gradu i burzy. Po 12 min wznowił grę, ale do końcowego gwizdka walka o punkty odbywała się w anormalnych warunkach.

WKS Kawaleria Tomaszów Maz. - Gerlach Drzewica - I połowa. Film: Jacek Szustakowski.

Tuż przed ulewą pięknego gola dla wojskowych strzelił zza pola karnego Krystian Bożyk. Goście mieli okazje szybko wyrównać, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz kawalerzystów st. sierż. Edward Adamczyk. Jak się później okazało podobnych sytuacji, w których obronił zespół przed utratą bramki miał jeszcze kilka i po meczu w szatni wszyscy dziękowali mu za świetną grę. Bramkarz wojskowych wpuścił wprawdzie dwa gole, ale nikt nie miał do niego o to pretensji. W 40 min pokonał go Dawid Wujek, a w 69. min Bartłomiej Matyja. Ten drugi strzelał z rzutu karnego, a doświadczony bramkarz Kawalerii był bliski obrony „jedenastki”.

WKS Kawaleria Tomaszów Maz. - Gerlach Drzewica - II połowa. Film: Jacek Szustakowski.

Sześć minut po stracie drugiej bramki wynik spotkania wyrównał Bartłomiej Kawecki. Przez ostatni kwadrans meczu na wodzie obie drużyny ambitnie walczyły o komplet punktów. Żaden gol już jednak nie padł. – Walczyliśmy do samego końca o zwycięstwo. Bardzo długo na nie czekamy. Ale cieszymy się z remisu – mówił prezes tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego sierż. Piotr Mostowski. – Mam nadzieję, że ciężko zdobyty punkt zmobilizuje chłopaków do walki o kolejne w trzech ostatnich spotkaniach – dodaje prezes. To następne wojskowi rozegrają 2 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim ze Szczerbcem Wolbórz.

* * * * *
W meczu z Gerlachem drużyna Kawalerii wystąpiła w zestawieniu: st. sierż. Edward Adamczyk – Krystian Bożyk (od 76. min Daniel Żygalski), st. szer. Adam Nowicki, Sebastian Nowak, szer. Łukasz Lewandowski – Kamil Węgliński, Jakub Bogusz, Wojciech Bogusz, Bartłomiej Kawecki, Dominik Grabowski (od 84. min Łukasz Gutman) – Patryk Dziuba (od 61. min Łukasz Fangrat).