moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Komandosi pomagają chorej żonie kolegi

Trzy lata temu u Joanny Kapei wykryto złośliwy nowotwór mózgu. Kiedy wszystkie możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane, jej mąż – były komandos, postanowił szukać pomocy za granicą. W pomoc przy zebraniu 100 tys. zł potrzebnych do sfinansowania operacji zaangażowali się komandosi z Lublińca.


Operację, która może uratować życie, zgodzili się przeprowadzić lekarze w Berlinie. Jednak jej koszt to prawie 100 tys. zł. – Walka, jaką Marcin toczy w obronie życia żony jest dowodem na to, że komandos nie poddaje się nigdy, bo zawsze jest iskra nadziei – mówi Adam Burzywoda, były komandos JWK Lubliniec i wiceprezes fundacji byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych „Szturman”.

O glejaku, złośliwym nowotworze mózgu, Joanna Kapeja i jej mąż dowiedzieli się trzy lata temu. Joanna leczyła się w Polsce, ale nie udało się jej pokonać choroby. Kiedy kolejne terapie nie przynosiły skutku, Marcin wysłał dokumentację medyczną do jednej z klinik w Berlinie. – Niemieccy lekarze przeanalizowali ją i dali nam nadzieję – mówi Marcin Kapeja. Wierzy, że żona wyzdrowieje dla niego i ich 3-letniej córeczki Hani.

Decyzję o leczeniu w Berlinie musieli podjąć w ciągu dwóch tygodni. – Operacja ma kosztować ok. 22 tys. euro (prawie 100 tys. zł), na szczęście klinika zgodziła się, rozłożyć tę kwotę na raty – mówi Marcin.

Z pomocą Asi i Marcinowi przyszli koledzy z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Na zorganizowaną przez Marcina internetową aukcję podarowali kilka przedmiotów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Joanny. Na aukcji można wygrać m.in. skok ze spadochronem w tandemie.

W pomoc zaangażował się też dowódca JWK. płk Wiesław Kukuła. Sam podarował na aukcję kilka przedmiotów. „Marcin to były żołnierz JWK. Biorąc pod uwagę jego postawę w służbie oraz fundamentalną zasadę obowiązującą w jednostce „Leave No Man Behind” w imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników wojska JWK zdecydowałem o wsparciu Marcina i przekazaniu mu przedmiotów, które po zlicytowaniu zasilą pulę funduszy na leczenie żony” – napisał pułkownik Kukuła na Facebooku.

Rodzinę Kapejów wspiera też Fundacja byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych „Szturman”. – W środę lub w czwartek ruszamy z naszymi aukcjami internetowymi – mówi Adam Burzywoda, wiceprezes Fundacji. – Już teraz wiemy, że będzie można licytować pamiątkowe medale oraz koszulki. Na serwisie Allegro istniejemy jako „fundacjaszturman”.

Joanna przejdzie operację już w środę 26 czerwca. Marcin zbiera pieniądze nie tylko na pokrycie jej kosztów, ale też na leczenie żony po operacji. – Dowiedziałem się, że 6-tygodniowa terapia będzie kosztował 3 tysiące złotych. Ile takich cykli będzie potrzebowała Asia? Nie wiem. Może to trwać nawet 2 lata – dodaje były komandos.

Każdy, kto chce wesprzeć Joannę może wpłacić pieniądze na specjalne konto bankowe, które założyła Fundacja. Nr konta 18 2490 0005 0000 4600 6874 5845 z dopiskiem „Pomóżmy Asi”.

EK

autor zdjęć: Fotolia

dodaj komentarz

komentarze


A Torn Subcontinent
 
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Przez krew zdobyty Śląsk
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Śladami Pierwszej Pancernej
Przysięga śląskich terytorialsów
Obrady Rady Unii Europejskiej
A Wave of Alliances
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Czarny odchodzi do cywila
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Rivalry on Closed Sea
Łask ponownie z dyżurem bojowym
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
High Confidence Operations
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Spełniliśmy swój obowiązek
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Zielonka dla Patriotów
„Pułaski” wrócił do kraju
Irańskie szachy
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Warszawa walczy, wracamy
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Wozy amunicyjne do Raków
Sprawdzają Brutusa
Amerykańska przyszłość WZL
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Najpierw „Sonda”, później promocja
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Desant z transportowca-giganta
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Wielofunkcyjny scyzoryk
Cienka niebieska linia
Preselekcja u komandosów
Piknik ze smakiem
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Od sojusznika do kata
Wojna wywiadów
Blitzkrieg na stepach Mongolii
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Rozpoczynamy nową erę
Jedna misja, jeden zespół
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO